Ukmergės Antano Smetonos gimnazija, J.Basanavičiaus 7, 20107 Ukmergė, Tel.: 8-340-60018, Faksas: 8-340-56682, El. paštas: rastine@smetona.ukmerge.lm.lt

Liepos 16 d. brandos atestatai įteikti 118-kai Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos gimnazistų. Atestatų įteikimo šventėje dalyvavo abiturientų tėvai, artimieji ir draugai.  Gimnazistus pasveikino  rajono meras Rolandas Janickas, administracijos direktorius Stasys Jackūnas bei švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Ingrida Krikštaponienė. Gabių vaikų rėmimo fondo premijos įteiktos septyniems  gimnazistams, kurie žinios valstybiniuose brandos egzaminuose įvertintos 100 balų. Sėkmės linkėjo gimnazijos vadovai, klasių auklėtojai ir tėvai.
Nuotraukų autoriai Giedrius Auglys ir Dainius Vitas.


  

Sveikiname gimnazistus, kurių žinios valstybiniuose  brandos egzaminuose yra  įvertintos 100 balų:

Gabiją Cesevičiūtę (anglų kalba);
Miglę Kalinaitę (anglų kalba);
Gytį Karapkevičių (anglų kalba);
Martyną Šaltinį (anglų kalba);
Luką Morkūną (informacinės technologijos);
Rytį Klemką (informacinės technologijos);
Miglę Kalinaitę (lietuvių kalba ir literatūra);
Rytį Klemką (matematika);
Audronę Mašalaitę (matematika).  


Birželio 13-14 dienomis mūsų gimnazijos mišrus jaunimo choras dalyvavo Klaipėdoje vykusiame jau penktajame Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalyje-konkurse "Mes - Lietuvos vaikai".


UKMERGĖS MIESTO ŠVENTĖ „SUSIEIKIME, KAIMYNAI“
Su pakilia nuotaika gimnazistai ir mokytojai dalyvavo MIESTO GIMTADIENYJE.  Dėkojame 1c klasės mokiniams už jų kūrinėlius „Kaimynai“, kurie papuošė Vienuolyno gatvėje mūsų gimnazijos stilizuotus vartelius „Čia nušluoti takeliai ir atverti varteliai“. Džiaugiamės jaunaisiais dailininkais: Radvile Tijūnelyte, Titu Kumetaičiu, Greta Paškevičiūte, Ugne Vašatkevičiūte, Guoda Taraškevičiūte,  Arina Kairaityte (mokyt. Jolita Šlepetienė), tapytojomis ant šilko: antrokėmis Laura Baronaite, Akvile Bartkevičiūte, Skaiste Daugėlaite, Ieva Tamoševičiūte, 
Gabija Valiukevičiūte (mokyt. Asta Bielickienė), muzikantu Justu Keturka, kurie savo veikla sukūrė išskirtinę laisve, kūrybingumu dvelkiančią  atmosferą, kuri traukė svečių dėmesį. Dėkojame visiems mokytojams ir mokiniams, dalyvavusiems eisenoje. Pasipuošę gimnazijos marškinėliais buvo matomi, vertinami kaip patikimi „kaimynai“. Ačiū visiems. Pasidžiaukime šventės akimirkomis.


Gegužės 28 d. Antano Smetonos gimnazijoje nuskambėjo „Paskutinis skambutis“ 72-ąjai abiturientų laidai. Linkime visiems ketvirtokams didžiulės sėkmės.

Fotografavo mokytoja Jolita Šlepetienė

AKIMIRKOS

 


Ukmergės rajono savivaldybės Gabių vaikų ir jaunimo rėmimo fondas piniginiais prizais apdovanojo gabiausius mokinius, respublikiniuose konkursuose ir varžybose pasiekusius svarių rezultatų.
Justas Juknys - informatikos ir Informacinių technologijų konkursas „Bebras“  II etapas, III vieta.
Justas Vytas - respublikinis kaimo vaikų ir jaunimo konkursas „Po tėviškės dangum“, nugalėtojas.
Titas Morkūnas - nacionalinis vaizduojamųjų menų projektas-konkursas „UBUNTU – aš esu, nes esi tu“ už filmą „The Dawn of Afrika“, laureatas.
Karina Kasmauskaitė - nacionalinis vaizduojamųjų menų projektas-konkursas „UBUNTU – aš esu, nes esi tu“. Už grafikos darbą, laureatė.
Tomas Daujotas - Lietuvos mokinių istorijos olimpiada, III vieta.
Agnė Kavaliauskaitė - nacionalinis konkursas „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“  III vieta.
Kiti gimnazistai buvo apdovanoti už pasiekimus kaip Meno mokyklos, Sporto centro, Sporto klubo „Vilkas“ atstovai.


ŠIANDIEN VYKO KĄ TIK IŠRINKTOS MOKINIŲ PREZIDENTĖS  INAUGURACIJA.
SVEIKINAME 
ELIJĄ STALIONYTĘ !


Gegužės 26 d. gimnazijoje lankėsi Ukmergės policijos komisariato Prevencijos poskyrio bendruomenės pareigūnė Ingrida Juzėnienė.  Ji pirmųjų klasių gimnazistams pasakojo apie pasikeitusias tabako gaminių vartojimo įstatymo pataisas. Ji pabrėžė padidėjusią tėvų ir vaikų atsakomybę už kenksmingų medžiagų vartojimą, elektroninių cigarečių žalą jaunam organizmui. Pasidalino darbo su šio įstatymo pažeidėjais patirtimi. Gimnazistai susidomėję stebėjo video filmą „ Niekada neprisidek savo pirmosios cigaretės“. Įdomų ir naudingą renginį organizavo etikos bei tikybos mokytojos Justina Darulienė , Ramutė Sakalauskienė  gimnazijos socialinė pedagogė.


Pasidžiaukime– pergalė iškovota  antrąkart!
Gegužės 15 dieną antrą kartą rajone vyko tarpmokyklinis užsienio kalbų konkursas „Kalbos atveria duris į pasaulį“, skirtas Europos dienai, kurio iniciatorius ir rėmėjas Ukmergės krašto garbės pilietis Vygaudas Ušackas. Konkurso metu buvo tikrinamos istorijos, geografijos, užsienio kalbų žinios, komandos turėjo paruošti prisistatymą ir dainos inscenizaciją. Įvairių rajono mokyklų mokiniai pademonstravo  užsienio kalbų, mokomų mokykloje, žinias bei atskleidė savo muzikinius ir vaidybinius talentus. Mūsų gimnazistai: Titas Kumetaitis (1d), Guoda Taraškevičiūtė (1d), Dovilė  Kulaitytė (1d), Marija Jakiševaitė (2c), Karolis Sakalauskas (3b), Tautvydas Dirsė (3b), Agnė Pociūtė (3b), Kotryna Šemetaitė (3b) -  surinkę daugiausiai taškų tarp rajono gimnazijų, tapo  konkurso nugalėtojais antrą kartą. Mokiniai  buvo apdovanoti padėkos raštais ir piniginiu 300 eurų prizu. Komandos nariai yra dėkingi anglų kalbos mokytojoms Ramutei Gilvydienei, Daivai Vaišvilienei ir Audrai Mockienei, padėjusioms pasiruošti konkursui. Sveikiname nugalėtojus ir didžiuojamės antrus metus iš eilės iškovota pergale.


Susitikimas su psichologu Evaldu Karmaza
Gegužės 18 vakarą tėvų saviugdos klubo užsiėmime dalyvavo vienas žymiausių vaikų psichologų, psichodramos specialistų Evaldas Karmaza. Jis vedė seminarą tėvams „Priversti ar susitarti: vaikų brandumo ugdymas“. Psichologas įtaigiai kalbėjo apie šeimos tarpusavio santykių puoselėjimą, bendravimo su paaugliais strategijas. Psichologas pažadėjo, jei tėveliai pageidautų,  nuo rudens gimnazijoje pravesti užsiėmimų ciklą, kuris padėtų  tėveliams rasti bendrą kalbą su Z kartos vaikais. 
Informacija pasidalino direktoriaus pavaduotoja Vitalija Žiupkienė


Š.m. gegužės 15 dieną mūsų gimnazijos 3D klasės mokinė Miglė Iziumcevaitė dalyvavo Jungtinės Karalystės ambasados Lietuvoje organizuojamame tarptautinio rašinio anglų kalba konkurse „My Magna Carta" („Mano didžioji laisvių chartija"), skirto 800-ųjų šio istorinio dokumento metinių sukakčiai paminėti, ir laimėjo pirmąją vietą respublikoje. Tai tikrai svarus asmeninis pasiekimas ir didžiulis laimėjimas gimnazijai bei rajonui. Miglės rašinys pripažintas geriausiu 15-18 metų amžiaus dalyvių grupėje ir jau yra išsiųstas į Londone vyksiantį finalininkų atrankos turą, kurio galutiniai rezultatai paaiškės šių metų rugsėjo pradžioje.
Sveikiname Miglę, džiaugiamės jos puikiais idėjinių, kalbinių bei kūrybinių pastangų rezultatais ir linkime kuo geriausios sėkmės tolimesnėje konkurso eigoje.


Pasidžiaukime !
V RESPUBLIKINIAME EKSLIBRISŲ KONKURSE
" 2015 LIETUVOS ETNOGRAFINIŲ REGIONŲ METAI " sėkmė lydėjo Juliją 
Svetlikauskaitę (2 vieta) ir jos mokytoją Romualdą Zareckienę.
Didžiuojamės Jumis.


Gegužės 12 dieną gimnazijos 1 b klasės mokinė Skaistė Petniūnaitė, 1 c klasės mokinė Goda Pyragaitė ir fizikos mokytoja Diana Žeruoliene, dalyvavo respublikinio mokinių fizikos kūrybinių darbų konkurso „Fizikos bandymai aplink mus 2015“ baigiamojoje konferencijoje, kuri vyko KTU III rūmuose. Šiam konkursui gimnazistės ruošė kūrybines užduotis pasirinktomis temomis ir jų darbai buvo nominuoti. Nominacijų teikimo ceremonijoje 9 klasių tarpe mūsų gimnazistėms atiteko: I vieta — Godai Pyragaitei, II vieta — Skaistei Petniūnaitei.


Tyrėjų diena Antano Smetonos gimnazijoje
Gegužės 14 dieną  Ukmergės Antano Smetonos  gimnazijoje  vyko Jaunųjų tyrėjų diena. Tyrėjo diena – tai galimybė vyresnių klasių mokiniams iš arčiau susipažinti su mokslininko profesija. Nepraleidome  puikios progos pasinerti į nenuspėjamą mokslo pasaulį ir gyvai pabendrauti su mokslininkais.    Į mokyklą atvyko mobiliosios demonstracinės laboratorijos,  mokslininkų komanda kvietė  į  įvairių mokslo sričių paskaitas, per kurias pristatė savo daromus tyrimus. Mokyklos pirmokai gavo galimybę dalyvauti paskaitose apie greitaveikę filmavimo kamerą, judesių registravimo sistikiname! Mokytoja Jūratė MartinkutėKovo 28-ąją dieną gimnazijoje jau vienuoliktąjį kartą įvyko tradicinis intelektualus žaidimas "Žvaigždžių valanda". Šis renginys smagiai užbaigė gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitę, kurios metu vyko viktorinos, veikė senų vadovėlių paroda, buvo demonstruojami įdomūs bandymai. Jau antrus metus į žaidimą "Žvaigždžių valanda" atvyksta svečiai iš kitų miesto mokyklų. Šiemet sulaukėme komandų iš Dukstynos ir Senamiesčio pagrindinių mokyklų, taip pat atvyko kaimynai iš J. Basanavičiaus gimnazijos. Visko čia buvo – ir smagių klausimų, ir nelengvų užduočių, ir nuotaikingų mįslių... Aštuntokų tarpe nugalėjo Senamiesčio pagrindinės mokyklos komanda, devintokų tarpe – 1 c klasės komanda. Iki kitos  "Žvaigždžių valandos"!


Kovo 27 d. gimnazijoje vyko renginys ,,NATO diena mano mokykloje“. Buvo įdomu stebėti mokyklos šaulių rikiuotę, susitikti su ,,Geležinio Vilko“ kariais, susipažinti su ginklais. Buvo įdomu klausyti šaulių paruošto pristatymo apie Lietuvos vaidmenį kariniame bloke ir skaitykloje žiūrėti filmo ,, Smėlio generolai“ ištraukas. Pertraukų metu mokiniai ir mokytojai atsakė į klausimą balsuodami ,,Ar jautiesi saugus, nes Lietuva NATO narė“ ? 99% jaučiasi saugūs ir sako ,,taip“. Už šį renginį esame dėkingi trečiokam Viktorijai, Dovydui, Povilui , pirmokui Titui ir istorijos mokytojai Daivai Sinkevičienei.


Kovo 25 d. 2a klasės gimnazistai lankėsi Vilniuje Neformaliojo švietimo centre. Šio centro specialistai supažindino vaikus su Lietuvos universitetais ir kolegijomis, papasakojo apie stojimų tvarką, atsakė į rūpimus klausimus.  Tai pat gimnazistai apžiūrėjo Lietuvos valdovų rūmus, pasivaikščiojo Vilniaus senamiesčiu.


Kovo 19 d. gimnazijoje lankėsi  „Lietuvos tėvų forumo“ lektorius Rytis Gurkšnys.  Paskaitos „Kur vaiko laimė ir sėkmė ?„  atėjo pasiklausyti  tėveliai bei mokytojai. Lektorius supažindino su nauju LTF projektu „Tėvų iniciatyvos ir pokyčiai mokykloje“,  dalinosi asmenine patirtimi, kėlė klausimus ir kartu su klausytojais ieškojo atsakymų.


Respublikinė moksleivių chorų šventė    „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“
        Ukmergės Antano Smetonos gimnaziją neretai vadina dainuojančia, nes muzikos mokytoja ekspertė  Jūratė Martinkutė  sugeba įžiebti meilę  dainai  gimnazistų širdyse. Nuo 2005 m. ji yra unikalios moksleivių chorų šventės “Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“  iniciatorė ir organizatorė.  
      Kovo 14-ąją  „Jaunimo giesme“  prasidėjo  jau devintasis tradicinis moksleivių chorų festivalis,  kuriame panoro dalyvauti Dukstynos , „Šilo“ pagrindinių mokyklų jaunių chorai (vadovės V. Retienė ir N. Valinskienė), Meno mokyklos jaunių choras (vadovė A. Mikalkėnienė), Prienų „Žiburio“, Biržų „Saulės“, Kauno Antano Smetonos gimnazijų, Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio centro  jaunimo chorai (vadovės R. Ruočkienė, D. Kazakevičienė,  A. Miknienė) bei  mūsų gimnazijos mišrus jaunimo choras.   Pirmą sykį renginys išaugo į  respublikinę moksleivių chorų šventę. Gimnazijos aktų salė vos talpino dalyvius ir žiūrovus.  Skambėjo lietuvių liaudies, šiuolaikinių autorių kūriniai apie tėvynę, gimtąjį kraštą.  Dirigavo ne tik chorų vadovės, bet ir svečias – Vilniaus Edukologijos universiteto dėstytojas, žinomas dirigentas K. Barisas. 
Visi kolektyvai buvo apdovanoti gimnazijos bendruomenės atminimo dovanomis – prizais „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“, vadovai pagerbti  Ukmergės rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus padėkos raštais, gėlėmis, mažieji dalyviai – saldumynais.  Po šventės visų laukė smagi popietė. Dėkojame rėmėjams: UAB „Kretingos maistas“, „GLOBAY“ vadovui R.Navickui už paramą organizuojant  šią prasmingą šventę.

Nuotraukų autorius Titas Morkūnas.


"Lietuvos moksleivių sporto žaidynių Ukmergės miesto mokyklų tinklinio varžybų nugalėtojos: GRETA FOLMER, MONIKA TAKAREVIČIŪTĖ, MIGLĖ POLOVINKAITĖ, GABIJA VALIUKEVIČIŪTĖ, AISTĖ JALINSKAITĖ, VESTA BUIKAUSKAITĖ, RUGILĖ DOMEIKAITĖ IR MIGLĖ BAKANAUSKAITĖ"


 Kovo 14 d. mūsų gimnazistai dalyvavo  Vilniaus aps. VPK Ukmergės rajono policijos  rengtame teisinių žinių konkurse „Temidė“. Dalyvavo trys komandos iš skirtingų mokyklų. Dalyviai pristatė savo, šūkius, kurtus prisistatymus, dienoraščius. Pasitelkdami įgytas teisines žinias sprendė kryžiažodžius, testus, vaidino teisinių institucijų žaidybinius modulius. Pirmos vietos laimėti nepavyko, tačiau gimnazistai buvo apdovanoti padėkos raštu, bei kitais prizais. Dėkojame dalyviams ir visiems mokytojas ir mokiniams, kurie padėjo pasiruošti mūsų komandai.

 

Pamokų laikas

Pamoku laikas

Pamokų tvarkaraštis

        

Socialinis tinklas

 

Partneriai

sveikatostinklas.lt

Prisijungimas