Ukmergės Antano Smetonos gimnazija, J.Basanavičiaus 7, 20107 Ukmergė, Tel.: 8-340-60018, Faksas: 8-340-56682, El. paštas: rastine@smetona.ukmerge.lm.lt

 

Kovo 11- ąją minint  bei švenčiant dvidešimt ketvirtąsias mūsų šalies Nepriklausomybės atkūrimo metines, prie Jono Žemaičio biusto iškilmingai prisiekė Vilniaus apskrities karaliaus Mindaugo šaulių 10- sios rinktinės 2- os šaulių kuopos du (Povilas Kavoliūnas ir Julius Jucevičius) šauliai ir pasižadėjimo žodžius tvirtai ištarė dešimt (Dovydas Baravykas, Mindaugas Jakas, Augustė Jurenkovaitė, Greta Keburytė, Adomas Kovarskas, Viktorija Nazimovaitė, Rusnė Pavilionytė, Simas Šlikas, Judita Šmigelskaitė, Šarūnas Uselis) jaunųjų šaulių. Vėliau rinktinės šauliai žygiavo rikiuotėje į Nepriklausomybės aikštę ir dalyvavo šventinėje Vėliavų pakėlimo  ceremonijoje.
Džiugu, kad šaulių šeima gausėja.


Kovo 10 d. Gimnazijoje buvo minima Lietuvos nepriklausomybės diena. Antro aukšto fojė 1c  klasės mokiniai ir Jaunieji šauliai sukūrė  instaliaciją „Lietuvos veidas“, kurį kiekvienas norintis galėjo pamatyti. Pertraukų  metu skambėjo Aistės Smilgevičiūtės ir grupės SKYLĖ albumo „Broliai“ dainos
<...>Valstybės veidas- tai kiekvieno iš jūsų veidas. Ne tik jūs pats matote savo veidą, ne tik jūsų draugai, bet ir visas pasaulis stebi jus kaip valstybės veidą. Visada prisiminkite šią garbingą atsakomybę ir pateisinkite ją. Su švente<...>


Tarp respublikinio konkurso nugalėtojų – moksleiviai iš Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos
Vasario 28 dieną (penktadienį) Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) buvo apdovanoti vaikų ir jaunimo respublikinio konkurso „Ex Libris 2013“ laureatai.
Ketvirtus metus organizuotame konkurse, kurį fakultetas inicijuoja kartu su Lietuvos dailės ugdytojų draugija, jėgas išbandė apie 100 dalyvių iš įvairių Lietuvos Dalyvauti konkurse buvo kviečiami visi šalies dailės pedagogai, turėję pateikti savo ir dviejų mokinių sukurtus ekslibrisus. 
16-21 metų amžiaus grupėje:
1 vieta –  Radvilė Tijūnelytė (Ukmergės Antano Smetonos gimnazija, mokytoja – Romualda Zareckienė);
2 vieta – Agnė Laurinavičiūtė (Šiaulių S. Daukanto gimnazija, mokytoja – Elida Ignatavičienė);
Vaidas Čepas (Ukmergės Antano Smetonos gimnazija, mokytoja – Romualda Zareckienė);
3 vieta – Vaida Kancieriūtė (Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija, mokytoja – Jolita Bičkienė);
Julija Gorelčenkaitė (Druskininkų „Ryto“ gimnazija, mokytojas – Virginijus Sutkus);
Rytis Savotinskas (Kauno J. Grušo meno vidurinė mokykla, mokytoja – Rasa Klingaitė).


Kovo 4 d. gimnazijos skaitykloje vyko įdomus  susitikimas su LR Seimo nariu Gintaru Steponavičiumi ir žurnalistu, sporto naujienų redaktoriumi, transliacijų režisieriumi, komentatoriumi  Vytaru Radzevičiumi.  Svečiai diskutavo su gimnazistais apie pilietinės visuomenės brandą Lietuvoje ir kitose pasaulio šalyse.


Gimnazijoje linksmai praūžė Šimtadienio šventė. Linkime  sėkmės abiturientams.

 Nuotraukų autorius - Rytis Perednikas


 Vasario 16 - oji Lietuvos valstybės atkūrimo diena.

Viena iškiliausių tautos istorijos datų. Visa Lietuva, kiekvienas lietuvis su pagarba ir pasididžiavimu mini šią dieną.
Vasario 14 dieną į Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnaziją   paminėti valstybės atkūrimo dieną,  rinkosi mokyklų, kurioms suteikti pirmosios Nepriklausomos Lietuvos akto signatarų vardai, bendruomenių atstovai. Renginyje dalyvavo mūsų gimnazijos atstovai kartu su Kauno Jono Basanavičiaus gimnazijos, Kauno rajono Čekiškės Prano Dovydaičio vidurinės mokyklos, Kauno Jono ir Petro Vileišių pagrindinės mokyklos mokiniais ir mokytojais.
Pranešimą apie Antano Smetonos veiklą „Antanas Smetona lemtingais 1940 metais“ parengė 3a kl. mokinė Gabrielė Usonytė kartu su istorijos mokytoja Birute Kuoriene.  Po kiekvieno pranešimo į sceną kilo mokyklų meniniai kolektyvai, kurie dovanojo skambias dainas, kurios buvo tik lietuviškos,  skirtos Lietuvai ir apie Lietuvą, tai suteikė renginiui išskirtinį emocinį atspalvį. Kazlų Rūdoje vykusio renginio metu mokiniai , pagilino istorines žinias, prisiminė svarbius istorinius įvykius ir žmones, prasmingai paminėjo valstybės atkūrimo dieną,  užmezgė gražius bendradarbiavimo ryšius.


Vasario 14 d.  gimnazistai dalyvavo pirmojo Lietuvos Prezidento, Nepriklausomybės Akto signataro Antano Smetonos dvaro rūmų atidaryme. Restauruotus  rūmus atidarė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė. Gimnazistai turėjo galimybę pabendrauti su Prezidente, susipažinti su atnaujinto dvaro aplinka.
Dėkojame choristams už skambias dainas šventės metu.


Nuotraukos - R. Dačkaus

 

 

Nuotraukų autorius - Rytis Perednikas 


Gimnazijoje paminėtos Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos 96-osios metines.


Nuotraukų autorius - Titas Morkūnas 

  


"Šokio šėlsmas"
Vasario 7d. gimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs renginys " Šokio šėlsmas". Renginyje varžėsi 12 šokėjų porų ir pirmą kartą svečių teisėmis dalyvavo Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos šokėjai. Žiūrovai buvo sužavėti  šokėjų, kurie šoko lėtą valsą, cha cha cha, rumbą ir salsą, pasirodymais. Renginį papuošė Vidmantė Startaitė, įgarsino Gustas Grigonis,  kvietimą ir diplomus maketavo Titas Morkūnas.Antano Smetonos gimnazistai „Sėkmės mokyklai“ sako: TAIP
Vasario mėnesį  Antano Smetonos gimnazijoje prasidėjo „Sėkmės mokyklos“  („Efektyvaus mokymosi“  trimestro)  užsiėmimai. Kuo ji ypatinga?  Tai mokykla,  rengianti mokymus  mokiniams, kurių tikslas  padėti jauniems žmonėms pažinti save, nugalėti baimes, tapti kūrybingais, aktyviais piliečiais - tikrais savo gyvenimo lyderiais. Mokymus veda įdomūs žmonės: televizijos , muzikos įžymybės, sėkmingi verslininkai, sportininkai, politikai, mokslininkai, dirbantys Lietuvoje ir užsienyje.  Mokymo trimestro programą sudaro aštuoni užsiėmimai: streso valdymas, viešasis kalbėjimas, atminties lavinimas (2), kritinis mąstymas, laiko planavimas, kaip išmokti mokytis.
Šeštadienį susirinkę gimnazistai turėjo galimybę tobulinti streso valdymo įgūdžius, kurie padeda rasti efektyvaus mokymosi būdus. Susitikimą vedė rytų kovos menų specialistas, verslo konsultantas  Jordanas Poškaitis. „ Sėkmės mokyklos“  dalyviams teko ne tik klausytis įdomios paskaitos, bet ir atlikti sudėtingų ir linksmų užduočių.  Drąsiai vaikščioję stiklo šukėmis, „suvaldę“ stresą, mokėsi įtikinamai kalbėti prieš auditoriją. Užsiėmimu liko visi patenkinti, nes išmoko, kaip susidoroti su neigiamomis emocijomis, įvairiomis baimėmis, kurios trukdo pasiekti  gerų rezultatų, tapo labiau pasitikintys savimi. Gimnazistai laukia kitų mokymų, kurie vyks kas antrą šeštadienį iki balandžio mėnesio. Esame dėkingi direktoriaus pavaduotojai Giedrei Paknienei už iniciatyvą „Sėkmės mokyklą“ įkurti mūsų gimnazijoje. 
Mes, gimnazistai, džiaugiamės, kad gimnazijoje sudaromos sąlygos  tapti sėkmingais ateities žmonėmis. 
Augustė Žurauskaitė
1c kl. mokinė
 Kiekvienais metais mūsų gimnazistai su Ukmergės sveikuoliais dalyvauja tradiciniame

sausio 13-osios bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“.
Šiais metais 9 km trasą įveikė 2b klasės mokinės Elzė Vadopalaitė, Dovilė Oganauskaitė, Kotryna Šemetaitė, Agnė Liubomirskaitė, Kotryna Retytė 2 c  – Rūta Girnytė, Raminta Augustėnaitė, 1b  – Laura Baronaitė, Divija Blinstrubaitė, Viltė Tidikytė, 4a – Agnė Kergytė,  mokytojos Kristina Gendrėnienė ir Vilija Vadopalienė.
Su „šaulių“ sąjunga bėgime dalyvavo trečių klasių gimnazistai: Kornelijus Aukštuolis, Eimantas Morkūnas, Mindaugas Jakas, Gustas Šniurevičius, Adomas Kovarskas, Andrius Pupelis, Julius Jucevičius, Dovydas Baravykas, Povilas Kavoliūnas.


Paskutinė šių metų mokymosi savaitė Antano Smetonos gimnazijoje turtinga renginių. Nuo gruodžio 9 iki 13 dienos gimnazijoje  vyko Dosnumo savaitė . Visos klasės dalyvavo  labdaros akcijoje, kurios tikslas – pradžiuginti specialiosios „Ryto“ mokyklos mokinius drabužėliais, žaislais, knygelėmis. Be to, visos klasės kūrė sveikinimus, o 1- 2 klasių mokiniai aplankė miesto įstaigas, kuriose norėtų savanoriauti jau ateinančiais metais.  Nuo gruodžio 16 iki 20 dienos  visos klasės  įsijungė į Gerumo savaitę, lankė ligonius, senelius,  pradžiugino savo sveikinimais  visus mažuosius draugus. O gruodžio 18 vakarą  į sporto salę sukvietė tradicinis tėvų- vaikų- mokytojų kalėdinis turnyras.   Didįjį prizą ( skrynią pinigų) laimėjo mokinių komanda: T. Gladkauskas, G. Paknys, Dž. Paškevičius, R. Dailidėnaitė, E. Smilgevičius, M. Tamulis, T. Retys.  Įnirtingai kovėsi ir tėveliai: G. Žemaitis,  A. Sakas, S. Tamulis, G. Gladkauskas, D. Petrauskas, A. Želvys, V.Vadopalienė, V. Rutkauskas. Džiaugiamės  kūno kultūros mokytojų  Vilijos Vadopalienės, Kristinos Gendrėnienės, Kastyčio Kvietkausko iniciatyvomis,  entuziazmu, šios sporto šakos puoselėjimu gimnazijoje.


Nuo šių metų kovo 7d. 2d klasės mokinių grupė vadovaujama istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojos Birutės Kuorienės dalyvavo projekte „Rūpinamės 1863m. sukilimo paveldu“ , kurio organizatorius Lenkijos institutas Lietuvoje. Projektą rėmė ŠMM, Lietuvos kultūrų forumas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.
Pirmoji užduotis surasti pagal žemėlapį sukilimą menančias vietas Vilniuje. Dirbome kartu su partneriais iš Anykščių Jono Biliūno  ir Elektrėnų gimnazijų.
Kitas renginys ekskursija į Paberžę- sukilimo pradžios vietą ir „Protų mūšis“ Kėdainiuose sukilimo tema.
Su partneriais rugsėjo mėnesį dalyvavome ekskursijoje „Sukilimo takais po Anykščių rajoną“ . Surinktą kraštotyrinę medžiagą panaudojome baigiamajame projekto darbe. 
Gruodžio 12 d. Kaune vyko baigiamasis projekto renginys: apibendrinti rezultatai, padėkos raštai ir dovanos įtekti visiems dalyviams ir jiems dalyvavusiems mokytojams, o nugalėtojams- ekskursija į Lenkiją. 
Projektas buvo labai naudingas pažintine prasme, susiradome daug naujų draugų.


Mokomės kartu
Vienas iš  svarbiausių gimnazijos uždavinių - kuo glaudžiau bendradarbiauti su tėvais, todėl didelis dėmesys skiriamas pirmokų tėvams ir vaikams. Jau tapo tradicija lapkričio, gruodžio mėnesiais į gimnaziją kviesti kiekvienos klasės tėvelius, mokinius, pagalbos specialistus. Tokių susitikimų tikslas - padėti geriau pažinti vieniems kitus, išgirsti visų suinteresuotų grupių lūkesčius, sutarti, kaip spręsime iškilusias problemas bei supažindinti su  tyrimų, kuriuos atliko socialinė pedagogė, ugdymo karjerai specialistė, psichologė rezultatais. Vakaras neprailgo, nes dirbome grupėmis, dalinomės mintimis, vaikai kartu su tėvais analizavo tyrimo duomenis, pateikė savo įžvalgas. Gimnazijoje dirbama, kad mūsų gimnazistai geriau pažintų save,  gebėtų pasirinkti tinkamą profesiją ir kurtų laimingą gyvenimą.


Etninės kultūros diena gimnazijoje
Lapkričio 29-ąją  gimnazistus nuo ryto pasitiko liaudies muzikos garsai ir paskatino įsijungti į įdomias veiklas. 
Štai antrokai, pasipuošę tautiniais rūbais, kartu su auklėtojomis, kviestais svečiais plūdo į aktų salę. Stalus nukrovę gausiais  valgiais, mėgstamais skirtinguose Lietuvos regionuose, šoko, dainavo, šėlo... Net sienos drebėjo. Šventei dirigavo nepailstanti muzikos mokytoja Jūratė Martinkutė.  Pirmų (a ir b) klasių mokiniai su auklėtojais Kristina Gendrėniene ir Audriumi Valašinu dalyvavo užsiėmimuose Kraštotyros muziejuje. Ten Kristina Darulienė ir Regina Pulkauninkaitė  pasakojo apie lino kelią, tautinius drabužius,  mokė gaminti atvirukus, pinti juostas. Pirmų (c ir d) klasių mokiniai su auklėtojomis Audra Mockiene ir Asterija Kliaugiene karpė karpinius, gamino monotipijas (mokė mokytoja Romualda Zareckienė), jais papuoš gimnaziją.
Trečiokai (b ir c)  ir ketvirtokai (a ir b) vaikinai  su mokytoju Vytautu Čiulada mokėsi medžio darbų iš garsių  drožėjų Rimo ir Andriaus Zinkevičių. Kiti trečiokai (d ) ir ketvirtokai (d) su  mokytoja Rasa Mogeniene dalyvavo keramikos pamokoje, kurią vedė talentinga keramikė Vita Vaitkevičienė. Kad ir ne iš karto, bet visiems gimnazistams pagaliau  molis pakluso... O entuziastinga tautodailininkė Inga Kaselienė ketvirtos (d) ir trečios (d) mergaites ir kai kuriuos vaikinus  su mokytoja Elvyra Kriaučiūniene mokė iš vilnos  velti  telefono dėkliukus. Trečiame aukšte gardžiai kvepėjo pieno gaminiais, mat, Loreta Burokienė mokė ketvirtokus (c) su auklėtoja Rima Peredniene gaminti saldų sūrį. Trečiokes (b ir c) su mokytoja Dainora Macijauskiene žolynų grafikos specialistė Laima Dzigaitė mokė pasigaminti unikalių kalėdinių atvirukų. Mokytoja Snaiguolė Pocienė su ketvirtokėmis (a ir b) mergaitėmis tautodailininkės Reginos Žvirblienė padedamos mokėsi gaminti skiautinį. Tai labai kruopštus, didelės kantrybės ir fantazijos reikalaujantis darbas, bet, pasirodo, šiuolaikinės mergaitės turi auksines rankas. Mokytoja Rita Baltaragienė savo trečiokus (a) išsivedė į dailės mokyklą, kur mokytoja Irena Kiseliova mokė visokių meno paslapčių. O Laimonas Latvys su savo ketvirtokais (e) pabuvojo VŠĮ Jaunimo laisvalaikio centre, kur merginos mokėsi dekupažo, o vaikinams teko dekoruoti vieną sieną... 
Žodžiu, kas norėjo, didelį  kūrybinį malonumą apturėjo... Dėkojame visiems svečiams ir dalyviams. 


Lapkričio 28 d.  Prienų „Žiburio“ gimnazijoje į Lietuvos jaunųjų matematikų konkursą „Žiburys“ susirinko mokiniai iš dvidešimties šalies mokyklų. Mūsų gimnaziją šiame konkurse atstovavo Gabija Valiukevičiūtė, Agnė Kavaliauskaitė, Justas Juknys ir Ema Kvietkauskaitė.


Lapkričio 19  gabiems  gamtamoksliams gimnazistams  -  išradingumo ir netikėtumo  kupina  diena .
Mokslo kupiną dieną gamtamoksliai gimnazistai puikavosi baltais chalatai, apsaugos akiniais, mėlynomis  guminėmis pirštinėmis.  Gimnazistai dalyvavo  projekte "Mobilioji bioklasė", kurią mokyklose organizuoja ir  įgyvendina Thermo Fisher Scientific ir Vilniaus universitetas. "Mobilioji bioklasė" – tai pirmoji šalyje mobili laboratorija, supažindinanti mokinius su naujausiais biomokslų laimėjimais.  Uždeganti  biomokslams  studentų komanda  supažindino  I – IV klasių gimnazistus su moksliniais tyrimo metodais, apmokė dirbti su laboratoriniais įrankiais, atliko biotechnologijos laboratorinius darbus. Darbas su purtykle, centrifuga, moderniomis mikropipetėmis, DNR išskyrimas, elektroforezės darymas paskatino domėtis mokslu ir plėsti akiratį.
Esame dėkingi biologijos mokytojai Elvyrai Kriaučiūnienei, chemijos mokytojai Gražinai Petkevičienei ir fizikos mokytojui Dariui Danieliui už  suorganizuotą  mokslinę dieną gimnazijoje.


„Misija Sibiras“ – unikalus projektas, vykstantis nuo 2006 m., nes  organizuojamos kelionės į lietuvių tremties vietas, tremtinių kapų tvarkymai, susitikimai su vis dar Sibire gyvenančias lietuviais. Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė aštuonios ekspedicijos, sutvarkiusios apie 70 lietuviškų kapinių ir susitikusios su ten gyvenančiais lietuviais.                            
               Lapkričio 22 dieną gimnazijoje lankėsi šių metų  ekspedicijos „Vorkuta’13“dalyviai. Žinoma, ko gero, šio susitikimo nebūtų buvę, jei ne mūsų gimnazijos auklėtinė Roberta Firavičiūtė, kuri pati dalyvavo šioje ekspedicijoje. Ji ir jos bendražygiai Paulius Saudargas ir Vaida Stundytė  papasakojo mums, kad 2013 m. vasaros ekspedicija buvo  skirta politinių kalinių 60-ties metų sukilimui (1953) atminti.  Ekspedicijos dalyviai lankėsi Vorkutos, Intos, Abezės lagerių liekanose, pagerbė ir sutvarkė lageriuose žuvusiųjų kapines. Gimnazistams buvo suteikta neįkainojama proga neakivaizdžiai  kartu pakeliauti tremties vietomis. Mes  atidžiai klausėme vaizdingo pasakojimo, žiūrėjome skaidres. Pasak Pauliaus  Saudargo, mes turime žinoti istorinę tiesą apie ištremtų lietuvių kančias ir drąsą Sibire. Tai puiki pilietiškumo pamoka jaunajai kartai.


Spalio 24 d.gimnazijoje vyko Mokinių prezidento rinkimai. Mokinių prezidente išrinkta Rytė Mikoliūnaitė. Lapkričio 22 d. vyko Mokinių prezidentės inauguracija.

 


 Lapkričio 16 dieną visa bendruomenė šventė gimnazijos 75-ąjį  gimtadienį 
Širdžių šiluma, dėmesiu  apsupome visus, kurie tą dieną įžengė į mūsų gimnazijos rūmus. Daug neišdildomų įspūdžių, džiugių susitikimų, smagių akimirkų dovanojome buvusiems mūsų mokyklos mokytojams, mokiniams, svečiams. Te šis bendrystės jausmas neblėsta, tenuteikia prasmingiems ateitiems darbams. Dėkojame visiems: mokytojams, tėveliams, mokiniams. 
Pasidžiaukime!

 


Baltiškieji laiškai....
Jau keleri metai Lietuvių ir dailės mokytojos įgyvendina integruotą pamoką baltų mitologijos tema. Lietuvių kalbos pamokose yra aptariami ir analizuojami baltų mitologijos dievai, būtybės, erdvės, simboliai. Tada šie objektai vizualizuojami dailės pamokose. Dažniausiai tai būdavo įsivaizduojamų mitologinių būtybių portretai. Šiemet 1c klasės mokiniai atliko originalią dailės mokytojos Romos pasiūlytą užduotį - iš šieno suformuoti simbolius,  tvirtinti ant vytelių apjungiant juos į gyvybės medžio formą, tuo būdu  sukurti tarsi baltiškus laiškus. Užbaigę dailės darbus, mokiniai gimnazijos kieme savo klasės bendruomenei ir mokytojoms  pristatė, komentavo ir atskleidė panaudotų ženklų reikšmes, argumentavo, kodėl juos panaudojo, susiejo su tautosakos kūriniais. Taigi, įvyko prasminga integracija – mokiniai praplėtė mitologijos suvokimą, išbandė savo meninius gebėjimus kurti iš netradicinių medžiagų, suprato platesnį mitologinių ženklų kontekstą.
Lietuvių kalbos mokytoja Loreta Klivienė
Dailės mokytoja Romualda Zareckienė


Lapkričio 5-ąją dieną mes, Antano Smetonos gimnazijos A ir D klasių pirmokai, pabuvojome ekskursijoje Užugirio Antano Smetonos dvare, Užugirio krašto muziejuje.  Užugirio  A. Smetonos pradinėje mokykloje, kurioje mokėsi Lietuvos prezidentas Antanas Smetona, dabar įsikūręs krašto muziejus. Mus šiltai sutiko ten dirbančios gidės, kurios mums papasakojo mokyklos istoriją, kada ir kaip ji buvo įkurta. Nustebino  eksponatų, senų rakandų, daiktų, kai kurie net mena prieš 100 metų buvusius laikus, prietaisų gausa, kuriuos kaupia ir renka muziejaus kraštotyrininkės. Visi daiktai surinkti iš Lėno ir Užugirio apylinkių. Pabuvojome ir prie varinio trobelių maketo, esančio ant trobos, kurioje gimė Antanas Smetona, pamatų. Mums pasisekė, kadangi sutikome A.Smetonos vyriausiojo brolio Igno proanūkės Rasos vyrą Gediminą Kazlauską, kuris  parodė originalių Antano Smetonos nuotraukų bei atnešė didelę, labai gerai išlaikytą Antano Smetonos laikų originalią Lietuvos vėliavą. Jautėmės pakylėti, prisilietę prie Lietuvos istorijos ir jos šaknų.
 Mūsų kelionę vainikavo spektaklis ir pagrindinio aktoriaus Manto Jankavičiaus koncertas vienu metu "Laisvi drugeliai" Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre. Pagrindinis dueto aktorius Mantas Jankavičius sužibėjo solo pasirodymais, jo dainos ir muzika suvirpino visų širdis. Jis buvo labai įdomus ir tikrai visiems patiko, buvo labai smagu žiūrėti, nebuvo kada nuobodžiauti, spektaklio siužetas intriguojantis ir sudominantis. 
Paruošė 1d klasės mokinys Dominykas Pusvaškis


Lapkričio  7 dieną su gimnazistais savo sėkmės istorijomis dalijosi reperis, grupės „G&G Sindikatas” narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras, ZIP FM „Radistai“ Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius, buvęs Teisingumo ministras, Seimo narys Remigijus Šimašius, choreografas Šarūnas Kirdeikis .Laidų vedėja, žurnalistė Beata Nicholson dalyvavo konferencijoje virtualiai. Renginys gimnazistams paliko neišdildomą įspūdį, daug gerų atsiliepimų. Dėkojame visiems kurie padėjo laimėti nuostabią konferenciją. Apgailestaujame, kad neturėjome galimybės pakviesti visus norinčiu dalyvauti reginyje.


Apdovanoti ekslibrisų „Antano Smetonos gimnazijai – 75 metai“ konkurso  nugalėtojai.
Praeitų mokslo  metų pavasarį gimnazijoje buvo paskelbtas ekslibrisų „Antano Smetonos gimnazijai -75 metai“ konkursas. Jame dalyvavo mokytojos R. Zareckienės ugdomi mokiniai.  Darbai buvo atlikti tušu, želiniais tušinukais, spalvotais pieštukais arba atspausti nuo organinio stiklo ir linoleumo raižinių. Iš viso buvo sukurti 69 ekslibrisai. Pagal konkurso nuostatus buvo vertinimo komisijos atrinkti trys meniškiausi kūriniai, kurių autoriai buvo apdovanoti diplomais ir piniginėmis premijomis, ir padėkomis - trys darbų autoriai, pelniusieji gimnazistų ir mokytojų simpatijas. 
Diplomai ir piniginės premijos:
I vieta – Silvija Prunskutė  4a kl.
II vieta -  Paulina Tijūnėlytė  4c kl.
III vieta – Kazimieras Stamulis  2a kl.
Padėkos ir gimnazistų simpatijos: 
Gyčiui Pakniui 4c kl. 
Laurynui Jakimavičiui 4b kl. 
Emiliui Smilgevičiui 4c kl.
Meniškiausi ekslibrisai bus eksponuojami Antano Smetonos gimnazijos jubiliejaus šventės metu. Jais galės pasidžiaugti buvę gimnazijos mokiniai ir svečiai.
Tekstas ir nuotraukos dailės mokytojos R. Zareckienės


3a klasės gimnazistė Odilija Murauskaitė dalyvauja muzikiniame projekte „X Faktorius“. Pirmos atrankos nebuvo transliuojamos televizijos, tačiau taip pat svarbios. Praėjusi šias atrankas Odilija turėjo nemažai laiko pasiruošti televizijos atrankoms. Paskutinėje „X Faktoriaus“ atrankų etapo laidoje  teisėjai Odilijai skyrė keturis „taip“ ir pakvietė dalyvauti kituose etapuose.


„Buvo labai sudėtinga pasirinkti dainą ir mokytis ją pačiai, taip pat reikėjo apgalvoti ir sceninį įvaizdį, tačiau ką darai su dideliu užsispyrimu ir noru - tas pavyksta! Tuo įsitikinau, kai vyko atrankų filmavimas. Buvau tikra, kad sulauksiu kritikos, todėl jai pasiruošiau. Dabar atrodo keista, kad teisėjams patiko viskas, ką dariau scenoje! Mano tikslas buvo išbandyti save, išgirsti profesionalų vertinimą, pamatyti save iš šalies ir, žinoma, paskatinti save dirbti toliau“, - pasakojo apie save Odilija. Dabar laukia  kūrybinė stovykla Druskininkuose.


 

Gamtamoksliai gimnazistai gilino žinias ir gebėjimus Kauno technologijos universiteto laboratorijose.
Spalio mėnesį Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos I – II klasių mokiniai išvyko į Kauno technologijos universitetą. Vyko 13 mokinių, kurie yra gabūs gamtos mokslams. Kelionė prasidėjo Fundamentaliųjų mokslų fakultete. KTU Studentų ugdymo centro moksleivių laboratorijoje patys moksleiviai galėjo atlikti bandymus: įvairių paviršių šiluminio spinduliavimo tyrimo, žmogaus akies optikos, stiklo lūžio rodiklio nustatymo, buityje naudojamų skysčių pH nustatymo, arkinio tilto konstrukcijų statinės apkrovos matavimo bei judesio ir energijos dėsnių patikrinimo. Vėliau kelionė tęsėsi elektros ir valdymo inžinerijos fakultete, buvome supažindinti su aukštų įtampų laboratorija. Tada keliavome į Silikatų technologijos katedrą ir chemijos inžinerijos technologijos laboratoriją, kuri yra vienintelė Europoje. Doc. Irmantas Barauskas supažindino su pagrindiniais chemijos inžinerijos procesais, rektifikacijos, ekstrakcijos, absorbcijos, šilumos pernašos įrangos, fluidų dinamikos ir kt. tyrimų stendais. Gimnazistai grįžo pasisėmę išminties ir kupini įspūdžių. 
Augustė Žurauskaitė, 1c klasės gimnazistė


 

Jau kelias savaites daugelis Lietuvos mokyklų įnirtingai grūmėsi "Facebook" socialiniame tinkle esančiame radijo stoties "Radiocentras" konkurse, kuriame buvo galima laimėti bilietus į Afrikos cirką visai klasei.   "Radiocentras" teigė: "Įkelk nuotrauką, balsuok, dalinkis ir su visa klase keliauk į cirką!". Vos pamatę šią nuorodą, mūsų gimnazijos 1c klasės mokiniai suskubo užregistruoti savo klasę į šį konkursą. Nuo pat konkurso pradžios klasės mokiniai dėjo kuo didžiausias pastangas, kad būtų tarp pirmaujančių. Už mus balsavo draugai, artimieji, giminės, mokytojai, auklėtoja, kitų klasių mokiniai, buvę gimnazistai... Labai džiugu, jog žmonės, vos paprašyti atiduoti savo balsą, geranoriškai mums padėdavo. Konkursui artėjant į pabaigą, klasė surinkusi daugiau nei 2000 balsų liko 2 vietoje, šiek tiek pralaimėjusi Šakių „Žiburio“ gimnazijos trečiokams. Taigi iškovojome nemokamą kelionę į Afrikos cirko pasirodymą. Norime pasakyti, jog vieningumas yra pats didžiausias žingsnis  pergalės link. Visos klasės vardu dėkojame visiems žmonėms, prisidėjusiems prie mūsų laimėjimo! Ačiū ! ! !

Marija Jakiševaitė, Titas Morkūnas  1c


Nordplus Junior klasių mainų Suomijos Oulu mokykloje patirtis ir įspūdžiai


      Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos moksleiviai dalyvauja Nordplus Junior klasių mainų projekte su Suomijos Oulu universiteto mokytojų rengimo mokyklos mokiniais. Projekto tema - „Miško reikšmė  Suomijos ir Lietuvos kultūrose“.  Diana Staškūnaitė, viena iš 20-ties dalyvavusių mokinių, pasakoja: “Susipažinti ir atlikti pirmųjų bendrų darbų išvykome spalio 1-ąją dieną į Suomijos Oulu miestą. Daugeliui projekto dalyvių tai buvo pirmasis skrydis lėktuvu - jaudinanti patirtis. Pro lėktuvo langą stebėdami  debesis ar šmėžuojančius žemės lopinėlius bandėme spėlioti, kokie bus tie žmonės, kurių namuose gyvensime visą ateinančią savaitę, ar tikrai bus įdomu, ar pavyks susikalbėti? Štai, atsidūrėme Oulu oro uoste. Čia mus pasitiko suomiai mokiniai ir jų tėvai. Išsiskirstėme, nuvažiavome į namus, kur susipažinome su kitais projekto draugų šeimos nariais, įsikūrėme. Vienas iš labiausiai nustebinusių dalykų – sklandi vyresnio amžiaus žmonių anglų kalba. Šeimos buvo labai draugiškos, bendraujančios, daug klausinėjo apie Lietuvą, nes žinių apie ją turėjo nedaug.“

      Įgyvendindami projektą taikome patyriminį mokymą. Patirtis, aptariama, apibendrinama, pritaikoma. Projekto koordinatorė istorijos mokytoja Katrimaija Lehtinen-Itälä ir kūno kultūros mokytoja Aune Lassila buvo detaliai apgalvojusios programą. Svarbiausias projekto temai skirtas įvykis - 8 kilometrų žygis pėsčiomis Hossa gamtos parke. Miško takeliais ėjome nustebinti nepaliestos gamtos grožio. Negarsiai šnekučiuodami mokiniai mezgė naujos pažinties ir draugystės saitus. Nepaprastos spalvos, akmemingame grunte išsiraizgiusios eglių šaknys, bruknių karoliais nusagstytos samanos traukė jaunųjų fotografų žvilgsnius, o turintys polinkį tapybai brandino mintis naujiems darbams. Galėjome stebėti elnius, kurie retkarčiais leisdavo pajusti savo buvimą šioje samanų ir kerpių karalystėje. Žinojome, kad  matysime pirmykščių žmonių piešinius ant uolos, bet vaizdas gerokai pranoko lūkesčius. Daugiau nei 60 raudonų žmonių ir gyvūnų figūrėlių galėjome įžiūrėti, stovėdami ant tilto, nutiesto virš juoduojančios ežero gelmės.  Žmogaus ir gamtos santykis atsivėrė savo archaiškiausia puse. 

      Vakare mokiniai įsikūrė jaukiose miško trobelėse, nusimaudę saunoje (drąsuolių iš karštos pirties šokstančių į rudeniškai vėsų ežerą nebuvo daug), susirinko prie laužo kalbėtis ir padainuoti.

Trečioji projekto diena buvo skirta susipažinti su Žiemos karo istorija, muziejaus ekspozicija. Jaunuoliai nusčiūvo pamatę įspūdingą paminklą žuvusiems kariams -  akmenų lauką su centre  lyg apsikabinti iškilusiomis metalo juostomis ir varpeliais kiekvienai karo dienai  priminti. Visi naujai ir labai stipriai išgyvenome didvyriškos suomių tautos kovos istorijos pamokas. Tyrinėjome apkasus, matėme užkardas tankams. Įdomu buvo stebėti skirtingas merginų ir vaikinų reakcijas.

       Turėjome galimybę susipažinti su Oulu universiteto mokytojų rengimo mokykla. Mokiniai kartu su savo draugais keliavo į pamokas. Daug kas jiems buvo keista ir neįprasta: tai, kad daiktai nėra saugomi, kad valgykloje už maistą nereikia mokėti, kad viską, ką valgo, užsigeria pienu. Mums su mokytoju Kastyčiu Kvietkausku buvo smagu matyti pasitikėjimo santykius tarp Oulu mokytojų ir mokinių, kaip jie noriai prisiima atsakomybę, tariasi, nuolat bendradarbiauja, laikosi žodžio, geba organizuoti veiklą. Spaudė užsigrūdinusias pedagogų širdis ir subtiliai sudainuotos lietuvių liaudies dainos ir, galima sakyti, sugiedoti „Trys milijonai“. Didžiavomės Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos gimnazistais, talentingais, jautriais, energingais. Oro uoste matėme, kad ir mus svetingai priėmę šeimininkai laukia, kada galės skristi į Lietuvą, jų draugų gimtają šalį.    Tai, ką kelionėje išgyvenome, fiksavome, aprašėme, o naujo susitikimo metu įgytą patirtį galėsime pritaikyti veikloje.
Diana pastebi: „Šie mainai buvo naudingi visiems. Pamatėme nuostabių vietų – Oulu miestą, Hossą, aplankėme Kiiminkijoki upės Koiteli akmenuotus slenksčius. Tapome drąsesni, įgijome daugiau bendravimo įgūdžių, patobulinome anglų kalbą, atsiskleidė iki šiol nepastebėtos charakterio savybės. Savaitė prabėgo labai greitai. Atrodo, jog ką tik atvažiavome, o jau turime išvykti. Manau, jog visi likome patenkinti šia kelione. Dabar nekantriai laukiame naujųjų draugų, kurie mūsų gimnazijoje apsilankys gegužės viduryje!“
Susipažinti su projekto veikla galite adresu: http://forestfilt.comuv.com 
Mokytoja Jolita Šlepetienė


Spalio 16 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazija organizavo lengvosios atletikos varžybas, skirtas Antano Smetonos gimnazijos jubiliejinei taurei laimėti. Taurę laimėjo gimnazijos šeimininkai, tačiau didelę konkurencinę kovą pademonstravo Jono Basanavičiaus gimnazijos sportininkai.
100m bėgime greičiausi buvo Greta Simaniukštytė ir Faustas Žemaitis 
200 m - Gintarė Morkūnaitė ir Faustas Žemaitis 
400 m - Aistė Remeikaitė ir Dominykas Kupčinskas 
800m (merg.) ir 1500 m (vaik.) - Miglė Černytė ir Deividas Gilys 
Šuolio į tolį - Reda Augūnaitė ir Karolis Šaltauskas 
Rutulio stūmimo rungtyje - Rūta Puišytė ir Nerijus Piragis 
Rungčių nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti diplomais, komanda nugalėtoja - jubiliejine taure.


 Spalio 4- ąją nuo pat ryto gimnazijoje skambėjo muzika ir  gražiausi sveikinimai mieliems mokytojams. Be to,  mokinių taryba parengė madų šou mokytojams  „Stilius pagal Joną“, po kurio visi buvo pakviesti į šventinį furšetą. Gimnazistai mokytojams įteikė  ne tik gėlių, bet ir saldžią staigmeną - klasės iškepė po pyragą. Džiaugiamės mokinių išradingumu, sukūrusiu šventinę nuotaiką visiems.


Dėkojame gimnazistams ir mokytojams, padėjusiems įsigyti pušaites ir jas pasodinusiems.  Džiaugiamės, kad   buvusi mūsų gimnazijos mokinė  Janina Stancikaitė-Strikienė parengė gimnazijos aplinkos apželdinimo projektą ir aprūpino mus medeliais.


Rugsėjo 27 dienos popietę ketvirtų klasių A kurso smalsūs biologai ir chemikai dalyvavo tradiciniame respublikos renginyje "Tyrėjų naktys".  Edukacinei išvykai į Vilniaus universiteto botanikos sodą vadovavo chemijos mokytoja G. Petkevičienė  kartu su biologėmis R. Karaliene ir E. Kriaučiūniene. Gimnazistai atliko sudėtingus  praktikos darbus.  Jie turėjo galimybę pabūti tikrais tyrėjais, valdyti priemones ir iš augalo lapo išskirti DNR, klonuoti augalus. Vakarop aplankė nuostabų rudens botanikos sodą tema "Mutacijos ir jų taikymas", susipažino su rudeninių vaisių veislių kolekcija.
Buvo praktiška, naudinga, įdomu.


Ruduo ragina surinkti derlių. Gal ne itin gausus, bet gražus ir išpuoselėtas literatūrinių bei dailės kūrinių derlius buvo išsakytas ir pademonstruotas tradiciniuose „Vlado Šlaito skaitymuose“ rugsėjo 27 dieną. Mokiniai skaitė savo kūrybos prozos ir poezijos kūrinius ir rodė namų darbų užduotį, atliktą pasirinkta technika. Namų darbo tema buvo V. Šlaito medis. Už įdomiausius ir įspūdingiausius namų darbus buvo apdovanoti Jono Basanavičiaus gimnazijos mokiniai, parengę lyrišką kompoziciją, ir Antano Smetonos gimnazijos mokinė Agnė Kavaliauskaitė. Pasidalinę prasmingomis mintimis, suvenyrais ir gilėmis jaunieji kūrėjai išsiskirstė iki kitų metų.


 Rugsėjo 24 d. gimnazistai ir jų mokytojai vyko į Lietuvos centrinį valstybės archyvą.  Šiame archyve saugoma apie 3,5 mln. bylų, 390000 fotodokumentų, 20000 garso dokumentų, daugiau kaip 3000 videodikumentų ir apie 9000 kino dokumentų. Mokiniai stebėjo kaip restauruojami archyviniai dokumentai, klausėsi  atkurtų istorinių garso įrašų. Ypač įdomu buvo  pamatyti istoriniuose videofilmukuose pirmosios dainų šventės vaizdus ir  1939 m. Europos krepšinio čempionatą, kuriame Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tapo čempione.  Mokytojos B.Kuorienė, D.Macijauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui V.Žiupkienė ir buvusi gimnazijos direktorė L.Dzigienė archyvuose rinko dokumentinę  medžiagą apie Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos istoriją. Išvyka buvo ne tik įdomi, bet ir labai naudinga. Nuotraukų autorius  Rytis Perednikas.


           Antano Smetonos gimnazija pradeda 75-ių gyvavimo metų  jubiliejaus mokslo metus
Mokslo metai prasidėjo bendruomenės Šv. Mišiomis Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje.  Po Mišių linksma eisena, grojant gimnazistų  pučiamųjų orkestrui, patraukėme prie Nepriklausomybės paminklo miesto centre. Gimnazijos direktorius Adolfas Girdžiūna  priminė, kokia kaina iškovota Lietuvos  laisvė.  Žuvusiuosius pagerbėme tylos minute,  prie paminklo padėjome gėlių. Džiugia eisena grįžome į gimnaziją. Čia mokslo metų pradžią paskelbė senasis mokyklinis varpelis. Svečiai – Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas ir ilgametė gimnazijos direktorė Liucija Dzigienė palinkėjo mūsų bendruomenei klestėjimo. Gimnazijos direktorius ir mokinių prezidentas Simonas Kalesnykas pasodino jubiliejinį klevą, kuris  sulapos ir džiugins jau ateinančių kartų gimnazistus. Kartu pasidžiaugėme gražinama gimnazijos aplinka –buvusios gimnazistės Janinos Stancikaitės dėka išplėstas alpinariumas, sukurtas maketas, kaip turi atrodyti gimnazistų skverelis, kurį sodins, puoselės dabartiniai  gimnazistai. Draugiškai sugiedoję gimnazijos  himną pradėjome jubiliejinius mokslo metus. Tradicinis varpelis gimnazisto Simono Banevičiaus rankose pakvietė visus į pamokas. Ir nors  šiuo metu pastatas renovuojamas, bet  gimnazijos bendruomenė,  susitelkusi, kūrybinga, yra  nusiteikusi šturmuoti mokslo aukštumas.


 2013 m. rugpjūčio 27-28 d.
Ukmergės rajono švietimo lyderystės forumas „Kartu mes galime daugiau“
Forumo programa


Sveikiname gimnazistus, gavusius 100 balų įvertinimus valstybiniuose brandos egzaminuose.

Gediminas Petrikas – anglų kalba;
Egidija Lasinskaitė – anglų kalba;
Benediktas Brasiūnas –  anglų kalba;
Vykintas Čivas –  anglų kalba;
Gediminas Petrikas – informacinės technologijos;
Aivaras Godliauskas  – informacinės technologijos. 


 

 Liepos 6 d. Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje susitiko 1953 metais šią mokyklą baigę mokiniai. Prieš 60 metų mokyklą baigę mokiniai džiaugėsi vėl būdami kartu, prisiminė tuos, kurių nebuvo šalia, deklamavo eilėraščius, dalinosi atsiminimais. Tautosakos tyrinėtoja prof. habil. dr. Bronislava Kerbelytė gimnazijai padovanojo savo knygą „Lietuvių tautosakos kūrinių prasmės“.


  Nuo kovo 7 d. 1d klasės mokiniai, vadovaujami istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojos Birutės Kuorienės, dalyvauja projekte ,,Rūpinamės 1863m. sukilimo paveldu". Projekto tikslai: paminėti 150 - ąsias sukilimo metines, gilinti istorijos žinias, skatinti mokinių, besimokančių lietuviškose, lenkiškose ir rusiškose mokyklose, bendravimą. Jau pavasarį mokiniai atliko kūrybines užduotis, o birželio 8d.dalyvavo projekto renginyje Kėdainiuose ir Paberžėje. Aplankytos sukilimo muziejus Paberžėje, o Kėdainiuose vyko ,,protų mūšis'' sukilimo tema, filmo peržiūra.
 1 - Paberžės bažnyčia, kurioje kunigavo vienas iš sukilimo vadų A.Mackevičus.
 2 - Sukilimo pradžios paskelbimo vietos įamžinimas prie bažnyčios.
 3 - Projekto dalyviai ant kalnelio iš 250 akmenų. Tiek sukilėlių buvo  A.Mackevičiaus būryje sukilimo pradžioje.
 4 - Tėvo Stanislovo namas - muziejus.


  Gegužės 23 d. pagal Comenius Regio partnerysčių projektą „Vadybinių gebėjimų tobulinimas sprendžiant mokyklos nelankymo problemas“ Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje lankėsi švietimo įstaigų vadovų ir mokytojų delegacija iš Turkijos. Svečiai susipažino su gimnazijoje organizuojama veikla ir mokymosi sąlygomis. Delegacijos atstovus sužavėjo gimnazistų dainos, šokiai, nuoširdus bendravimas.


  Gimnazijoje nuskambėjo Paskutinis skambutis 70-ajai abiturientų laidai.
 Linkime visiems sėkmingų egzaminų..


 Antano Smetonos tautinių šokių kolektyvas skaičiuoja jau penktus metus. Šis kolektyvas koncertuoja ne tik mokyklos renginiuose ir džiugina gimnazistų tėvus. Bet taip pat pasirodo ir už mokyklos ribų. Balandžio 7 d. Ukmergės kultūros centre vyko Tautinių šokių šventė "Pavasario suktinis". Šiame pavasario renginyje dalyvavo vaikų, jaunimo ir pagyvenusių žmonių tautinių šokių kolektyvai iš Ukmergės, Panevėžio, Kėdainių,Lazdijų ir Širvintų. Smagiame renginyje spėjo sušokti ir mūsų šokėjai. Kadangi, gimnazistai koncertavo jau ne pirmą kartą, jokios baimės ar jaudulio nejuto, o anaiptol, taip sušoko, kad sulaukė bene karščiausių aplodismentų. Šokėjai prisipažįsta, kad šokti šiame kolektyve yra labai smagu, nes šis skiriasi nuo kitų tautinių kolektyvų. Pirmiausia, visi šokantys yra be galo linksmi, draugiški, moka pasijuokti iš savo klaidų ir uoliai bando jas taisyti, o galiausiai, turi gana supratingą vadovę. Kaip viena iš šokėjų teigia: „ šokiai yra geras būdas atsipalaiduoti po pamokų ir kažkaip kitaip praleisti laisvalaikį, be to, šokiai- sveika ir jie dar niekam nepakenkė, juk niekad negali žinoti, galbūt jie kažkam netgi pravers ateityje.“


Galima teigti, kad smetoniškiai saugo garbingos Lietuvos praeities atminimą.. Šįmet švęsdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną dainavo dainas apie tėvynę, laisvę, grojo įvairiais instrumentais, menų projekto dalyviai demonstravo kolekciją “Baltų ženklai”, pabaigoje kartu su trečiokų parengtos ištraukos inscenizacijos pagal Just. Marcinkevičiaus dramą “Mažvydas” veikėjais skandavo LIETUVA. Meilė tėvynei, pagarba laisvei yra gimnazijoje puoselėjamos vertybės.


Saldi sėkmė.
I-ojo laipsnio diplomas - Odetai Lipkevičiūtei, 
III-oio laipsnio diplomas – Miglei Purlytei.

Paulius Krikštaponis, Ieva Kvietkauskaitė, Gytis Paknys, Eglė Papickaitė, Justina Unikauskaitė, Miglė Purlytė, Odeta Lipkevičiūtė, Darius Mlečka, Silvija Kvėdaraitė ir mokytoja Roma Zareckienė dalyvavo Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto organizuotame III-ajame Respublikiniame Exlibrisų konkurse „Saldainių fabrikui RŪTA – 100 metų“.
Vasario 22 dieną Kauno J. Vienožinskio menų kolegijoje vyko mokinių ir mokytojų sukurtų exlibrisų parodos atidarymas.
Mokytoja ir diplomantės buvo apdovanotos diplomais, saldžiais prizais ir puikiais exlibrisų katalogais. Visi likusieji dalyviai buvo apdovanoti dalyvio pažymėjimais.
Konkurso dalyvius pasveikino J. Vienožinskio menų fakulteto dekanė S. Saulėnienė, Šiaulių saldainių fabriko „Rūta“ direktorius Algirdas Gluodas, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo departamento Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyresniosios specialistė Laima Rutkauskienė, koncertavo Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos studentai. Vėliau mokytojai aptarė grafikos technikas, dalijosi patirtimi, o mokiniai lankėsi stiklo, keramikos, tekstilės dirbtuvėse, stebėjo veiklas ir kūrinius.

Pamokų laikas

Pamoku laikas

Pamokų tvarkaraštis

        

Socialinis tinklas

 

Partneriai

sveikatostinklas.lt

Prisijungimas