Ukmergės Antano Smetonos gimnazija, J.Basanavičiaus 7, 20107 Ukmergė, Tel.: 8-340-60018, Faksas: 8-340-56682, El. paštas: rastine@smetona.ukmerge.lm.lt

 

Konkursas „Kalbos atveria duris į pasaulį“

Gegužės 5 d. Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijoje vyko tradicinis rajoninis užsienio kalbų konkursas, skirtas Europos dienai „Kalbos atveria duris į pasaulį“, kurio globėjas yra Ukmergės garbės pilietis V. Ušackas. Mūsų gimnazijai atstovavo I-II klasių komanda - Povilas Kasmauskis Ib, Žilvinas Žitkauskas Ib, Urtė Stimburytė IIa, Ieva Uselytė IIa, Matas Nenorta IIb, Aistė Šmigelskaitė IIb, Sofija Kopystinskaja IIc, Gytis Oksas IIc.
Šiais metais komandos prisistatymas vyko Eurovizijos dvasia ir buvo įvertintas geriausiai. Puikiai sekėsi atlikti kalbines užduotis bei įveikti „Proto mūšį“. Didžiuojamės, kad gimnazijos komanda ketvirtus metus iš eilės užėmė pirmąją vietą tarp penkių rajono gimnazijų ir laimėjo solidų prizą. Komanda dėkinga užsienio kalbų mokytojoms už pasirengimą konkursui.

Daugiau nuotraukų


Jaunųjų mokslininkių sėkmė  Kaune

Balandžio 27 dieną Kauno "Santaros" gimnazijoje vyko Respublikinė Jaunųjų mokslininkų konferencija "Iššūkis tyrėjams", kurioje dalyvavo Antano Smetonos  gimnazijos moksleiviai. Vadovaujamos istorijos mokytojos Daivos Sinkevičienės IIa klasės mokinės Toma Troškaitė ir Vaiva Stankevičiūtė įdomiai pristatė  darbą ,,Ukmergės senamiestis – kultūros paveldo dalis“. Didelio susidomėjimo sulaukė  Vaivos  sugalvotas ir parodytas žaidimas "Pakartok LDK istoriją XIII-XV a." IIId klasės moksleivės Guoda Strelčiūnaitė ir Gabija Daunoravičiūtė dalinosi mintimis iš  projektinio darbo "Mano karta ir Kosakovskių giminės palikimas". IIIa klasės mokinės Emilija Arsabaitė ir Dominyka Juzakėnaitė vadovaujamos lietuvių kalbos mokytojos Jūratės Reinardaitės pristatė savo ruoštą darbą apie naujažodžius ,,Kalbos gyvastis: naujų žodžių injekcija.“ Iš viso konferencijoje buvo pristatyti net 89 projektai, kurie buvo suskirstyti į sektorius pagal tyrimų temas, mokslo šakas. Visi mūsų gimnazisčių darbai buvo apdovanoti ir pripažinti vienais iš geriausių.


 Europos dienos paminėjimas

Gimnazijos tinklinio komanda gegužės 9d. dalyvavo renginyje „Europos diena su kamuoliu“ , kuris vyko Kauno sporto halėje. Renginį organizavo Kauno J. Jablonskio gimnazija  ir Kauno sporto universitetas. Pagal nuostatus, komandos sudėtį sudarė 1 mokytojas, 2mergaitės ir 1 vaikinas. Dalyvavo  24 komandos iš visos Lietuvos. Mūsų gimnazijos garbę gynė: Matas Želvys, Juozas Kovarskas, Greta Folmer, Rusnė Butėnaitė ir istorijos mokytoja Daiva. Po labai įtemptų varžybų, įveikę Prienų „Žiburio“, Kauno šv. Mato, Valdo Adamkaus gimnazija, žaidėme su Kauno Jono Jablonskio I ir II komandomis. Džiaugiamės puikiu rezultatu, nes kovėmės dėl 5-8 vietos.


Gegužės 5 dieną įvyko trečiasis Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) klasės užsiėmimas.

Ia ir Ib klasių gimnazistai tęsė chemijos ir augalų inžinerijos/biotechnologijos praktikos darbus universiteto laboratorijose. Gimnazistai, vadovaujami dr. M.Gumbytės, tyrinėjo rūgštingumą įvairiuose maisto produktuose. Kita gimnazistų grupė,  vadovaujama lektorės dr. R. Masienės, agrobiotechnologijų laboratorijoje  mokėsi būti biotechnologais. Jaunieji tyrėjai tęsė  kalankės (kambarinė gėlė) klonavimo darbus. Specialiai paruoštose  terpėse, t.y. kontrolinėje, su garšvos ir dilgėlių ekstraktais bei vien tik dilgėlių ekstrakte, sodino kaliusą (stiebo ir lapo gabaliukus), dirbo laminare.  Greitu laiku ištirsime ir paskelbsime gautus rezultatus, įsitikinsime, ar  iš tiesų dilgėlės  yra puiki organinė trąša. Mūsų atlikta veikla priskiriama žaliosios biotechnologijos sričiai.
ASU klasė mokslo metus užbaigė  kūrybinėse dirbtuvėse.  Vadovaujami  ekonomikos ir vadybos fakulteto dėstytojos A. Ragauskaitės, gimnazistai iš makaronų statė bokštą.  Grupės siekė rekordo bei mokėsi  darbo grupėse metodikos, aiškinosi, kokiomis savybėmis turi pasižymėti  vadovas.
Dėkojame Aleksandro Stulginskio universiteto agronomijos fakulteto dekanei,  prof.dr. A.Blinstrubienei  bei  studijų skyriaus vyr. specialistams Daivai Pugevičienei ir Albinui Pugevičiui  už suteiktą galimybę tobulinti gamtamokslines kompetencijas. Esame dėkingi gimnazijos direktoriui A. Girdžiūnai ir pavaduotojai G.Paknienei  už  galimybę išvykti į užsiėmimus už mokyklos ribų.  Taip pat dėkojame biologijos mokytojai E.Kriaučiūnienei ir chemijos mokytojai G. Petkevičienei  už patarimus ir pagalbą įgyvendinant ASU klasės programos užsiėmimus.
Viktorija Sartanavičiūtė, Žymantė Giedraitytė – ASU klasės gimnazistės


 Gegužės 5-6 dienomis Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje vyko respublikinis 9-10 klasių anglų kalbos konkursas. Ukmergės rajoną atstovavo IIb klasės gimnazistė Augustė Strumilaitė. Dalyviai turėjo atlikti 3 konkursines užduotis: remdamiesi video kalba (TED Talks) parašyti rašinį, pagal patarlę monologu kalbėti apie  jos prasmę, minties svarbą ir asmeninę patirtį, bei su iš anksto nežinomu porininku kalbėti dialogą pagal nurodytą teksto ištrauką. Smagiausia daugeliui dalyvių buvo nekonkursinė grupinė užduotis užfiksuoti Klaipėdos architektūrines detales (langus, duris, stogus ir pan.),  parengti kompiuterinį pristatymą ir jį salėje pateikti visiems dalyviams.  Tai buvo puiki proga susirasti naujų draugų kituose Lietuvos miestuose. Be to, teko susirungti protų mūšyje apie angliškai kalbančias šalis.

Prizinių vietų nelaimėjome, tačiau Augustė pateko tarp dalyvių, kurie surinko daug taškų ir buvo apdovanoti ne tik diplomais, bet ir reikšmingais konkurso rengėjų prizais. Laimėjo visa IIb, nes Augustės prizas - 31 bilietas į Vilniaus dramos teatro spektaklį.  Labai džiaugiamės ir didžiuojamės Augustės pasiektu rezultatu.


 ŠOKIO DIENA

Antrą kartą Ukmergėje minima tarptautinė šokio diena. Praėjusiais metais šventę organizavo ir dalyvavo dvi miesto gimnazijos, kur mokiniai šoko J. Basanavičiaus gatvėje. Šiemet prie šios akcijos, kuri pavadinta  ''Šokame kartu'', prisijungė  Dukstynos, Užupio ir Pabaisko pagrindinės mokyklos, Taujėnų gimnazijos, mokyklos-darželio ''Varpelis'', Ukmergės meno mokyklos šokėjai. Veiksmas persikėlė į Ukmergės miesto aikštę. Net ir lietus nesutrukdė gražiam ir smagiam reginiui. Akciją organizavusios šokių mokytojos Lina Nefienė ir Egidija Merenanu kitąmet tikisi dar gausesnio dalyvių būrio.


Balandžio 20–21 d. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko Lietuvos mokinių dailės olimpiados šalies etapas. Ukmergės rajoną atstovavo Antano Smetonos gimnazijos 1C kl. mokinė Angelika Barte. „PILIAKALNIAI: praeities retrospektyva, dabarties realijos, ateities vizijos“ - tokia buvo  šių metų tema.  Per 3 valandas sukurtą darbą reikėjo pristatyti vertinimo komisijai. Mokiniams buvo įdomu pamatyti savo bendraamžių darbus, bendrauti ir kurti , jie įdėmiai klausėsi vieni kitų. Angelikos kūrybos aplankas sudomino daugelį dalyvių. Kviečiame jį pavartyti čia.
Mokytoja Jolita Šlepetienė


 Gimnazijos mokinių savivaldos atstovai dalyvavo Lietuvos moksleivių sąjungos XXIV-oje Asamblėjoje

Balandžio 21-23 dienomis vyko Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) forumas 2017 – XXIV-oji Asamblėja. Mūsų gimnazijai atstovavo mokinių tarybos pirmininkė Agnė Šarmavičiūtė.
Balandžio 21 dieną Socialinių mokslų kolegijoje (SMK) vykusio LMS Pavasario forumo atidaryme sveikinimo žodį tarė Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, Vilniaus miesto savivaldybės jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Jonas Laniauskas, LMS l. e. p. Prezidentė Dovilė Bikelytė bei SMK direktorė Gabija Skučaitė. Asamblėjos metu 400 mokinių savivaldų atstovų iš visos Lietuvos  išsirinko naują organizacijos Prezidentę Ramintą Matulytę bei Revizijos komisijos narius: Gintarę Vikmonaitę, Lauryną Puidoką ir Simą Sirtautą.
Sekmadienį mokiniai klausėsi internetinės svetainės „Google“ atstovo pranešimo „Pasaulis kraustosi iš proto į internetą“, „Kūrėjų kartos“, radijo laidų bei renginių vedėjo Jono Nainio, „SEB“ banko  atstovų, dizainerės Janinos Zibirevos paskaitų.
Įspūdžiais pasidalino Agnė Šarmavičiūtė


 

 GIMNAZIJOJE RAJONO BENDROJO UGDYMO MOKYKLŲ MOKINIŲ SAVIVALDŲ IR JŲ KURATORIŲ PRAKTINĖ KONFERENCIJA


Balandžio 26 dieną į gimnaziją atvyko rajono pagrindinių mokyklų ir gimnazijų, priklausančių LMS,  mokinių savivaldų atstovai ir jų kuratoriai. Gimnazijoje vyko praktinė konferencija skambiu pavadinimu „AŠ< MES: partnerystė vardan mokinių pasiekimų ir mokyklos tobulinimo“, kurią organizavo LMS programos EMOCIJA+  Ukmergės rajono ambasadoriai Vitalija Žiupkienė, Adolfas Girdžiūna bei Ukmergės MSIC ir   programos EMOCIJA+ koordinatoriai mokiniai. Praktinės konferencijos metu dirbant įvairiose grupėse  buvo išsiaiškinta, kaip sekasi rajono mokiniams įsitraukti į mokyklos gyvenimą, kokias dvi sritis galėtų visi savo mokyklose  patobulinti. Buvo diskutuojama, dirbama aktyviais metodais.  Smagios  mokinių organizuotos pertraukėlės suteikė gerų emocijų, suvienijo bendruomenę. Netrukus pasiūlymai bus susisteminti, išsiųsti į mokyklas, kad naujais mokslo metais mokiniai labiau įsitrauktų į sprendimų, susijusių su ugdymosi problemomis, priėmimą, kuriant poilsio, mokymosi erdves.

Daugiau nuotraukų


Fizikos pamokos kitose erdvėse

Balandžio 25 dieną II klasių gimnazistams fizikos pamokos vyko „Energetikos ir technikos“ muziejuje bei planetariume Vilniuje. Išklausę pusantros valandos trukusią pamoką „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“ ir sužinoję, kas yra iliuzijos, miražas, išbandėme jėgas ieškodami  optinių apgaulių pavyzdžių  įvairiais istoriniais laikotarpiais. Įminę daug praeities paslapčių, leidomės į apžvalginę ekskursiją po muziejų. Pirmos pamokos pabaigoje išbandėme interaktyvias technikos mokslo ekspozicijas: turėjome galimybę pasisverti mėnulyje, sukurti elektros grandinę, be to, mus domino ir kiti įmantrūs eksponatai.
Antra pamoka „Saulės sistema“ vyko  Vilniaus planetariume. Buvo kalbėta apie saulės sistemos susidarymą,  asteroidų ir kometų vietą  Saulės sistemoje. Išklausę pamoką turėjome atlikti praktines užduotis. Be to, planetariumo foje   susipažinome su kosminių aparatų modeliais, didžiuliu Mėnulio gaubliu, įvairių kosminių objektų nuotraukomis ir piešiniais.
Šios fizikos pamokos, organizuotos ne mokykloje, paliko neišdildomą įspūdį net ir tiems, kuriems fizika yra sunkus dalykas.


 Dviejų dienų skautų sueiga

Gimnazijoje balandžio 21 ir 22 dienomis  vyko tradicinė Ukmergės krašto skautų sueiga, kurios metu skautai dalyvavo  šventinėje rikiuotėje, įvairiuose užsiėmimuose, veiklose. Be to, vyko draugiški  futbolo ir krepšinio turnyrai. Gimnazijos skautai ir jų vadovė Ramutė Sakalauskienė yra laimingi turėdami galimybę skautavimo pagrindų semtis pačioje šauniausioje Ukmergės gimnazijoje.


 Balandžio 20 d. Antano Smetonos gimnazijos gabių vaikų sambūrio nariai vyko į Vilniaus Edukologijos universiteto humanitarinio ugdymo fakulteto organizuotą VII Nacionalinę moksleivių ir studentų konferenciją, skirtą rašytojos Ievos Simonaitytės metams. Konferencijoje Antano Smetonos gimnazijos mokiniai skaitė net keturis mokslinius pranešimus. Aušrinė Kvietkauskaitė (IVc kl.) pristatė savo tiriamąjį darbą ,,Motyvacija – gimnazistų asmeninės pažangos siekis (Antano Smetonos gimnazijos atvejis). Ieva Tamoševičiūtė (IVc kl.) savo pranešime ,,Labirintinė minties ir motyvų dėlionė poeto Romo Daugirdo eilėse“ pasidalino įžvalgomis apie poeto R. Daugirdo eilėraščių rinkinį ,,Laisvas kritimas“.  Vita Smailytė (IVc kl.) apžvelgė lyrinio subjekto būsenų tyrinėjimą savo darbe ,,Pilka spalva baltosiose eilėse: Eugenijaus Ališankos eilėraščio rinkinio ,,Peleno miestas“ subjektas ir jo potyriai“. Už šį darbą Vita Smailytė gavo specialią LEU HF padėką (mokinių darbams vadovavo mokytoja Dainora Macijauskienė). Kalbos sekcijoje įdomų pranešimą ,,Kalbos minties viražai“ skaitė IIb  klasės gimnazistai Mantas Klemka, Sonata Navikaitė ir Rita Radzevičiūtė (mokytoja Jūratė Reinardaitė). Ruošimasis ir dalyvavimas mokslinėje konferencijoje – puiki mokslinių pranešimo rengimo ir lektorystės patirtis.


Per pavasario atostogas gimnazistai dalyvavo tinklinio turnyre Želvoje ir buvo apdovanoti sidabro medaliais.


 Respublikinis jaunųjų filologų konkursas Palangoje

Atostogų metu, balandžio 12-14 d., trečiokė Guoda Taraškevičiūtė ir abiturientė Vita Smailytė dalyvavo baigiamajame Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso renginyje Palangoje. Guodos kūryba buvo aptarta poezijos sekcijoje, o Vita savo darbą pristatė literatūros kritikos sekcijoje. Konkursas sėkmingesnis buvo Guodai – ji apdovanota Švietimo ministerijos Padėkos raštu. Sveikiname merginas, nukeliavusias iki prestižinio moksleivių konkurso finalo, ir džiaugiamės drauge su mokytojomis Dainora Macijauskiene ir Zita Markauskiene.


Balandžio 18 dieną gimnazijoje vyko ugdymo karjerai skirtas renginys „Tavo sėkmės istorija“. Gimnazistai klausėsi buvusio Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokinio,  Lietuvos  banko komunikacijos departamento direktoriaus Giedriaus Simonavičiaus pasakojimo. Renginio metu mokiniai susipažino su laidų vedėjo, žurnalisto profesijomis, sužinojo, kokios yra Lietuvos banko funkcijos.

 


 Mokosi gimnazijos mokytojai

Balandžio 7 d. gimnazijos mokytojai kvalifikaciją tobulino Šiaulių universiteto  dėstytojų  prof. dr. Aušros Kazlauskienės ir doc. dr. Ramutės Gaučaitės  parengtame seminare „Mokinių pasiekimų ir pažangos vertinimas ir įsivertinimas“.  

 


 Šokio šėlsmas 2017

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje septintą kartą vyko pramoginių šokių konkursas „ Šokio šėlsmas 2017“.  Tarpusavyje konkuravusios poros pademonstravo kelias Lotynų Amerikos šokių kompozicijas. Kartu su svečiais, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazistais, šoko Salsos variaciją. Kompetetinga komisija išrinko poras nugalėtojas. Visi dalyviai apdovanoti diplomais ir statulėlėmis, taip pat saldžiomis rėmėjų dovanomis. Tęsiant praėjusių metų tradiciją renginio rėmėjais tapo buvę mūsų gimnazijos auklėtiniai Sandra ir Gediminas Černiauskai, "S & G" grožio salono įkūrėjai. Gintarė Bliukė gėlių salono '' Gėlės su prieskoniu'' savininkė. Šiemet rėmėjais sutiko pabūti Ukmergės kultūros centras ir gardžia produkcija vaišino akcinės bendrovės  „Rokiškio sūris“, Ukmergės filialas. 

Vakarui baigiantis sveikinimo žodį tarė Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas, gimnazijos direktorius Adolfas Girdžiūna, kiti komisijos nariai, rėmėjai.
Žiūrovai liko sužavėti pasirodymais, mokiniai geromis emocijomis. Na o kitiems metams dar didesni lūkesčiai, viliasi renginio organizatorė, šokio mokytoja Lina Nefienė. Dėkojame dalyviams ir svečiams už nuostabų vakarą!

Daugiau nuotraukų 


„Tinklinis ir iššūkiai“ švenčia pergalę
Neformalaus vaikų švietimo būrelio „Tinklinis ir iššūkiai"  vadovė Daiva Sinkevičienė  jau antrus metus moko vaikus žaisti tinklinį ir su komandomis dalyvauja varžybose. Todėl draugiškame tinklinio turnyre, kuris vyko Antano Smetonos gimnazijoje dalyvavo dvi šeimininkų komandos, Anykščių Jono Biliūno ir Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijų komandos. Geros emocijos, gražus žaidimas, įtampa ir jaudulys išliko per visas varžybas. Nuo pat pradžių aiškiais lyderiais buvo šeimininkai, kurie ir pasidalino pirmąją ir antrąją vietas. Trečią vietą iškovojo širvintiškiai, o ketvirti liko Anykščių tinklininkai. Komandos, jų treneriai ir geriausi žaidėjai buvo apdovanoti taurėmis, saldumynais ir padėkos raštais.
Už Antano Smetonos gimnaziją žaidė Matas Želvys, Juozas Kovarskas, Gytis ir Giedrius Vaivados, Greta Folmer, Rusnė Butėnaitė, Laurynas Vilutis, Šarūnas Čereška, Mantvydas Kriaučiūnas, Vidmantas Bugenis, Agnė Šarmavičiūtė, Akvilė Kučinskaitė, Eligijus Pečiulis, Irmantas Vitkauskas.


2017-03-31 d. Molėtuose vyko Lietuvos mokyklų žaidynių, krepšinio, vaikinų ir merginų zoninės varžybos. Vaikinų tarpe nugalėjo: Ukmergės"Antano Smetonos gimnazija", antri liko Molėtų gimnazija, treti Širvintų "Lauryno Stuokos - Gucevičiaus gimnazija". Ukmergės Antano Smetonos gimnaziją zoninėse varžybose atstovavo: Ignas Zbarauskas, Dovydas Grybas, Domantas Darulis, Laurynas Ražanas, Benas Sabaitis, Aivaras Jakštas, Lukas Verbickas, Žygimantas Šimkus.  Mokytojas Kastytis Kvietkauskas. Sveikiname vyrus.

Daugiau nuotraukų


Pilietiškumo pamoka su Vyčiu Jurkoniu
Kas yra lyderis? Ką reiškia būti pilietišku žmogumi? Kas yra laisvė? Kodėl svarbu išmokti kritiškai mąstyti? Į šiuos ir kitus klausimus atsakė VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų dėstytojas, Freedom House Lietuvoje direktorius Vytis Jurkonis. Jis viešėjo mūsų gimnazijoje gimnazisčių Agnės Karvelytės ir Kornelijos Balžekaitės iniciatyva.
Džiaugiamės, kad turime galimybę susipažinti su įdomiais, išsilavinusiais,  motyvuotais, aktyviais jaunais žmonėmis, kuriančiais laisvą Lietuvą, kviečiančiais prisijungti prie šio prasmingo darbo.


 

Pasidžiaukime sėkme
II a klasės mokinės Toma Troškaitė ir Gintarė Perednytė kovo 30 d. dalyvavo respublikiniame konkurse ,,Šiandienos paveldas mokinių akimis“  Šiaulių universitete ir laimėjo I-ąją vietą už darbą ,,Ukmergės senamiestis – kultūros paveldo dalis“.  Sveikiname mergaites ir jų istorijos mokytoją Daivą Sinkevičienę.


 

Kovo 24d. 2c klasės mokiniai surengė koncertą savo tėvams. Renginio metu visi smagiai leido laiką - dainavo, šoko, vaišinosi paruoštomis vaišėmis, bendravo. Pasibaigus koncertui niekas nenorėjo skirstytis, todėl buvo nuspręsta po dviejų savaičių vėl susirinkti į šį smagų būrį ir kartu nuveikti kažką prasmingo. Kaip sakoma: "Tikras vyras per savo gyvenimą turi atlikti tris darbus: pasodinti medį, pastatyti namą, užauginti sūnų". Taigi balandžio 1d. susitikę Šešuolių girioje 2c klasės mokiniai su savo tėveliais pasodino 2000 eglučių. Tai pirmieji pasodinti medžiai šiais metais, teigė Šešuolių girininkijos girininkas Virginijus Šalčiūnas.


2017-03-29 Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos komanda dalyvavo Lietuvos moksleivių olimpinio festivalio Ukmergės rajono šaškių varžybose. Žaidėme ir laimėjome 1 vietą tarp Ukmergės  gimnazijų. Mokyklą atstovavo šie mokiniai: Žygimantas Narbutas, Dolmantas Martynas, Glazauskas Vytautas, Miglė Polovinkaitė, Agnė Pašilytė.  Mokytojas Kastytis Kvietkauskas. Sveikiname nugalėtojus.


Kovo 28 d. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius susitiko su Ukmergės rajono gimnazijų mokiniais. Susitikimo metu buvo diskutuojama apie Europos Sąjungos ateitį, dabartinius jos iššūkius, prognozuojamus penkis scenarijus Europai. Dėkojame Arnoldui už nuoširdumą ir įdomų bendravimą.

 


 Gamtos ir tiksliųjų mokslų dekada gimnazijoje

Gamtos ir tikslieji mokslai yra ne  sunkiausi, bet įdomiausi. Tuo įsitikino Antano Smetonos gimnazijos gimnazistai, nes  kovo 13-24 dienomis vyko gamtos ir tiksliųjų mokslų dekada, kurios tikslas – ugdyti mokinių kritinį mąstymą, gebėjimą atsakingai ir kūrybiškai priimti sprendimus bei dar kartą įsitikinti, kad mokslo išvados grindžiamos neginčijamais įrodymais. Gamtos ir tiksliųjų mokslų metodinės grupės mokytojai gimnazistams organizavo įvairias veiklas: praktinę gamtosauginę veiklą pagal gamtosauginių mokyklų programą, kūrybinius/ praktinius/ teorinius konkursus, intelektinius žaidimus, mokslininkų paskaitas, įvairias akcijas.
Skaityti daugiau

Daugiau nuotraukų


Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos krepšinio komanda dalyvavo Lietuvos moksleivių olimpinio festivalio Ukmergės rajono krepšinio (2001 m.gimimo ir jaunesni) varžybose ir laimėjo 1 vietą , bei pateko į zonines krepšinio varžybas, kurios vyks Molėtuose. Varžybose  dalyvavo ir nugalėjo: Zbarauskas Ignas, Sabaitis Benas, Darulis Domantas, Grybas Dovydas, Šimkus Žygimantas, Ražanas Laurynas, Verbickas Lukas, Jakštas Aivaras. Mokytojas Kastytis Kvietkauskas


Mūsų gimnazijos mokiniams, besidomintiems filmų kūrimu, pasisekė – laimėjome Lietuvos kino centro dokumentinio kino dirbtuves. Kovo 17d.  į mokyklą atvyko jauni, bet jau spėję pelnyti pripažinimą kino režisieriai Marat Sargsyan ir Andrius Blaževičius. Penktadienis ir šeštadienis prabėgo smagiai ir įdomiai. Smalsumas, darbas, nerimas, džiaugsmas, nustebimas, atrandant naujus dalykus, padarė šias dienas įsimintinomis. Vyko daug įvairių veiklų.  Diskusijose ryškėjo nauji kino suvokimo aspektai. Peržiūrėtas legendinis  R. Verbos filmas „Šimtamečių godos” padėjo pažinti poetinę kino kalbą, rasti vizualinių metaforų, aptarti dialogus, montažo naudojimą idėjai atskleisti.  Keturios komandos  rado   temas savo dokumentiniams filmams ir pradėjo juos kurti naudodamos savo mobiliuosius telefonus, patariamos profesionalių kino menininkų. Buvo keliaujama, bendraujama, filmuojama, montuojama, užkandžiaujama ir  mokomasi. Režisieriai padėjo suprasti filmavimo  techninius  aspektus, aiškino montavimo specifiką.  Mokiniai savo pabaigtus darbus planuoja pristatyti konkursui  „Dokumentika mokykloje“, kurio tema yra „Šalia mūsų“. Su nekantrumu lauksime pasirodant filmų.

 Mokytoja Jolita Šlepetienė


 Kovo 25 d. Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje vyko Lietuvos Respublikos rusų (užsienio) kalbos 8-9 klasių mokinių mažoji olimpiada „Linksmai, išradingai, turiningai“, kurią organizavo Lietuvos rusų kalbos (užsienio kalbos)  mokytojų asociacija ir jų mokiniai. Olimpiadoje dalyvavo komandos iš 17 Lietuvos mokyklų. Mūsų gimnazijai atstovavo 1c klasės mokinių komanda Ugnė Bekešaitė, Viktorija Budnikaitė, Diana Markevičiūtė. Gimnazistes olimpiadai ruošė mokytoja Snaiguolė Pocienė.  Atlikdami užduotis mokiniai remėsi sociokultūrine, strategine ir lingvistine kompetencijomis, užduotis atliko 5 "stotelėse". Mergaitėms geriausiai sekėsi atlikti sociokultūrinį testą.
Olimpiados laikas neprailgo, kadangi užduotys buvo įdomios ir linksmos. Tai pirmas mūsų komandos dalyvavimas tokioje olimpiadoje.


Kovo 17 dieną mūsų gimnazijoje vyko XII-oji respublikinė chorų šventė "Dainuoju Lietuvą, kaip džiaugsmą", skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Šiemet pas mus atvyko chorai iš Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos, Ukmergės meno mokyklos muzikos skyriaus, Molėtų gimnazijos bei Prienų "Žiburio" gimnazijos. Visi choristai dainavo įvairiausias dainas, žaidė linksmus žaidimus, mėgavosi skaniomis vaišėmis bei, žinoma, smagiai praleido laiką. Dėkojame šventės mecenatui UAB GLOBAY direktoriui Raimondui Navickui ir rėmėjai Žydrai Varžgalienei.  Nekantraudami laukiame kitų susitikimų.

AKIMIRKOS 


Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos Gabių vaikų sambūrio istorikai Titas Kumetaitis, Gabija Daunoravičiūtė, Guoda Strelčiūnaitė, Emilija Arsabaitė ir Elija Stalionytė, vadovaujami istorijos mokytojos Daivos Sinkevičienės, pasitikdami  grafo Stanislovo Kazimiero Kosakovskio 180-ąsias gimimo metines aktyviai įsitraukė į  projektą „Mano karta ir Kosakovskių giminės palikimas“. Gimnazistai rinko  informaciją apie  Vaitkuškio dvaro didikų Kosakovskių giminę, jų šeimos istoriją ir nuopelnus mūsų kraštui. Mokiniai lankėsi Lyduokiuose, susitiko su kraštotyrininku  Raimondu  Ramanausku, savivaldybės kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjos pavaduotoju  Juliumi  Zarecku, Vilniaus apskrities  vyriausiąja valstybės inspektore  Loreta Vidžiūniene. Mokiniai, bendradarbiaudami su Pašilės biblioteka,  kaupė informaciją apie didikus Kosakovskius ir paruošė surinktos medžiagos pristatymą visuomenei. Gimnazistai pasakos apie garsiąją Kosakovskių giminę priemiestiniuose autobusuose, rajono gimnazijose. Surinkta informacija bus dalinamasi su rajono mokytojais, gimnazistai dalyvaus respublikiniame Jaunųjų mokslininkų konkurse, Kino dirbtuvėse ir kituose renginiuose.


 Sveikiname šauniuosius rajoninės matematikos olimpiados prizininkus!

I klasė:  Akvilė Šalčiūnaitė (I vieta), Redas Ališauskas (III vieta), Ineta Denisova (III vieta);
II klasė: Kornelija Valuckaitė (II vieta), Mantas Klemka (III vieta);
III klasė: Justas Laurinavičius (I vieta), Auksė Paškevičiūtė (II vieta), Elita Drobužaitė (II vieta);
IV klasė: Žygimantas Narbutas (I vieta), Ričardas Kamarauskas (II vieta), Marius Balandis (III vieta).


 Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos muziejininkų būrelis, vadovaujamas mokytojos Dainoros Macijauskienės, įsipareigojo savanoriauti redaguojant Kosakovskio instituto  įkurtos internetinės svetainės ,,Vaitkuškis“ tekstus lietuvių kalba. Tai puiki galimybė gimnazistams ne tik gilinti tekstų redagavimo įgūdžius, bet ir susipažinti su Ukmergės krašto garsios Kosakovskių giminės istorija.


 Geografijos renginiai rajone
Kovo mėnuo  gausus geografijos renginiais rajone ir respublikoje. Jau įvyko du rajono renginiai. Kovo 1d. įvyko rajoninė geografijos olimpiada: „Globalizacija – tarp galimybių ir iššūkių“, geografijos konkursas skirtas Žemės dienai paminėti. Gimnazistams sekėsi puikiai olimpiadoje.Pirmokai Modestas Petrauskas(1a kl.)- I vieta, Redas Ališauskas ( 1b kl.) ir Ineta Denisova (1c kl.) – II vietos. Antrokai Agnė Šmigelskaitė (2b kl.)- Ivieta, Vladas Valaika (2c kl.)- IIIvieta. Aistė Šmigelskaitė absoliuti rajono nugalėtoja. Trečiokai Auksė Paškevičiūtė (3d kl.)- IIvieta, Gabija Sakalauskaitė(3c kl.)-IIIvieta. Ketvirtokai Rokas Čechavičius (4c kl.)- I vieta, Paulius Kavaliauskas (4a kl.) – II vieta.
Kovo 20 dieną Jono Basanavičiaus gimnazijoje įvyko rajoninis geografijos konkursas skirtas Žemės dienai paminėti. Mūsų gimnaziją atstovavo 1c klasės merginos Angelika Bartė, Ineta Denisova, Vestina Mackevičiūtė ir 1b klasės vaikinai Kristupas Sabaliauskas, Aivaras Jakštas. Mokiniams buvo iššūkis, nes teko dalyvauti suformuotose komandose su kitų 7 mokyklų mokiniais. Užduotys įvairios: tai ir sugalvoti komandos pavadinimą ir šūkį, sukurti eilėraštį, panaudojant duotus žodžius, atpažinti paukščių balsus, sudėlioti medžių loto ir, aišku, geografiniai testai apie pasaulio salas ir vietovės, Lietuvos įžymybes. Angelika Barte buvo mūsų dailininkė ir labai gražiai nupiešė ir pristatė pavasarinį paukštį. Mokiniams sekėsi šauniai. Visi buvo  apdovanoti padėkos raštais ir I vietos diplomu Kristupas Sabaliauskas, II vietos Aivaras Jakštas. Mokinius renginiams ruošė geografijos mokytoja Dalia Vaičiūnienė.
 


 Kovo 20 d. gimnazijoje maloni staigmena - Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro ugdytinių paroda "Draugaukime…" Kūriniai pagaminti su didele meile, nuoširdumu, džiugina akį. Darbai eksponuojami gimnazijos skaitykloje. Kviečiame apsilankyti!


XXVII LIETUVOS MOKINIŲ ISTORIJOS OLIMPIADOS „LIETUVOS VALSTYBĖ ABIEJŲ TAUTŲ RESPUBLIKOJE“ II ETAPO REZULTATAI

I klasių mokiniai:
Žilvinas Žitkauskas 1 vieta,
Angelika Barte  2 vieta,
Modestas Petrauskas 2 vieta,
Gedimina Gurskaitė 3 vieta,
Ineta Denisova 3 vieta.

II klasių mokiniai:
Toma Troškaitė 1 vieta,
Gintarė Perednytė 2 vieta.

III  klasių mokiniai:
Ernestas Jakštas 1 vieta,
Gabija Daunoravičiūtė 2 vieta,
Greta Paškevičiūtė 2 vieta,
Karolis Mimas 3 vieta.

IV  klasių mokiniai:
Ieva Tamoševičiūtė 2 vieta,
Emilija Kasmauskytė 2 vieta,
Viktorija Pozniakovaitė 3 vieta.
Iveta Valeišaitė 3 vieta.

Sveikiname olimpiados prizininkus gimnazistus ir jų mokytojus Daivą Sinkevičienę ir Vytautą Čiuladą. Tomai linkime sėkmės, kuri atstovaus mūsų gimnaziją respublikoje. Taip pat sveikiname Titą Kumetaitį, kuris respublikiniame konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“ geriausiai atsakė į pateiktus klausimus.


Šių metų kovo 10-12 d. mūsų gimnazistai, tarptautinio projekto DofE dalyviai,  dalyvavo mokymuose  "Socialinių inovacijų laboratorija jaunimo lyderiams". Mokymus organizavo Britų tarybos ir The Duke of Edinburg International Aword Lietuva. Šie mokymai suteikė jaunimui galimybę pažinti save ir kitus bendraamžius nekasdieniškoje, psichologiškai ir fiziškai saugioje aplinkoje. Pažadino jaunuolių smalsumą bei suteikė impulsą aktyviai tobulėti, nelikti abejingiems bendruomenės problemoms.

P.S. Nuotraukos iš asmeninio DofE apdovanojimų albumo.

AKIMIRKOS


Vasario 21 d. vyko rajono rusų kalbos (užsienio) olimpiada. Mūsų gimnazijos 2c klasės mokinė Sofija Kopystinskaja (mokyt.J.Repečkienė) užėmė 1-ąją vietą, o 3b klasės mokinė Skaistė Petniūnaitė (mokyt.S.Pocienė) užėmė 3-ąją vietą. Sveikiname prizininkes!


Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai
Minėdami dar vieną pramingą mūsų tautos istorijos datą gimnazistai ir mokytojai dalyvavo akcijoje „Aš tikrai myliu Lietuvą“, kurios tikslas - parodyti, kiek nuostabių Lietuvos vietų su šeima,  bendramoksliais, bendraminčiais aplankėme, pasidalinti atradimų džiaugsmu, naujų kelionių maršrutais. Dėkojame už smagias nuotraukas.
Tuo pačiu metu dalis gimnazistų palinko prie respublikinio konkurso „Istorijos žinovas“ užduočių. Tikimės, kad dauguma gimnazistų, mokytojų  kovo 11 d. 12 val. prie Laisvės paminklo dalyvaus  "flashmob" akcijoje formuojant "gyvą" trispalvę, kituose renginiuose, minėjimuose.
Renginius, skirtus Lietuvos valstybės  ir Nepriklausomybės atkūrimo dienoms paminėti,  vainikuos tradicinė respublikinė moksleivių chorų šventė „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“, kuri vyks gimnazijoje kovo 17 dieną.


 Respublikinio jaunimo vaizdo reportažų konkurso „Kadro nominacijos 2016“ laureatai

Respublikiniame jaunimo vaizdo reportažų konkurse „Kadro nominacijos 2016“ dalyvavo 56 jaunimo kūrybiniai darbai. Vertinimo komisija: Donata Račaitė – TV3 žurnalistė; Sigitas Valatka – žurnalistas, INIT TV programų vadovas; Aida Vėželienė – TV ir renginių režisierė, žurnalistė, menininkė; Laimutė Vaitiekūnienė – Kauno moksleivių techninės kūrybos centro direktorė. Vertinimo komisijos pirmininkas Dainius Radzevičius – Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas.

III vieta užėmė reportažo „Be ratų kaip be batų“/ „Without wheels as if barefoot“ kūrybinės grupės nariai Gabija Valiukevičiūtė ir Tautvydas Kabošis. 


Kovo 3 d. į gimnazijoje  organizuojamus atvirų durų dienos renginius buvo pakviesti atvykti rajono pagrindinių mokyklų  ir progimnazijos aštuntokai. Mokiniai atvykę iš Ukmergės Dukstynos, „Šilo“, Užupio, ir Senamiesčio mokyklų susipažino su mokymosi sąlygomis gimnazijoje, dalyvavo įvairių mokomųjų dalykų užsiėmimuose ir linksmai bendravo su gimnazistais. Lauksime aštuntokų kitais metais atvykstant mokytis Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje.

Daugiau nuotraukų 


 ,,Taisyk žodžiui kelią“ – kalbos kultūrai skirtų gimnazistų filmukų konkursas

,,Gimtosios kalbos grožis atsiskleidžia tada, kai ją vartojame, gerbiame, puoselėjame“ (gimnazistė Ugnė). Kalbėti, rašyti taisyklingai, atrodo, savaime aišku ir privalu. Deja, kalbėdami su draugais, rašydami žinutes dažnai pamirštame  kalbinį- kultūrinį etiketą, savo šnekamąją kalbą nuskurdiname, užteršiame makaronizmais. Kad mūsų kasdienė kalba nesumenktų, būtina kasdien ja rūpintis, kaip rūpinamės savo drabužiais, įvaizdžiu. Kalbos kultūros metų renginiai atkreipia visuomenės dėmesį į kalbos skaudulius, paskatina taisyti žodžiui kelią. Toks buvo ir Antano Smetonos gimnazijos lituanisčių sumanymas – organizuoti gimnazistų sukurtų kalbos kultūrai skirtų filmukų konkursą ,,Taisyk žodžiui kelią“. Konkurse aktyviai dalyvavo 1-2 klasių gimnazistai. Kovo 7 dieną per ilgąją pertrauką buvo surengta filmukų peržiūra. Kalbos kultūrai skirti filmukai buvo originalūs, kūrybiški, žaismingi. Kovo 8-tąją padėkos raštais ir dovanėlėmis buvo apdovanoti  geriausiai pavykusių filmukų kūrėjai – Ia klasės filmuko kūrėjų komanda laimėjo pirmąją vietą, IIb klasės – antrąją, o IIa klasės – trečiąją vietą. Žiūrovų prizą laimėjo Ib klasė, o padėkos raštais už kūrybiškus darbus gavo Ic klasės, IIItm grupės ir IIIf grupės gimnazistai. Šis konkursas – puiki galimybė išbandyti savo gebėjimus kinematografijos srityje, o svarbiausia, atkreipti dėmesį į savo kasdienę šnekamąją ir rašomąją kalbą. Juk kokia mūsų kalba – tokie ir mes.
II a  klasės filmukas: filmukas

II b klasės filmukas: https://youtube.com/watch?v=JSLI0baE3NQ


Vasario 28 dieną Ukmergės Antano Smetonos gabių mokinių sambūrio biologai kartu su mokytoja Elvyra Kriaučiūniene dalyvavome edukacinėje pamokoje, kurią suorganizavo Ukmergės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Ričardas  Gleiznys.  Tradiciškai, nes toks susitikimas organizuojamas ne pirmus metus, nusifotografavome ant kylančių tarnybos laiptų. Tarnybos  vadovas supažindino su tarnybos istorija bei Veterinarijos gatvės Ukmergėje pavadinimo ištakomis, darbuotojų darbo specifika, tarnybos struktūra, aplankėme tarnybos patalpas. Vėliau mus pakvietė dalyvauti paskaitoje, kurios metu studijavome informatyvias skaidres, kurių turinį siejome su biologijos pamokų medžiaga. Sužinojome naudingų faktų apie įvairias gyvūnų ligas bei jų platinimą: marą, trichineliozę, pasiutligę, kitas virusines, bakterines, kirmėlines ligas. Išgirdome naudingų patarimų, kaip išvengti šių ligų  žmonėms. Buvo įdomi rajono statistika, darbuotojų praktinė patirtis. Vyko motyvuota diskusija apie veterinaro profesiją ir specialistų įsidarbinimo galimybes. Ričardas Gleiznys paskaitos metu pasakė labai prasmingus žodžius, kad medicina gydo žmogų, o veterinarija tarnauja žmonijai jau kelis šimtus metų. Veterinarijos gydytojas – tai žmonijos gydytojas!
Dėkojame tarnybos vadovui Ričardui Gleizniui už šiltą priėmimą, norą bendrauti su jaunimu, žingeidžiais  ir smalsiais  gimnazistais. Tai ne paskutinis susitikimas, tęstinumas numatomas Veterinarijos dienos proga.
Odeta Mackevičiūtė, 1b klasės gimnazistė


Vasario 25-ąją Kėdainių Atžalyno gimnazijoje vyko respublikinė 11 klasių anglų kalbos olimpiada. Ukmergės rajoną atstovavo IIId klasės gimnazistas Juozas Brasiūnas. Dalyviai turėjo atlikti 2 konkursines užduotis: remdamiesi video kalba (TED Talks) parašyti rašinį bei su iš anksto nežinomu porininku kalbėti dialogą pagal nurodytą teksto ištrauką. Smagiausia daugeliui dalyvių buvo nekonkursinė grupinė užduotis surasti nurodytus žymius Kėdainių objektus, surinkti apie juos informaciją, parengti kompiuterinį pristatymą ir jį salėje pateikti visiems dalyviams.
Nors nelaimėjome prizinių vietų, Juozas pateko tarp dalyvių, kurie surinko daug taškų ir buvo apdovanoti olimpiados rengėjų prizais. Labai džiaugiamės jo pasiektu rezultatu.


 ŠIMTADIENIS 2017

Sveiki atvykę į nuodėmingąjį Las Vegasą! Kur aistros ir intrigos nuolatos verda, kuomet net galingiausieji gali pralošt viską ir taip prarasti savo gyvenimo uždarbį. Kaip gi dvyliktokams, pralošusiems lažybas seksis atsilošti per likusį šimtą dienų? Niekas negali nuspėti, nes gyvenimas - tai lošimas, o lošimas - tai...

AKIMIRKOS


Lietuvos mokinių dailės 2017 m. olimpiados tema  „Piliakalniai: praeities retrospektyva, dabarties realijos, ateities vizijos“ mokiniams pasirodė įdomi, įkvepianti kurti ir susipažinti su krašto istorija, pajusti save ir savo aplinką. II etapo nugalėtojomis tapo: Paulina Kardokaitė – III vieta, Ieva Šmigelskaitė - III vieta,  Angelika Barte buvo įvertinta aukščiausiais balais ir laimėjo I-ąją vietą. Džiaugiamės visų mokinių kūrybiniais ieškojimais, sveikiname nugalėtojus.


Sveikiname  Ukmergės rajono bendrojo ugdymo mokyklų 11 (gimnazijų III) klasių mokinių anglų kalbos konkurso nugalėtojus.

Juozas Brasiūnas  (IIId)  -  I vieta, 

Guoda Taraškevičiūtė (IIId) -II vieta. 

Sveikiname olimpiados prizininkus ir jų mokytojas Ramutę Gilvydienę  ir Genovaitę Pavasarienę.


Vasario 21-oji – Gimtosios kalbos diena. Jai paminėti buvo organizuota akcija "Gimnazistai gražiai apie kalbą", kurios metu surinkti posakiai apie gimtąją kalbą. Gabių vaikų sambūrio nariai šiuos posakius surinko į pateiktis, kurios visą dieną buvo rodomos gimnazijos vestibiulyje. Gimnazistų mintys rodo, kad tikrai mokame mylėti, gerbti ir didžiuotis savo gimtąja kalba.


 Vasario 15 d. gimnazijoje vyko Valstybės atkūrimo dienos šventė „Te dainos įkvepia darbams tėvynei". Rytas prasidėjo liaudiškomis dainomis prie mūsų laisvės aukurų. Vėliau prie mūsų bendruomenės šventės prisijungė Atkurtos nepriklausomos Lietuvos policijos pirmasis generalinis komisaras Petras Liubertas,  Lietuvos policijos veteranų asociacijos valdybos pirmininkas atsargos vyriausiasis komisaras V. Navickas,  atsargos vyriausiasis komisaras L. Vasiliauskas, LPVA Ukmergės filialo  policijos veteranai. 

Šventės metu paskelbta rašinių konkurso "Lietuvos policija" laureatė. Ja tapo mūsų gimnazistė  Guoda Strelčiūnaitė. Konkurso nugalėtojai G.Strelčiūnaitei ir mokytojai D.Sinkevičienei buvo įteikti diplomai ir prizai. Direktorius saldžiu prizu apdovanojo geriausiai viktorinoje, apie Lietuvos istoriją,  pasirodžiusią klasę. Šventėje skambėjo Jūratės Martinkutės vadovaujamo mišraus choro dainos.

Daugiau nuotraukų


 Regioniniame Meninio skaitymo konkurse Utenoje antrokė Aistė Staškūnaitė laimėjo III vietą.


 Kazio Bradūno pamoka Antano Smetonos gimnazijoje

Lituanistų sambūris maloniai kvietė šių metų vasario 10 dieną, poeto 100-ojo gimtadienio išvakarėse, visose Lietuvos mokyklose surengti Kaziui Bradūnui skirtą pamoką ir taip pagerbti šios iškilios lietuvių kultūros asmenybės atminimą. Gimnazijos lituanistės atsiliepė į kvietimą. Pirmokai interpretavo K. Bradūno eilėraščių pasaulį, antrokai „Bradūno žemę“ ir „Prie vieno stalo“, trečiokai ir ketvirtokai žiūrėjo televizijos laidų ir dokumentinių filmų ištraukas, kalbėjo apie žemininkų kartos idealus. Tai buvo pirmasis renginys, skirtas Kazio Bradūno metams.

AKIMIRKOS


Rajono Meninio skaitymo konkurso nugalėtoja antrokė Aistė Staškūnaitė (mokytoja Z. Markauskienė) ir trečiosios vietos laimėtojas ketvirtokas  Ričardas Kamarauskas (mokytoja V. Žiupkienė).

Sveikiname konkurso nugalėtojus ir jų mokytojas Zitą Markauskienę  ir Vitaliją Žiupkienę.


 Sveikiname  Ukmergės rajono bendrojo ugdymo mokyklų 9-10 (gimnazijų 1-2) klasių mokinių anglų kalbos konkurso nugalėtojus.

Augustė Strumilaitė (IIb klasė) - I vieta,
Matas Nenorta (IIb klasė) - II vieta,
Gytis Oksas  (IIc klasė) - III vieta. 
Dėkojame prizininkų  mokytojoms  Ramutei  Gilvydienei  ir Audronei Mockienei.


Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso rajono turas buvo sėkmingas mūsų gimnazijos kūrėjoms. Į respublikos turą išsiųsti pirmosios vietos  laimėtojų Ievos Tamoševičiūtės  IVc (mokytoja D. Macijauskienė) ir Guodos Taraškevičiūtės IIId (mokytoja Z. Markauskienė) darbai. Ieva dalyvavo literatūros mokslo ir kritikos sekcijoje, rašė darbą „Labirintinė minties bei motyvų dėlionė poeto Romo Daugirdo eilėse“. Guoda pateikė pluoštą savo poezijos. Antroji vieta atiteko ketvirtokei Vitai Smailytei (mokytoja D. Macijauskienė) už kritikos darbą „Pilka spalva baltosiose eilėse: Eugenijaus Ališankos eilėraščių rinkinio „Peleno miestas“ subjektas ir jo potyriai“ ir antrokei Austėjai Ališauskaitei ( mokytoja J. Reinardaitė) už kritikos darbą „Jauno žmogaus gyvenimo išbandymai Dainos Opolskaitės romane „Eksperimentas gyventi“. Trečioji vieta už tautosakos darbą apie tremtį teko trečiokei Ivetai  Žagelytei  (mokytoja Z. Markauskienė).


 Sausio 25 dieną įvyko lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados rajono turas. Dalyviai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes: I-II kl. ir III-IV kl. Jaunesniųjų grupėje antrą vietą laimėjo Otilija Požėraitė iš IIa. Odeta Mackevičiūtė iš I b buvo trečia. Vyresniųjų grupėje taip pat antra buvo trečiokė Guoda Taraškevičiūtė. Dėkojame dalyvėms bei  mokytojoms Jūratei Reinardaitei ir Zitai Markauskienei.

 


 


Sausio 27-30 dienomis mūsų gimnazistai Titas Kumetaitis ir Emilija Arsabaitė dalyvavo Mokomojo Europos Parlamento nacionalinėje sesijoje Lietuvos Respublikos Seime, kur simuliavo Europos Parlamento darbą, aptarinėjo įvairias šių dienų Europos Sąjungos problemas ir balsavo už rezoliucijas toms problemoms spręsti.


Lietuvos kino centro organizuotame Jaunojo kino kritiko konkurse gimnazistė Ieva Tamoševičiūtė laimėjo antrąją vietą. Sveikiname Ievą su šiuo puikiu laimėjimu. 

 


„...kad į širdį spindesys sutilptų...“- šie Juditos Vaičiūnaitės žodžiai subūrė visus gimnazijos raiškaus žodžio mylėtojus į aktų salę, kur vyko meninio skaitymo konkurso atrankos etapas. Dėkojame visiems: pirmokams K. Kaselytei, P. Kardokaitei, K. Pukalskaitei,Ž. Žitkauskui, U. Bekešaitei, D. Markauskaitei, antrokėms A. Staškūnaitei, A. Šmigelskaitei, trečiokams E. Gruodžiui, R. Adomaitytei, M. Keževičiūtei, L. Žurauskui, D. Kulaitytei, J. Brasiūnui, K. Mimui, G. Daunoravičiūtei, ketvirtokams M. Balandžiui, R. Kamarauskui- už pastangas prakalbinti tekstą, už gebėjimą perteikti savo  santykį su kūriniu.
Linkime sėkmės Aistei Staškūnaitei, Miglei Keževičiūtei, Karoliui Mimui, Ričardui Kamarauskui rajoniniame  konkurse.


 Gruodžio 29-31 dienomis IIIa klasės mokiniai skrido į Kijevą ieškoti auksinių kupranugarių karavano ir pamestos Pelenės kurpaitės. Radome !!! Pasirodo, jog keturi kupranugariai, piramidė ir palmė puikiai telpa smulkios adatos skylutėje. Tai vienas iš mikrominiatiūrų autoriaus M. Syadristovo darbų. Sužavėjo ir kiti: Oginskio polonezo natos ant 2 mm chrizantemos lapelio, šachmatų lenta ant pusės aguonos grūdo (su darbais galite susipažinti http://microart.kiev.ua/ru/gallery). Nusišypsojo laimė sutikti patį autorių. Bendravome virš pusės valandos, gavome autografą.

Kurpaitės ieškojome Ukrainos nacionalinio cirko pasirodyme, pavadintame „Pelene". Be tipiškų cirko palydovų: klounų, akrobatų, dresuotų plėšrūnų, mus nustebino dygliakiaulės pasirodymas ir pats Senelis Šaltis su rogėmis.

Šalta bei saulėta Ukrainos sostinė mus pasitiko šventiškai papuošta. Turėjom progą gyvai pajusti ir senąją ir paskutinio dešimtmečio Kijevo istoriją.
Ir sau, ir Jums linkim lėtinės kelionligės


 Moksleivių atostogų metu, sausio 6 - 8 dienomis, mūsų gimnazijoje vyko Ramintos Naujanytės ir Lauryno Kublicko organizuojamas projektas "Savaitgalis be sienų". Projekto tikslas -  skatinti moksleivių kūrybiškumą ir bendruomeniškumą. Daug grojome įvairiausiais instrumentais, kėlėme sau iššūkius ir sėkmingai juos įveikėme, klausėme svečių: Vytauto Kernagio, Timūro Augucevičiaus, reperio Pijaus, ir sėmėmės iš jų patirties bei įkvėpimo.Paruošėme pasirodymą, kurį pristatėme mokyklos bendruomenei. Greta Paškevičiūtė


Besibaigiant 2016 – iems metams Švedijos ambasada pakvietė Lietuvos 10-12 klasių mokinius pasidalyti mintimis apie tai, ką reiškia žodis „laisvė“, ką reiškia gyventi laisvoje šalyje, turėti galimybę laisvai reikšti mintis, ir suorganizavo rašinių konkursą „#Tai YraLaisve“. Konkursas buvo skirtas pažymėti Lietuvai ir Švedijai svarbias sukaktis: prieš 25 metus buvo atkurti diplomatiniai santykiai, prieš 20 metų priimtas Lietuvos žiniasklaidos laisves reglamentuojantis Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymas ir net prieš 250 metų (1766 m.) Švedijoje priimtas pirmasis pasaulyje nepriklausomos spaudos aktas.
Vertinimo komisija išskyrė 29 geriausiai laisvės problematiką atskleidžiančius rašinius, kurie buvo išleisti rašinių rinkinyje. Į šį rinkinį pateko ir 3d klasės gimnazistės Elitos Drobužaitės (mokytoja Z. Markauskienė) rašinys. Sveikiname Elitą ir džiaugiamės drauge.

 


Sveikiname Lietuvos mokinių informatikos olimpiados rajono etapo nugalėtojus.

IV klasių mokiniai:
Martynas Girdžiūna (IVc klasė) - II vieta,
Marius Balandis  (IVc klasė) - III vieta,
Dėkojame prizininkų  mokytojui  Stasiui Baltaragiui.


Sveikiname 2a klasės mokinę ODETĄ LAUKAITYTĘ, kuri laimėjo mokykloje  kasmet organizuojamus  atletiškiausios gimnazistės rinkimus.


Gimnazijos mokytojai gruodžio 28-29 dienomis dalyvavo socialinio ir emocinio ugdymo LIONS QUEST programos “Raktai į sėkmę”  mokymuose.

Ši programa, skirta vyresnėms klasėms ir gali būti įgyvendinta įvairiais būdais. Svarbus programos elementas – mokymosi tarnaujant metodika ( projektai, kurie yra vykdomi kiekvienais metais ir yra integruojami į bendrą ugdymo turinio kontekstą). Mokymosi tarnaujant metodiką rekomenduojama integruoti į akademinius dalykus, tokius kaip socialinius mokslus, sveikatos, kalbų mokymą ir kt. Naudojant Įgūdžių banką, programa taip pat gali būti naudojama kaip socialinių ir emocinių kompetencijų, asmenybės ugdymo  pagalbinis kursas.  

 


 KALĖDINIS RYTMETYS GIMNAZIJOJE

Oskaro Verbicko ir Jolitos Šlepetienės nuotraukos čia.

 


 

 

 

 

Meninės akcijos idėja - sudėlioti iš miniatiūrų, tarsi audžiant, lietuvių liaudies raštų ornamentus, gimė gabių dailei mokinių grupėje. Kadangi jau buvo prasidėjęs adventas, tai mokinių noras ir buvo  suburti visą gimnazijos kolektyvą (mokinius, mokytojus administracija, aptarnaujantį personalą) ramiam kūrybiniam procesui ir akcijos metu, dėliojant raštus išreikšti susikaupimą, ramybę prieš ateinant didžiosioms šventėms. Dailės pamokų metu dalyviai kūrė miniatiūras su žiemos ir kalėdiniais vaizdais, kurias akcijos metu (2016. 12. 07) klijavo ant languotų popieriaus juostų. Vėliau "išaustos" juostos buvo pakabintos ant gimnazijos sienų. Tai tapo ir gimnazijos interjero šventiniu akcentu.
Mokytoja R. Zareckienė
Akcijos vaizdai čia:  http://zareckiene.blogspot.lt/2015/08/parodos.html

 


 

 

 

 

 

 Gruodžio 16 d.  Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos šokėjai vyko į Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje vykusią "Šokių fiesą". Ukmergiškiai programoje dalyvavo su savo šokių numeriu. Kartu su vilniečiais šoko "Salsą", įsitraukė į organizatorių rengiamus žaidimus ir kitas pramogas. Norėtųsi, kad ši bičiulystė taptų gražia tradicija.

 


 Kviečiame Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos moksleivius dalyvauti projekte "Savaitgali be sienų". Sausio 6-8 dienomis projektas vyks mūsų gimnazijoje, todėl siųskite prisistatomąjį filmuką apie save. Atrinksime labiausiai motyvuotus ir pakviesime į kūrybišką savaitgalį su nerealia programa.

 Daugiau informacijos: kūrybiškumo ugdymo dirbtuvės tavo mokykloje.

https://www.youtube.com/watch?v=MxvFG1UpMV4


 Konferencija Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje, skirta Prezidento Kazio Griniaus 150-sioms gimimo metinėms paminėti.
Gruodžio 8 dieną Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje vyko respublikinė istorinė konferencija “Aš nepalenkiamai įsitikinęs lietuvių tautos gyvata”,/Kazys Grinius/, skirta Lietuvos Respublikos Prezidento Kazio Griniaus 150-osioms gimimo metinėms paminėti.
Konferencijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentų vardais pavadintų gimnazijų - Kauno Antano Smetonos gimnazijos, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos, Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos, Kauno Kazio Griniaus progimnazijos mokiniai ir mokytojai.
Renginys prasidėjo Prezidento Kazio Griniaus amžino poilsio vietoje Selemos Būdos kaime. Mokyklų atstovai, skambant kompozitoriaus Juozo Naujalio kūriniui „Svajonė“,  padėjo gėles, uždegė atminimo žvakeles prie paminklo Prezidentui, sugiedojo Lietuvos Respublikos himną.
Rugilė Smoliakaitė III a klasės gimnazistė (parengė istorijos mokytojas Vytautas Čiulada), pristatė pranešimą ,,Ko laukia tauta iš savo jaunimo? Ji laukia, kad tikrai mokytųsi ir auklėtųsi, ir neštų šviesą savo kraštui" (iš Prezidento Antano Smetonos kalbos).


 Apie kino renginius

„Kino pertraukos“ gimnazijoje vyko lapkričio paskutinę savaitę ir gruodžio pirmosiomis dienomis.  Mokinių domėjimasis filmavimu ir bandymai kurti skirtingų žanrų darbus buvo pristatyti netrumpoje renginio programoje. 

Sveikiname Aivarą Misiūną su filmo ,,Nuotykiai“, Karolį Tumėną su filmo „Gaisrininkas“, Pauliną Kardokaitę su filmo „Geroji ranka“ debiutais. Dėkojame Saidžiui Ordai ir kūrybinei grupei už smagų filmo „Siaubo įkaitės“ pristatymą. Spalio 28 d. į filmo premjerą buvo susirinkusi pilna salė žiūrovų.

Dėkojame visai Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos kūrybinei komandai, dalyvavusiai filmuojant „Stikliniai šachmatai“ eksperimentinį filmą, kuris buvo rodytas labai reikšmingame respublikiniame kino festivalyje „REC 2016“ Vilniuje lapkričio 25 d.   Kinas yra įdomi saviraiškos forma. Tikimės, kad filmų kūrimas įgis didesnį pagreitį ir pavasarį artėjantiems kino festivaliams bus sukurti nauji dar įdomesni, brandesni darbai. Priminimas: kino būrelio užsiėmimai vyksta trečiadieniais per 8, 9 pamokas 7-ame kabinete.


  Būrelio "Tinklinis ir iššūkiai" kalėdinio turnyro akimirkos


 Archeologiniai tyrinėjimai Ukmergėje
Šiemet savo veiklą pradėjusio archeologijos būrelio  mokiniai dalyvavo susitikime su Vilniaus apskrities kultūros paveldo inspektore Loreta Vidžiūniene. Tikslas - susipažinti su archeologiniais tyrinėjimais Ukmergės mieste. Buvo labai įdomu klausyti apie Ukmergės senamiesčio, Kęstučio aikštės, piliakalnio, miesto parko, Užupio, Pašilės  teritorijose atliktus tyrinėjimus ir rastus radinius, žiūrėti niekur nematytas nuotraukas. Po susitikimo ne iš karto atsisveikinome su viešnia, nes gerb. Loreta noriai atsakinėjo į klausimus.


Lapkričio 25 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje vyko etnokultūros diena: pirmokai mokėsi pinti juostas, antrokai dalyvavo tautiniame rytmetyje, trečiokai rinko medžiagą gimnazijos muziejui. Jau tradicinė tapo muzikos mokytojos ekspertės Jūratės Martinkutės organizuojama antrokų tautinė vakaronė. Šį kartą – tryliktoji. Burtų keliu klasėms atiteko etninis  regionas, trys antros klasės ir viena mokytojų komanda turėjo pasiruošti paskirto regiono pristatymui: dainuoti, šokti, minti mįsles, paruošti tradicinį regiono stalą bei išmokyti žaisti  žaidimų. Reprezentuoti regioną mokiniai turėjo apsirengę tautiniais kostiumais, taip pristatydami to krašto išskirtinius bruožus, renginyje būta ir autentiškų regionų drabužių.

Aukštaičių viešnia buvo mūsų mokyklą baigusi Raminta Naujanytė, kuri atliko porą aukštaitiškų dainų bei tautodailininkas Valentas Butkus. Dzūkai į šventę pasikvietė buvusią lietuvių kalbos mokytoją Loretą Klivienę, kuri į renginio dalyvius kreipėsi tarmiškai. Pas suvalkiečius svečiavosi klasiokės Gintarės močiutė Liuda Babelienė, pasakojusi apie savo vaikystės kasdienybę bei šeimos papročius. Žemaičiai  į renginį pasikvietė  vieno iš bendraklasių Beno Strazevičiaus  močiutė, kuri prisiminė laikus, kai mokėsi gimnazijoje ir užsiminė, jog labai norėtų čia dar sugrįžti. Taip pat renginyje dalyvavo Ukmergės lopšelio – darželio „Žiogelis“ auklėtinių grupė, kuri šventę papuošė gražiu šokiu.

 Patiems mokiniams tai buvo kiek daugiau nei mėnesį užimantis pasirengimo procesas, kuris leido gilinti žinias apie Lietuvos etnografinių regionų dainas, šokius, kulinarinį paveldą, smulkiąją tautosaką ir tautinį kostiumą.

Urtė Stimburytė, IIa klasės gimnazistė

AKIMIRKOS


Lapkričio 24 dieną dailės mokytoja Romualda Zareckienė dalyvavo Kauno kolegijos, J. Vienožinskio menų fakulteto ir Lietuvos dailės ugdytojų draugijos organizuojamoje tarptautinėje mokslinėje ir praktinėje konferencijoje "Menas ir meninis ugdymas: kūrybiškumo lavinimo metodai ir patirtys". Išklausė Valdo Matonio 7-ias folosofines įžvalgas  meno raidoje pasaulyje, Michailo Kopeikino (Baltic internacional Academy Design School) analizes apie dizaino kokybės  nustatymo galimybes, susipažino su teisiniais autorystės pasisavinimo aspektais. Po pietų buvo pristatytos 7 sekcijos, mokytoja stebėjo tarptautinės tekstilės bienalės  ir stiklo meno tapatybės Europoje pristatymus ir dalyvavo grafikos kūrybinėse dirbtuvėse "Kūrybiškumo lavinimo metodai ", kuriose raižė sausos adatos techniką ir  išbandė senovinių grafikos spaudimo staklių jėgą.  Su grafikos darbu "Žiemos pasakojimai" dalyvavo kasmetinėje Lietuvos dailės mokytojų kūrybos parodoje, kuri buvo atidaryta konferencijos metu ir vyks iki gruodžio 6-os dienos.


Linksmasis Senis Besmegenis iš Šypsenų slėnio apsilankė mūsų gimnazijoje. Dėkojame Ukmergės rajono Vidiškių pagrindinės mokyklos bendruomenei už nuoširdžius palinkėjimus.

 


 

Fizikos mokytoja Diana Žeruolienė susipažino su Europos branduolinių tyrimų organizacija CERN

Ugdymo plėtotės centras lapkričio 6-12 dienomis organizavo trumpalaikę 15 fizikos mokytojų iš visos Lietuvos stažuotę į Šveicariją. Šioje stažuotėje dalyvavo ir gimnazijos fizikos mokytoja Diana Žeruolienė. Mokytoja turėjo galimybę susipažinti su Europos branduolinių tyrimų organizacija CERN ir joje atliekamais moksliniais tyrimais bei vykdomais projektais, susijusiais su elementariųjų dalelių fizika.

Mokytoja dalyvavo paskaitose apie dalelių detektorius, greitintuvus, skaitmeninį duomenų apdorojimą, kosmologiją ir t.t., kurias skaitė tiek užsienio šalių mokslininkai, tiek CERN dirbantys mūsų tautiečiai. Be paskaitų vyko ekskursijos į antimedžiagos gamyklą, Didžiojo Hadronų greitintuvo tunelį, centrą, kur stebimi duomenys iš kosmoso – AMS (Alfa Magnetic Spectroskopy). CERN, bendradarbiaudamas su NASA, stebi ir gauna duomenis iš modulio, esančio tarptautinėje kosminėje stotyje ir kt. S‘CoolLAB laboratorijoje buvo sudaryta galimybė patiems pasidaryti Vilsono kamerą ir stebėti elementariųjų dalelių pėdsakus. Taip pat puikių įspūdžių paliko apsilankymas CERN mokslo inovacijų interaktyviose parodose „Globe“, „Microcom“, kurių tikslas informuoti lankytojus apie CERN istoriją, atliekamus tyrimus ir mokslinę įrangą. Įgyta patirtis padės tikslingai taikyti CERN‘e gautą informaciją pamokose, įvairiose veiklose.

Daugiau nuotraukų 


Iš Kauno vėl su dovanomis.

Jau septintąjį kartą Kauno kolegijos menų fakultetas ir Lietuvos dailės ugdytojų draugija paskelbė ekslibrisų konkursą "Mokytojas ir mokinys" 2016. "Mano knyga" skirtą bibliotekų metams. Ir mes septintąjį kartą dalyvavome šiame konkurse. Dailės mokytoja ir dvi mokinės kūrė ekslibrisus. Mūsų gimnazistė, Radvilė Tijūnėlytė jau antrus metus iš eilės užėmė pirmąją vietą šiame konkurse. Nors ji jau sėkmingai studijuoja Vilniaus dailės akademijoje,  mes ją sveikiname su apdovanojimais, didžiuojamės šia mokine ir džiaugiamės, kad ji mokėsi pas mus.
Dailės mokytoja Romualda Zareckienė
 

 


 

Pažintinė ekskursija po Vilniaus energiją
Lapkričio 18 dieną pirmų- antrų klasių gimnazistai dalyvavo pažintinėje ekskursijoje po „Vilniaus energiją”.
Pirmiausia nuvažiavome į Vilniaus energiją, kurioje susipažinome su pagrindiniais šilumos ir elektros energiją gaminančiais įrengimais, jų veikimo principais, atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimu, leidžiančiu mažinti užterštumą ir didinti Lietuvos energetinę  nepriklausomybę.
Po to nuvažiavome į  Energetikos muziejų, kuriame apžiūrėjome populiariausią pirmųjų automobilių ekspoziciją, susipažinome su automobilio ir motociklo raida daugiau nei per šimtą metų. Ekspozicija paliko mums didelį įspūdį!
Vėliau sužinojome, kaip veikia ir yra valomi  garo, dujiniai ir anglimi kūrenami katilai.
Po to lankėmės turbinų salėje, sužinojome, kaip yra gaunama elektra, apžiūrėjome garo turbiną, generatorius ir hidroakumuliacinės elektrinės maketą. Sužinojome, kad pirmoji lemputė užsidegė 1892m. Rietavo dvare.
Po įdomios pamokos vyko praktinė dalis: žaidimų kambaryje galėjome pabūti tyrėjais ir atradėjais. Pasirinkę planetą ir atsistoję ant svarstyklių , galėjome sužinoti, kiek svertume kitose planetose. Smagiai žaisdami, mokėmės paprasčiausių fizikos dėsnių.
Gavę  suvenyrų su Vilniaus energijos simbolika, laimingi sugrįžome namo.
Ekskursiją aprašė R.Mogenienė

 


 Užbūrė analoginė fotografija.
Fotografijos pamokų lankytojų ir gabių dailei mokinių grupė su dailės ir fotografijos mokytoja Romualda Zareckiene 2016 11 11dieną  apsilankė Vilniaus dizaino kolegijoje. Susipažino su kostiumo, interjero dizainerių ir taikomosios fotografijos  profesijų ruošimo ypatumais ir stojimo sąlygomis. Apžiūrėjo vykstančias paskaitas. Susipažino su fotografijos dėstytoja, profesionalia fotografe, Ramune Pilibavičiūte, išklausė jos gyvenimo istoriją ir filosofines įžvalgas apie fotografiją, susipažino su jos vykdytais fotografijos projektais ir dalyvavo analoginės fotografijos kūrybinėse dirbtuvėse - pabuvo patys modeliais, režisavo pozas, fotografavo, stebėjo nuotraukų ryškinimo, fiksavimo procesus. Gimnazistams atmintyje išliko fotografės žodžiai "Pradėkite kurti gyvenimą ne nuo klausimo, ką veiksiu, o nuo klausimo, kodėl aš noriu tą veikti?" Pasak jos, tik tuomet pasirinkimai bus sėkmingi.


Mes, 2c klasės gimnazistai, lapkričio 8 dieną buvome nuvykę į Ukmergės policijos komisariatą. Ten pareigūnė Ingrida Dutkienė pristatė policijos darbą bei jaunųjų policijos rėmėjų veiklą. Apžiūrėjome komisariato patalpas, šaudyklą, kur mums pademonstravo policininkų ginkluotę. Visiems labai patiko, kai kurie panoro tapti policijos rėmėjais.


Konkursas- viktorina „Aš – gimnazistas“
Mūsų gimnazijoje puoselėjama gimnazijos istorija. Visos pirmos klasės  per pirmus du mėnesius turi aplankyti Prezidento Antano Smetonos gimtinę Užulėnyje, gimnazijos muziejuje susipažinti su gimnazijos istorija.  O spalio pabaigoje gimnazijos mokinių taryba organizuoja konkursą –viktoriną, kurios tikslas –ne tik patikrinti įgytas žinias, bet ir gebėjimą dirbti komandomis. Tad šįmet pirmokai susibūrė į 7 komandas ir rungėsi trijuose turuose: 1- apie Prezidentą Antaną Smetoną, 2-  iš gimnazijos istorijos,  3 – iš gimnazijos dabarties aktualijų. Konkursą parengė ir vedė gimnazistų tarybos pirmininkė Agnė Šarmavičiūtė ir tarybos narės Sofija Kopystinskaja ir Dignė Steniulytė.  Visi pirmokai buvo apdovanoti ženkleliais su gimnazijos atvaizdu, o sumaniausia komanda- gavo ir rašiklius.
Akimirkos iš renginio


DRAKULA
Lapkričio 8d. pirmų-trečių klasių gimnazistai ir gimnazistės vyko į Vilnių, kur žiūrėjo ADGE (American Drama Group Europe) trupės spektaklį “Drakula” anglų kalba. Spektaklio siužeto pagrindas – Bram Stoker kūrinys apie vampyrą, tačiau spektaklis susietas su šiuolaikinėmis aktualijomis – gamtosauga, tarša, globaliniu atšilimu, abejingumu kylančioms problemoms bei planetos išsaugojimu ateities kartoms. 
Britas teisininkas Harker keliauja pas Drakulą, kuris gyvena Pensilvanijoje dangoraižyje ir nori nusipirkti nekilnojamo turto aplinkai draugiškame Eko-mieste. Drakulos pasaulyje tarša apnuodija orą bei vandenį, o žmonės praradę ryšį ne tik su gamta, bet ir vienas su kitu. Drakula siekia sunaikinti pasaulį ir kovotojus už švarią gamtą. Pati žmonija parodoma kaip daugiagalvis vampyras, besimaitinantis planetos gyvybe ir paverčiantis ją dykyne, dėl minutės malonumo galintis pasmerkti visą žemės rutulį pražūčiai. Kovoti su Drakula lieka vienintelė Drakulos įtakai nepasidavusi mergina. Tik nuo jos priklausys, ar blogio jėgoms bus lemta laimėti. Visgi spektaklio tikslas – ne pamokslauti, o kelti klausimus ir išprovokuoti diskusiją, priversti žiūrovus dar kartą susimąstyti.


  Bibliotekos vedėja L.Gričinaitė  atliko gimnazistų skaitymo tyrimą. Pateikiame apibendrintus duomenis.

Linkime ir toliau maloniai bendrauti su knyga, nes knygos - puiki draugija, praskaidrinanti vienatvę, suteikianti asmeninę laisvę, išlaisvinanti mus nuo masinės tapatybės. Jos gali mums suteikti jėgų ir įkvėpimo, gali mus linksminti ir jaudinti, padėti suvokti save ir kitus, lavinti kalbą, žodyną, mąstymą, žadinti vaizduotę. Pasiduokime jų magijai.

Tyrimo rezultatai čia.


Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos ir Kėdainių Šviesiosios gimnazijos tinklinio varžybų akimirkos.
(Nuotraukų  autorius Tomas Paknys)


 Lapkričio 8d.  IIa klasės gimnazistai svečiavosi Ukmergės l/d „Žiogelis“. Šiame darželyje lankomės ne pirmą kartą, pernai  užsimezgusi maloni ir šilta draugystė tęsiasi jau antrus metus. Gimnazistai kartu su savo mažaisiais draugais aptarė mėgstamas knygutes, kartu skaitė įvairias pasakas, žaidė linksmus žaidimus. Tikimės, kad ši draugystė nenutrūks, lauksime naujų susitikimų, įvairių  įdomių veiklų.


 Ukmergės Antano Smetonos gimnazija iš JAV Tautos fondo per Lietuvos atstovybę gavo 3180 USD (2769 €) paramos lėšų, kurias panaudojo kompiuterinei technikai įsigyti (nupirktas 3D spausdintuvas, dokumentų nuskaitymo kameros, vaizdo projektorius). Šios finansinės paramos iniciatorė – ponia Milda Joana Švoba Walters (1934-2015). Ji yra pirmojo Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos direktoriaus Jono Švobos duktė. Jonas Švoba gimnazijai vadovavo nuo 1935 m. vasario 1d. iki 1940 m. Jis buvo baigęs Kauno Vytauto Didžiojo universiteto humanitarinių mokslų fakultetą, dėstė visuomenės mokslus, istoriją.

Read more

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos bendruomenė, gavusi naudingą paramą iš JAV Tautos fondo, nuoširdžiai dėkoja poniai Rasai Bauza, palaikiusiai gražią savo mamos Mildos Joanos Švoba Walters iniciatyvą. Taip pat nuoširdžiai dėkojame visam JAV Tautos fondui Niujorke ir šio fondo Lietuvos atstovybei Lietuvoje bei jos darbuotojai Vidai Lelkaitienei.

Skaityti daugiau


Vėlinių išvakarėse skautai rinkosi prie Tumo Vaižganto kapinių. Uždegė žvakeles ir pagerbė išėjusius į anapilį.


 Prieš atostogas, spalio 28 d., gimnazijos skautai rinkosi į sueigą. Dalyviai buvo paskirstyti į tris skiltis, kiekviena skiltis turėjo savo skiltininką, kuris buvo atsakingas už veiklą. Sueiga prasidėjo iškilminga rikiuote bei vėliavos pagerbimu. Kiekviena skiltis turėjo savo užduotį: vieni turėjo pristatyti skautybės istorija, kiti pamokyti rišti  skautiškus mazgus, treti- suorganizuoti skautų žaidimų. Kiekviena skiltis savo  patirtį perteikė kitiems. Skautai išmėgino savo jėgas tinklinio varžybose. Vidurnaktį skautams teko dar vienas išbandymas - naktinis žaidimas ,,Surask vėliavėles``. Skautai smagiai praleido laiką ir pasisėmė patirties.

 


  2a klasės mokiniai rugsėjo mėnesį dalyvavo nuotykių parko „Tarzanija“ organizuojamame konkurse. Klasė gavo apdovanojimą už orginaliausią nuotrauką ir laimėjo galimybę apsilankyti laipiojimo medžiais trasose. Spalio 21 dieną klasė vyko į Alytaus rajone esantį nuotykių parką „Tarzanija“ ir smagiai praleido laiką, o vėliau kupini įspūdžių iškylavo gamtoje.

 


Šiais mokslo metais mūsų gimnazijoje pradėjo veikti fizikos mokslų gabių mokinių sambūris. 
Savo veiklą pradėjome nuo savęs: įrodėme, kaip savitaiga gali nugalėti baimę - vaikščiojome basi per stiklo šukes ir kojos liko sveikos.
Praktiškai tyrinėjome kiaušinio lukšto tvirtumą. Iš dvidešimties kiaušinių, per kuriuos ėjo Laura Kaziūnaitė, penki sutrūko, kiti liko sveiki. Vadinasi, kiaušinis iš tiesų yra tvirtas.
Pagal receptą gaminome muilo burbulus. Pasisekė, todėl siūlome ir jums pasigaminti bei  išmėginti gamtoje.
Didieji muilo burbulai: 3 l vandens, 250 ml citrininio Fairy indų ploviklio, 110 g kukurūzų krakmolo, 24 g kepimo miltelių. Visus ingredientus sumaišome ir paliekame apie 60 min. pastovėti.
Dideliems burbulams reikalingos specialios lazdelės, kurias galite lengvai pasigaminti ir patys.
Jums reikės: dviejų apie 1 metro ilgio lazdelių, binto arba tvarsčio.
Linkiu įdomių eksperimentų ir bandymų mūsų gimnazistams. 
Fizikos mokytoja Rasa  


Seminaras - edukacinė išvyka "Netradicinių mokymo metodų ir edukacinių aplinkų panaudojimas ugdymo procese"
Spalio 20 d.  gimnazijose viešėjo Šakių raj. istorijos- geografijos mokytojai. Su mokyklų istorijomis, naujovėmis ir veiklomis supažindino gimnazijų direktoriai V. Gendvilis ir A. Girdžiūna. Geografijos mokytojos D. Vaičiūnienė ir D. Prokapienė pasidalino gerąja patirtimi apie mokinių pažangos stebėseną ir fiksavimą, bei pamokų organizavimą kitose edukacinėse erdvėse. Po to svečiai susipažino su Ukmergės miestu, piliakalniu. Taujėnų dvare juos pasitiko pats grafas Radvila (Taujėnų geografijos mokytojas V.Krikštaponis). Didelį įspūdį šakiškiams paliko A.Smetonos dvaras, mokykla ir  „smetoniškos" vaišės. Dvare ekskursiją vedė Jurga Gleiznytė, mokykloje Odeta Lūkošiūnaitė. Mokytojus ekskursijoje lydėjo Ukmergės rajono geografijos mokytojai metodininkai D.Vaičiūnienė, D.Prokapienė ir V.Krikštaponis.

 • Click to enlarge image 1.jpg
 • Click to enlarge image 10.jpg
 • Click to enlarge image 11.jpg
 • Click to enlarge image 12.jpg
 • Click to enlarge image 2.jpg
 • Click to enlarge image 3.jpg
 • Click to enlarge image 4.jpg
 • Click to enlarge image 5.jpg
 • Click to enlarge image 6.jpg
 • Click to enlarge image 7.jpg
 • Click to enlarge image 8.jpg
 • Click to enlarge image 9.jpg
 •  

Gimnazijos skautai spalio 21-22 d. savanoriavo ,,Maisto banko" akcijoje. Jie kvietė paaukoti maisto nepasiturintiems. Bendradarbiavo su Carito organizacija.

 • Click to enlarge image 14800278_1248949891816050_1687958293_o.jpg
 • Click to enlarge image 14813255_1248949788482727_1730677485_o.jpg 

 Netradicinio ugdymo dieną spalio 18 grupė gabių I – II klasių gimnazistų vyko į edukacinę kelionę. Mokiniai Kauno technologijų universitete gilino fizikos, chemijos kompetencijas, domėjosi karjeros klausimais. Paskaitos apie elektromagnetinę ir radioaktyviąją spinduliuotę metu buvo galima ne tik pamatyti ekrane, bet ir realiai apžiūrėjo kai kuriuos prietaisus, stebėti jų pritaikymą gyvenime, gaminti jonizuojančios spinduliuotės detektorių. Sutikome gimnazijos absolventą Luką Kazlauską, kuris smagiai, su nostalgija prisiminė gimnaziją. Demonstruodamas praktikos darbus, Lukas priminė iliuzionistą, nes šaldėm obuolį, pigiai drambliui valėm dantis, išbandėm elektros galias savam kūne. Už tokią akademinę išvyką dėkojame mokytojoms Rasai Mogenienei ir Gražinai Petkevičienei.

 • Click to enlarge image 20161018_122653.jpg
 • Click to enlarge image 20161018_125305.jpg
 • Click to enlarge image 20161018_125924.jpg
 • Click to enlarge image 20161018_125935.jpg
 • Click to enlarge image 20161018_135833.jpg
 • Click to enlarge image 20161018_140105.jpg 

Dabartis apie praeitį: Kosakovskių giminės palikimas Ukmergėje
Gabių vaikų sambūrio grupės mokiniai Gabija, Guoda S. ir Titas K iš IIId kl., Emilija IIIa kl. , Elija IIIb kl.  ir istorijos  mokytoja Daiva Sinkevičienė šiemet  dalyvauja Kosakovskių fondo projekte apie bajorų giminės istoriją Ukmergėje. Vaitkuškis, Lyduokiai, Pašilė  - vietos, patvirtinančios apie Kosakovskių gyvenimą. Gimnazija dalyvauja kaip projekto partnerė. Vykdydami mokslinę-tiriamąją veiklą rinks medžiagą ir atsiminimus, pristatys Ukmergės visuomenei, dalyvaus tarptautinio projekto atidarymo renginyje. Pirma stotelė - Lyduokiai.


 Šį antradienį, spalio 18 dieną, Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje vyko integruota istorijos - tikybos pamoka. Pamokos tema - "Monoteistinės religijos ir visuomenės kryžkelės". Tikslas - netradicinėje aplinkoje išsiaiškinti krikščionybei būdingus bruožus. Pamoką dėstė istorijos mokytoja Daiva Sinkevičienė ir tikybos mokytoja Ramutė Sakalauskienė.


Spalio 13 d. gimnazijoje vyko Lietuvos gimnazijų Protų kovų lygos sezono apšilimo-susipažinimo žaidimas. Jame dalyvavo devynios gimnazistų komandos po 8 mokinius. Trys geriausiai žaidusios komandos atstovaus gimnaziją vėlesnėse sezono kovose.  
Apšilimo-susipažinimo žaidimą laimėjo IIb kl. komanda „¾ džiaugsmo“( Akvilė, Aistė, Kotryna, Augustė, Vaineta, Evita), IVc kl. vaikinų komanda „πr2 pirma vieta“ (Domantas, Ainis, Juozas, Titas, Žygimantas, Liutauras, Matas), IIId kl. komanda „Glūdumoj“ (Titas K., Ernestas, Karolis, Eligijus G., Guoda S., Gabija, Emilija, Paulina).
Ačiū visiems dalyvavusiems mokiniams.

 • Click to enlarge image ggg_051.jpg
 • Click to enlarge image ggg_052.jpg
 • Click to enlarge image ggg_053.jpg
 • Click to enlarge image ggg_054.jpg
 • Click to enlarge image ggg_055.jpg
 • Click to enlarge image ggg_056.jpg
 • Click to enlarge image ggg_057.jpg
 • Click to enlarge image ggg_058.jpg
 • Click to enlarge image ggg_059.jpg
 • Click to enlarge image ggg_061.jpg
 • Click to enlarge image ggg_062.jpg
 • Click to enlarge image ggg_067.jpg 

Viena iš Geriausių  2016 metų Ukmergės rajono mokytojų  paskelbta mūsų gimnazijos anglų kalbos mokytoja  Daiva Vaišvilienė.

 

Švietimo ir mokslo ministerija už nuoširdžią ir kūrybingą pedagoginę veiklą padėkos raštų apdovanojo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją  Jūratę Reinardaitę.  Sveikiname koleges ir džiaugiamės jų pasiekimais.


Tarptautinė aukštojo mokslo paroda „Išsilavinimas ir karjera 2016“

Rugsėjo 29 dieną Vilniaus energetikos ir technikos muziejuje vyko  tarptautinė aukštojo mokslo paroda „Išsilavinimas ir karjera 2016“. Joje dalyvavo mūsų mokyklos  antrokai bei keletas susidomėjusių ketvirtokų. Parodos metu buvo galima sužinoti daugiau apie studijavimo galimybes užsienyje (daugiau nei 50 užsienio universitetų ir mokyklų atstovų) bei dalyvauti universitetų organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse.  Taip pat vyko daug paskaitų, kurių metu išsiaiškinome, kaip parašyti gerą motyvacinį laišką, ir išgirdome sėkmingos karjeros pavyzdžių. Renginio ,,vinimi‘‘  tapo pirmasis Lietuvoje masinis „Kalba.Lt“ karjeros interesų testas. Vidurinio ir aukštojo mokslo užsienyje bei karjeros pasirinkimo paroda – tai įdomus, smagus ir naudingas renginys, vykstantis 13-tus metus ir pritraukiantis jaunuolius, jų tėvus ir pedagogus iš visos Lietuvos bei kaimyninių šalių.
IIa klasės mokinys Tomas Paknys.

 • Click to enlarge image 11.jpg
 • Click to enlarge image 22.jpg 

„Vlado Šlaito skaitymai 2016“

Rugsėjo 30d. gimnazijoje vyko Aukštaitijos regiono jaunųjų kūrėjų konkurso „Vlado Šlaito skaitymai 2016“ baigiamasis renginys. Konkurse dalyvavo  mokiniai  iš Pasvalio Petro Vileišio, Ignalinos, Panevėžio Juozo Miltinio, Ukmergės Jono Basanavičiaus, Siesikų, Antano Smetonos gimnazijų. Į renginį atvyko LEU lituanistikos fakulteto dekanė Žydronė Kolevinskienė, VDU lituanistikos fakulteto docentė Indrė Žakevičienė, LEU Lituanistikos fakulteto kuriančių studentų draugijos „Literatų arka“ nariai bei jų vadovas, "poetinis, dvasinis" lyderis, doktorantas ir mėnraščio „Metai“ vyriausiasis redaktorius, poetas Antanas Šimkus, Deltuvos kultūros almanacho „Eskizai“ redaktorius Vytautas Česnaitis, Ukmergės švietimo ir sporto skyriaus  vyr. specialistė Inga Krikštaponienė.
Skaitymus pradėjo trečiokai: Lukas Petrovas grojo akordeonu, vaikinai atliko poetinę kompoziciją „Ne po savo dangum“ pagal Vlado Šlaito eiles. Vėliau vienas po kito savo kūrybą skaitė konkurso dalyviai ir svečiai: LEU Lituanistikos fakulteto studentai, Senamiesčio ir Dukstynos pagrindinių mokyklų jaunieji kūrėjai. Kol mokytojos klausėsi docentės Indrės Žakevičienės paskaitos, mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse. 15 val. renginio dalyviai drauge su Vl. Šlaito bibliotekos darbuotojomis autobusu pajudėjo Žemaitkiemio link. Prie Vl. Šlaito muziejaus apie poeto kūrybą kalbėjo poetas, literatūrologas Vainius Bakas. Konkurso komisijos pirmininkas Vytautas Česnaitis apdovanojo laureates. Jomis tapo Kotryna Kraptavičiūtė, Pasvalio Petro Vileišio gimnazija ( mokytoja Regina Grubinskienė) ir Guoda Taraškevičiūtė, Ukmergės Antano Smetonos gimnazija (mokytoja Zita Markauskienė). Specialiais prizais apdovanotos Darija Žuravliova, Ignalinos gimnazija (mokytoja Regina Panavienė), Reda Grigaitė, Pasvalio Vileišio gimnazija( mokytoja Regina Grubinskienė), Ieva Petraitytė ,Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija (mokytoja Vida Šidlauskienė). Dėkojame partneriams: VDU, LEU, Ukmergės Vlado Šlaito bibliotekai, Deltuvos kultūros almanachui „Eskizai“.

 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__109_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__10_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__113_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__118_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__119_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__122_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__124_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__14_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__15_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__21_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__22_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__24_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__28_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__35_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__38_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__39_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__3_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__40_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__41_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__42_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__43_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__44_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__45_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__48_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__4_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__50_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__52_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__53_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__55_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__59_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__60_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__61_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__63_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__65_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__68_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__70_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__71_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__73_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__76_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__7_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__94_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__95_.jpg
 • Click to enlarge image slaitas_2016_romos_foto__99_.jpg 

Pasaulio sveikatos organizacija spalio antrąjį ketvirtadienį paskelbė Pasauline regėjimo diena. Akys - svarbiausias žmogaus jutimo organas. Net 80 procentų gauname per jas. Akys padeda mums pažinti aplinkinį pasaulį, grožėtis juo ir apsisaugoti nuo pavojų. Akys vadinamos sielos veidrodžiu. Privalome jomis rūpintis, nenumoti ranka į akių nuovargį ir skausmus! Šios dienos tikslas - didinti žmonių informuotumą apie regėjimo sutrikimus ir aklumą.
Antano Smetonos gimnazijoje vyko akcija šiai Pasaulinei regėjimo dienai paminėti :)

 • Click to enlarge image received_10205789301446587.jpg
 • Click to enlarge image received_10205789301566590.jpg
 • Click to enlarge image received_10205789303806646.jpg 

 Spalio 12 d. mūsų gimnazijoje lankėsi svečiai iš Ukmergės nestacionorių socialinių paslaugų centro. Tikimės, kad šio susitikimo metu užsimezgusi nauja draugystė nenutrūks.


Spalio 7-ąją jau praėjusią Europos kalbų dieną  pratęsė Erazmus mainų programos dalyviai iš VDU – du studentai iš Indijos bei Maroko. Juos lydėjo dvi ESN narės (organizacija, kuri padeda užsienio studentams Lietuvoje bei padeda greičiau integruotis į akademinę bendruomenę). Susitikimas buvo skirtas ketvirtųjų klasių gimnazistams. Studentai moksleiviams pravedė užsiėmimą, kuriame pristatė savo šalis, kultūrą, maistą, mokė savo kalbos žodžių, atsakinėjo į abiturientų klausimus. Moksleiviai taip pat sužinojo apie mainų programą, galimybes studijuoti užsienio šalyse bei kodėl verta rinktis Lietuvos universitetus.

 • Click to enlarge image 100_2642.jpg
 • Click to enlarge image 100_2645.jpg
 • Click to enlarge image 100_2646.jpg
 • Click to enlarge image 100_2650.jpg
 • Click to enlarge image 100_2651.jpg
 • Click to enlarge image 100_2652.jpg
 • Click to enlarge image 100_2653.jpg
 • Click to enlarge image 100_2657.jpg
 • Click to enlarge image 100_2658.jpg
 • Click to enlarge image 100_2659.jpg
 • Click to enlarge image 100_2661.jpg
 • Click to enlarge image 100_2663.jpg
 • Click to enlarge image 100_2665.jpg
 • Click to enlarge image 100_2666.jpg 


Nepamirštama archeologijos pamoka
Gausus būrys archeologijos būrelio gimnazistų su savo istorijos mokytoja Daiva Sinkevičiene  dalyvavo archeologijos pamokoje Kernavėje.VU archeologijos katedros docentas, Lietuvos archeologijos Tarybos narys , ne vienos publikacijos autorius Gintautas Vėlius begalo įdomiai pasakojo apie Kernavėje  nuo 1972 m. vykdomus kasinėjimus, radinius ir jų atsiradimo istoriją.
Labai patiko, labai įdomu ir negirdėta buvo.


 Ib klasės gimtadienis

Rugsėjo 25- ąją dieną mes, Ib klasės mokiniai su auklėtoja Rima Peredniene ir tėveliais, dalyvavome neįprastoje šventėje – Ib klasės gimtadienyje.
Gimtadienio pradžioje mūsų klasė prisistatė šventės dalyviams – sugiedojome gimnazijos himną, energingai sušokome trumpą šokį. Vėliau itališkoje krosnyje kepėme nuostabaus skonio picas. Šventėje pasirodė nepakartojama tėvelių rock-pop grupė „Vantos lapas“, kurios klausėme draugiškai susėdę aplink vaišių stalą. Netrūko gimtadienyje žaidimų, dainų, šokių. Buvome kaip viena didžiulė draugiška šeima. Buvo jauku, šilta ir gera. Ši diena mums visiems paliko neišdildomą įspūdį ir nuostabias emocijas.
Odeta Mackevičiūtė

 • Click to enlarge image 20160925_162722.jpg
 • Click to enlarge image 20160925_182331.jpg
 • Click to enlarge image 20160925_182428.jpg
 • Click to enlarge image 234.jpg
 • Click to enlarge image 246.jpg
 • Click to enlarge image 324.jpg
 • Click to enlarge image 380.jpg 

 Ukmergės Antano Smetonos gimnazija 2016-2017 m.m.  partnerio-eksperto teisėmis  pradeda  dalyvauti edukacinių renginių cikle „Pokalbiai apie emigraciją 2“.

Šiais metais vykdomas edukacinių renginių ciklas apims penkias Utenos apskrities gimnazijas: Zarasų „Ąžuolo“, Ignalinos, Molėtų, Anykščių Jono Biliūno ir Utenos Dauniškio. Projekte savanorišku principu po 20 žmonių suburtos moksleivių grupės klausysis VDU Lietuvių išeivijos instituto mokslo darbuotojų parengtų paskaitų apie lietuvių diasporos istoriją, kūrybinėse dirbtuvėse susipažins su sakytinės istorijos metodu, drauge sudarinės klausimyną, mokysis, kaip atlikti interviu, kaip gautą medžiagą apibendrinti. Kiekvienas projekto dalyvis turės parengti po du interviu su emigravusiais  tautiečiais. Projekto partneriai: VDU Lietuvių išeivijos institutas, NVO „Global Lithuanian Leaders“, partneris-ekspertas: Ukmergės Antano Smetonos gimnazija, LRT „Lituanica“. Į pirmąjį ciklo renginį-seminarą Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje rugsėjo 27 dieną susirinko gausus būrys projekto partnerių: Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių išeivijos instituto mokslo darbuotojai, Anykščių, Zarasų, Ignalinos, Molėtų bibliotekų ir renginio šeimininkės Utenos bibliotekos bei penkių Utenos apskrities gimnazijų atstovai.  


 Futbolo turnyre 7*7 Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos vaikinų futbolo komanda laimėjo 1-ją vietą

Lunys Aivaras Ic
Liubomirskas Augustas Ic
Vaitkūnas Matas IV a
Vaivada Giedrius IIIa
Vaivada Gytis IIIa
Čereška Šarūnas IIIa
Kuzma Augustas  IIa
Vilutis Laurynas IIId
Norgėla Titas III b
Želvys Matas IVb
Mokytojas Kastytis Kvietkauskas


 Europos kalbų diena
Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šiemet gimnazijoje ją šventėme rugsėjo 23-ąją – penktadienį, tačiau ruoštis pradėjome bent savaite anksčiau. Penki antrų klasių gimnazistai  užsiregistravo dalyvauti protų mūšyje Vilniuje, skirtame Europos kalbų dienai. Komandos vadovė – A.Mockienė. Vienas iš dalyviams pateiktų reikalavimų buvo atsiųsti 2-3 minučių filmuką, skirtą šiai dienai. Antrokai sukūrė siužetą apie užsienio kalbų svarbą, o jį nufilmavo mūsų operatoriai Saidis Orda (2a) ir Egidijus Gelūnas (IIc). Penktadienį anglų kalbos mokytojos šiuos filmukus rodė moksleiviams per pamokas.
Per ketvirtą pamoką aštuonios trečiųjų klasių gimnazistų komandos išbandė jėgas protų mūšyje anglų kalba. Klausimai buvo įvairūs: ne tik kalbiniai, bet ir iš istorijos, geografijos bei kitų sričių. Surinkusi 40 taškų, laimėjo 3d klasės komanda, pasivadinusi „Nei 5 nei 10“. Moksleiviai buvo apdovanoti diplomu ir saldainiais. Neliko nuskriausti ir kiti dalyviai - jiems atiteko padėkos bei saldainiai. 
Pirmadienį antrokų komanda (Aistė Šmigelskaitė, Matas Nenorta, Gytis Oksas, Otilija Pažėraitė ir Simona Šalčiūnaitė) sėkmingai sudalyvavo protų kovose Vilniuje. Nelaimėjome kelionės į Strasbūrą, bet įgavome patirties bei ryžto dalyvauti kitą kartą.
Spalio pradžioje ketvirtokai susitiks su VDU studentais iš užsienio. Tikimės, kad šis Europos kalbų dienos tęsinys bus naudingas abiturientams. Jie sužinos apie šalis, iš kurių atvyko studentai, apie galimybes studijuoti užsienio šalyse, kodėl verta rinktis Lietuvos universitetus bei pramoks kitų kalbų pradmenų.

 • Click to enlarge image p9230001.jpg
 • Click to enlarge image p9230002.jpg
 • Click to enlarge image p9230003.jpg
 • Click to enlarge image p9230006.jpg
 • Click to enlarge image p9230010.jpg
 • Click to enlarge image p9230013.jpg
 • Click to enlarge image p9230015.jpg
 • Click to enlarge image p9230018.jpg
 • Click to enlarge image p9230019.jpg
 • Click to enlarge image p9230020.jpg
 • Click to enlarge image p9230021.jpg
 • Click to enlarge image p9230023.jpg
 • Click to enlarge image z1.jpg
 • Click to enlarge image z2.jpg
 • Click to enlarge image z3.jpg 

Pirminės sveikatos priežiūros specialistės Evelinos Kimsės iniciatyva gimnazijoje buvo paminėta Pasaulinė širdies diena. Mokytojai turėjo galimybę pasimatuoti kraujospūdį, užsijuosti diržą, leidžiantį suprasti, kaip jaučiasi nutukęs žmogus, suvalgyti po laimės sausainuką.

 • Click to enlarge image 20160926_093150.jpg
 • Click to enlarge image 20160926_093251.jpg
 • Click to enlarge image 20160926_093329.jpg
 • Click to enlarge image 20160926_093337.jpg
 • Click to enlarge image 20160926_093351.jpg
 • Click to enlarge image 20160926_093400.jpg
 • Click to enlarge image 20160926_093413.jpg
 • Click to enlarge image 20160926_094715.jpg 

Rugsėjo 8 dieną gimnazijoje viešėjo Lietuvos kariuomenės atstovai. Jie abiturientams atskleidė tam tikras kariškių gyvenimo subtilybes: leido rankose palaikyti ginklus, pamokė, kaip reikia naudoti granatas, parodė, kokie daiktai yra būtini žygyje ir kokia jų paskirtis. Gimnazistai suprato, kaip svarbu mokėti dirbti komandoje, dalyvavo estafetėje, iš karo medikų sužinojo, kaip greitai ir kokybiškai padėti draugui. Susitikimas su kariškiais buvo įdomus ir turiningas.

 • Click to enlarge image 100_2573.jpg
 • Click to enlarge image 100_2575.jpg
 • Click to enlarge image 100_2576.jpg
 • Click to enlarge image 100_2577.jpg
 • Click to enlarge image 100_2583.jpg
 • Click to enlarge image 100_2592.jpg
 • Click to enlarge image 100_2598.jpg
 • Click to enlarge image 100_2603.jpg
 • Click to enlarge image 100_2604.jpg
 • Click to enlarge image 100_2606.jpg
 • Click to enlarge image 100_2607.jpg
 • Click to enlarge image 100_2609.jpg
 • Click to enlarge image 100_2613.jpg 

Trečiokas Lukas Petrovas, ne vienerius metus bendraujantis su pasaulinio garso akordeono virtuozu Martynu Levickiu, rugpjūčio 13-20 dienomis dalyvavo Daitingtono Vasaros muzikos festivalyje –seminare. Sunkus ir kruopštus darbas buvo įvertintas – Lukas pateko tarp dešimties geriausių ir dalyvavo uždarymo koncerte. Praslinkus kelioms dienoms, rugpjūčio 22-27, vyko Martyno Levickio organizuota „Akordeono muzikos savaitė“, kurios metu vėl grojo Lukas. Džiugu, kad mūsų bendramokslis kūrybiškai bendrauja su pasaulinio garso atlikėjais.
 Edukacinio meno centro „accoAkademija“ vadovas pasaulinio garso akordeono virtuozas Martynas Levickis (26 m.) neseniai pripažintas asocijuotuoju Londono karališkosios muzikos akademijos nariu. Baigė Šiaulių Sauliaus Sondeckio konservatoriją (akordeono žinių ir įgūdžių mokė Marytė Markevičienė), Londono karališkąją muzikos akademiją (prof. Oweno Murray'aus klasė), San Sebastiano muzikos akademiją (prof. Iñaki Alberdi klasę).

 • Click to enlarge image akordeono_muzikos_savaite_72160198.jpg
 • Click to enlarge image image1.jpg
 • Click to enlarge image image3.jpg 

Sveikiname Ukmergės mokyklų kroso estafečių čempionus: Gabiją Maleckaitę, Urtę Silviją Stimburytę, Odetą Laukaitytę, Miglę Bartkevičiūtę, Aivarą Misiūną, Tautvydą Vilčinską, Gytį Vaivadą, Mantą Petronį ir Ievą Girnytę.

 • Click to enlarge image 20160921_150543.jpg
 • Click to enlarge image img_1544.jpg
 • Click to enlarge image img_1546.jpg 

 Rugsėjo 14-osios pirmokų išvykos į prezidento Antano Smetonos gimtąsias vietas akimirkos. Mes, pirmokų auklėtojos Elvyra Kriaučiūnienė, Rima Perednienė ir Dainora Macijauskienė, kartu su auklėtiniais džiaugiamės šia edukacine išvyka, galimybe aplankyti prezidento Antano Smetonos dvarą, jo vardo pradžios mokyklą Užulėnyje. Mūsų pirmokai ne tik atidžiai klausėsi gidžių pasakojimų, bet ir girdėjo prezidento Antano Smetonos kalbos įrašą, žiūrėjo filmuotą medžiagą, nuotraukas apie prezidentą ir jo šeimą. Mokinius ypač sudomino interaktyvios lentos, galimybė atlikti pažintinius testus, peržiūrėti nuotraukas, vaizdo ir garso įrašus apie  prezidento A. Smetonos gyvenimą ir veiklą. Ši išvyka vertinga ne tik edukologiniu aspektu, bet ir galimybe pažinti vieniems kitus, susidraugauti klasėse ir visiems pabūti kartu. Džiaugiamės gražiais ir nuotaikingais klasių prisistatymais.

 • Click to enlarge image 14383499_734939853312987_1021727581_n.jpg
 • Click to enlarge image 20160914_135116.jpg
 • Click to enlarge image 20160914_135507.jpg
 • Click to enlarge image 20160914_142724.jpg
 • Click to enlarge image 20160914_153149.jpg
 • Click to enlarge image 20160914_160231.jpg
 • Click to enlarge image 20160914_160649.jpg
 • Click to enlarge image dscf0937.jpg
 • Click to enlarge image dscf1044.jpg
 • Click to enlarge image dscf1058.jpg
 • Click to enlarge image wp_20160914_13_58_25_pro.jpg
 • Click to enlarge image wp_20160914_14_37_46_pro.jpg
 • Click to enlarge image wp_20160914_14_38_07_pro.jpg
 • Click to enlarge image wp_20160914_14_43_22_pro.jpg 

Abiturientas Martynas Dabužinskas šią vasarą dalyvavo bekelės maratone "Ladoga trophy - 2016" ir patyrė nepakartojamų įspūdžių:

"Išalkusiam žmogui pasiūlius duonos riekę, esant galimybei, jis griebs visą kepalą. Taip šiemet įvyko ir man. Susiklostę įvykiai nulėmė, jog priėmiau iššūkį dalyvauti sunkiausiame pasaulyje "swamp-road" tipo bekelės maratone "Ladoga trophy - 2016" ir jį įveikti pasiryžau dar niekam nebandytu būdu - dviračiu. Varžybos vyksta aplink didžiausią Europos ežerą,  rungiasi apie 2000 dalyvių siekdami automobiliais, keturračiais, motociklais ir (pirmąkart šiemet) dviračiais įveikti gūdžiausius miškus ir pelkes, kurios kartais būna dvigubai didesnės už mūsų Čepkelių raistą. Šis įvykis leido naujaip pažvelgti į gyvenimą, suprasti, kas yra draugystė, atsakingumas, užsispyrimas, pavojus, ištvermė ir verslumas. Turėjau progą suprasti, kokie fiziškai ir morališkai stiprūs gali būti žmonės, stebėtis begalinio grožio laukine gamta: teko susitikti su meškomis, artimiausios civilizacijos užuomazgos kartais būdavo tik už 120 km. 8 dienas dviračiu rungtyniavau ir tapau jauniausiu dalyvių, įveikusiu legenda tapusį "Ladoga trophy" maratoną. Visa tai įveikti padėjo nepamirštamas draugų, kitų dalyvių, šeimos,  o ypač tėčio, kuris diena iš dienos vertė judėti tolyn, palaikymas. Visiems linkėčiau kada nors gyvenime patirti kažką tokio."

Didžiuojamės Martynu, dėkojame už pasidalintus įspūdžius su gimnazistais  ir linkime sėkmės.

AKIMIRKOS


Turim savą olimpietį! Rio de Žaneire vykstančiose 15-osiose vasaros parolimpinėse žaidynėse dalyvavo vienintelis Lietuvos atstovas dziudo varžybose 22 metų buvęs mūsų gimnazijos auklėtinis Osvaldas Bareikis. Jis pateko į mažąjį finalą ir dėl bronzos medalio kovojo su Atlantos, Sidnėjaus ir Atėnų žaidynių parolimpiniu dziudo čempionu, Pekino parolimpiados vicečempionu 41-erių metų japonu Satoshi Fujimoto, tačiau pralaimėjo. 4–5 poziciją su mūsiškiu pasidalijo Pietų Korėjos atstovas Jongseokas Parkas. Puikių rezultatų O. Bareikis yra pasiekę 2013, 2014 ir 2015 metais - pateko į geriausių Lietuvos neįgaliųjų sportininkų dešimtuką. Sveikiname Osvaldą ir linkime sėkmės.

Osvaldas su treneriu Artūru Saku


 Rugsėjo 1-osios šventė 

 

AKIMIRKOS 

Pamokų laikas

Pamoku laikas

Pamokų tvarkaraštis

        

Socialinis tinklas

 

Partneriai

sveikatostinklas.lt

Prisijungimas