Mokinių taryba

Gimnazijoje viešėjo LMS rajono mokyklų savivaldų atstovai
MSIC  iniciatyvą rajono mokinių taryboms dažniau tarpusavyje bendradarbiauti parėmė mūsų gimnazijos mokinių taryba.  Ji pirmoji lapkričio 16 dieną į gimnaziją pakvietė Ukmergės rajono gimnazijų tarybų ir Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovus. Gimnazijos mokinių tarybos komanda, vadovaujama mokinių prezidentė Sofijos Kopystinskajos ir mokinių tarybos nario Povilo Kasmauskio, parengė svečių sutikimo ir viso renginio programą. Lapkričio 16 d. minint Tolerancijos dieną  gimnazijoje vyko akcija „Ei, šaunam selfį!“, todėl ir svečius pirmiausia pakvietėme „šauti“ po „selfį“. Aktų salėje mokinių savivaldos veiklos koordinatorė Vitalija  Žiupkienė trumpai pristatė gimnazijos mokinių tarybą. Gintarė Perednytė ir Vaiva Stankevičiūtė  pakvietė pasižiūrėti sukurtą filmą apie gimnazijos mokinių tarybos veiklą. Vėliau visi gėrėme arbatą, aptarėme su kitomis tarybomis, kaip sekasi  šiais mokslo metus, ką nuveikėme,  ką planuojame veikti artimiausiu metu. Renginio pabaigoje Šarūnas  Čereška organizavo įtraukiančius ir įdomius žaidimus: „Psichologas“, „Kiek avyčių bėgo per takelį?“ ir „Aš skrendu į kosmosą ir pasiimu...“. Maloniai ir prasmingai praleidę laiką išskubėjome namo.
Mokinių tarybos informavimo grupės narė Justina Kurmelytė

Kad gimnazijoje būtų gera visiems
Jau ketverius  metus  du kartus per mokslo metus Antano Smetonos gimnazijoje vyksta tradiciniai gimnazistų atstovų ir direktoriaus susitikimai, kurių tikslas- diskutuojant aptarti mokiniams aktualias problemas, išklausyti mokinių pasiūlymų, apsikeisti nuomonėmis įvairiais bendrabūvio klausimais. Paprastai susitikimas vyksta po pamokų skaitykloje. Šįkart toks susirinkimas vyko sausio 19 d.  Darbotvarkė:
1. „MT naktyje“ gimnazistų išskirtų  VIZIJŲ (kokius  įsivaizduoja mokinius, mokytojus, personalą, vidines (koridorius, kabinetus, fojė, aktų, sporto sales, WC) ir išorės (kiemą, aikštyną, kt.) erdves) aptarimas ir veiksmų/sprendimų planavimas
2. Diskusijos: klasių problemos ir sprendimų paieškos
3. Kiti klausimai
Po diskusijų buvo susitarta , kuriuos darbus galima atlikti jau dabar (įrengti papildomą rozetę telefonams krauti 3a. fojė, įrengti pertvarėles, parūpinti  daugiau popieriaus ir skysto muilo rankoms plauti berniukų tualete, pareikalauti, kad virėjos visada naudotų vienkartines pirštine tiekdamos maistą, kad būtų įvairesnis maistas, kad mokytojai laikytųsi susitarimų dėl kontrolinių, kitų atsiskaitomųjų darbų rašymo, kad mokiniai gerbtų vieni kitus- parengti gimnazistų moralinį kodeksą, kad aptarnaujantis personalas nerūkytų mokyklos teritorijoje, kad kieme atsirastų daugiau šiukšliadėžių), kuriuos darbus galima atlikti vėliau, pasitelkiant visą bendruomenę (kad kiekvienas kabinetas turėtų savo „veidą“ – mokiniai pagal eskizą ištapytų vieną sieną, būtų  įrengtas gimnazijos parkelis su suoleliais, sūpynėmis ir gėlynu prie stadiono, prie paradinių durų – galėtų atsirasti skulptūra (gal angelas?) - tam yra netgi numatyta vieta).
Kaip visada, buvo džiugu matyti gimnazistų aktyvumą, išgirsti  gerų idėjų, iniciatyvų, pasiūlymų.  Ir gimnazistai „gavo namų darbų“ : parengti projektą, kurio metu klasės galėtų pagražinti kabinetus, ir  sukurti gimnazisto garbės kodeksą  jau per 2 pusmetį. Kad susitikę gegužės mėnesį galėtume pasidalinti ne tik rūpesčiais, bet ir džiaugsmais, sėkmėmis.

Mokinių Tarybos naktis
Gruodžio viduryje mokinių tarybos nariai praleido visą naktį gimnazijoje. Šio renginio  tikslas- ne tik smagiai praleisti laiką  tuščioje gimnazijoje, bet ir geriau pažinti vieniems kitus, skirti daugiau laiko įvairiems mokinių reikalams aptarti.  Renginio pradžioje vyko „Protmūšis“, vėliau mokiniai mokėsi burtis į komandas ir atliko įvairių užduočių. Vėliau mokinių tarybos nariai kalbėjosi ir rinko svarbiausias gimnazijos vertybes, pristatė savo vizijas, kaip turi atrodyti, jų nuomone,  mokymosi aplinka. Visi draugiškai dainavome, gėrėme arbatą. Na, o po to- kas norėjo, galėjo eiti miegoti, bet tokių buvo mažai. Kiekvienas gimnazistų tarybos narys patyrė daugybę įspūdžių. Tikimės, šią tradiciją pratęsti. Dėkojame MT komandai-Agnei Šarmavičiūtei, Tomui Pakniui, Lukrecijai Ašembergaitei - už MT NAKTIES organizavimą. Į pamokas visi ėjome  su šypsena, kupini geros nuotaikos.
Sofija Kopystinskaja, IIc klasės gimnazistė

TOLERANCIJOS DIENOS MINĖJIMAS
Kasmet tolerancijos dienos proga mokinių taryba gimnazijoje organizuoja susitikimą su „Ryto“ specialiosios mokyklos mokiniais. Šiųmetinio renginio moto- „Visi skirtingi- visi panašūs“. Bendros gimnazistų ir šios mokyklos mokinukų veiklos leido pažinti vieniems kitus, smagiai praleisti laiką.

Dalyvavome diskusijoje
Lapkričio 21 dieną vyko LMS Ukmergės mokinių savivaldų informavimo centro organizuotas lapkričio mėnesio vadovų klubas. Mūsų gimnazijai  atstovavo mokinių tarybos pirmininkė Agnė Šarmavičiūtė kartu su tarybos nare Migle Keževičiūte. Kartu su kitais Ukmergės miesto mokyklų atstovais buvo aptartos moksleiviams aktualios problemos ir savivaldų situacija rajone. Diskutavome apie savivaldų kuratorius, brandos egzaminų vertinimo tvarką bei kaupiamuosius įsivertinimo  balus. Įvertinome socialinių valandų apskaitą ir svarbą mokyklose. Ačiū UMSIC pirmininkui Juliui Petrikui už puikiai suorganizuotą diskusiją, tikimės, kad bus atkreiptas dėmesys į mokinių išsakytas pastabas. Iki kitų susitikimų!
Agnė Šarmavičiūtė

Mokymai jaunimui
Gimnazijos mokinių tarybos nariai lapkričio mėnesį dalyvauja jaunimo mokymuose, kurių tikslas – susipažinti su jaunimo politika, savanoryste, veiklų organizavimo ir komunikavimo subtilybėmis. Lapkričio 10 dieną mokinių tarybos narės Agnė Šarmavičiūtė, Gustė Ramanauskaitė, Miglė Polovinkaitė, Ieva Patėjūnaitė, Greta Čereškaitė dalyvavo URJOSAS organizuotuose mokymuose "Veiklos organizavimas ir komunikavimas" ir gilino žinias renginių organizavimo srityje. Tikimės, kad mokymų metu įgytos žinios ir patirtis pravers organizuojant įvairius renginius mūsų gimnazijoje.
Agnė Šarmavičiūtė