Ukmergės Antano Smetonos gimnazija, J.Basanavičiaus 7, 20107 Ukmergė, Tel.: 8-340-60018, Faksas: 8-340-56682, El. paštas: rastine@smetona.ukmerge.lm.lt

 

 


 

2016 m.  liepos 14–17 d. Ukmergės rajone Taujėnų dvare vyko kraštų lietuvių bendruomenių ir jaunimo sąjungų pirmininkų suvažiavimas „Susipažinti, išmokti, pasidalyti ir pažymėti“, kuriame dalyvavo apie 50 lietuvių bendruomenių atstovų ir svečių iš 22 šalių. Liepos 17 d. vyko iškilmingas Pasaulio lietuvių vienybės dienos minėjimas. Svečiams iš įvairių šalių koncertavo ir  mūsų  gimnazijos mišrus jaunimo choras (vad. Jūratė Martinkutė). 

  

  


 

   Gimnazija sėkmės linkėjo 73-ąjai abiturientų laidai
2016 m. gimnazijoje įteikti brandos atestatai 118 abiturientų. Trims gimnazistėms: Agnei Kavaliauskaitei, Agnei Pociūtei ir Justinai Mačiulytei  įteikti brandos atestatai su pagyrimu. Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, administracijos direktorius Stasys Jackūnas bei Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Krikštaponienė įteikė padėkas ir piniginius apdovanojimus gimnazistams už  gautus 100 balų įvertinimus valstybiniuose brandos egzaminuose, o jų šiemet buvo net 11. 
Meras R.Janickas atskiru padėkos raštu pasveikino abiturientę Radvilę Tijūnelytę už tai, kad ji išpuošė Ukmergės miesto autobusų stotelių paviljonus. Sėkmės gimnazistams palinkėjo gimnazijos vadovai, klasių auklėtojai ir tėveliai.

 

AKIMIRKOS 


  Sveikiname Marių Jaskūną ir Gabrielę Grabauskaitę, gavusius 100 balų įvertinimus informacinių technologijų  valstybiniame  brandos egzamine.

Dėkojame informacinių technologijų mokytojui Stasiui Baltaragiui.


  Sveikiname Marių Jaskūną, Agnę Kavaliauskaitę, Titą Maželį, Agnę Pociūtę ir Elzę Vadopalaitę, gavusius 100 balų įvertinimus matematikos valstybiniame  brandos egzamine.

Dėkojame matematikos mokytojams Laimonui Latviui, Ritai Baltaragienei ir Rimai Perednienei.


  Sveikiname Miglę Iziumcevaitę, Ivetą Lenčiauskaitę, Eglę Sabaliauskaitę ir Karolį Petkevičių, gavusius 100 balų įvertinimus anglų kalbos valstybiniame  brandos egzamine ir 33 abiturientus, pasiekusius aukščiausią užsienio kalbų lygį (86-100).

Dėkojame anglų kalbos mokytojams Audrai Ambrulevičienei, Daivai Vaišvilienei ir Genovaitei Pavasarienei.


 Šiemet dailės krypties mokyklinį menų brandos egzaminą laikyti pasirinko trys merginos: Aistė Banulevičiūtė, Joana Aliūkaitė ir Agnė Liubomirskaitė. Visos mokėsi dailės dalyko pagal bendrojo kurso programą (B lygiu).  Darbai labai skirtingi, bet įdomūs ir saviti.  Jais jau pasipuošė mokinių kūrybos darbų galerijos.
Grafinio dizaino krypties menų brandos egzaminą pirmą kartą laikė dvi merginos. Ankstesniais metais jį vis laikydavo po vieną vaikiną. Smagu, kad Toma ir Paulė įvaldžiusios darbo su grafinėmis vaizdo redagavimo programomis subtilumus juos puikiai panaudojo kūryboje. Toma pradžiugino mokyklą trijų gimnazijos puodelių rinkiniu. Paulė kūrė plakatus gamtosaugos tema. 
Buvo malonu, kad merginos rinkosi šį egzaminą. Džiugina jų darbai, bendravimas ir kūrybos rezultatai.  
Darbus peržiūrėti ir mokinių mintis galite rasti čia:

http://jolitasl.weebly.com/

 http://jolitasl.weebly.com/grafinis-dizainas.html


 

Ukmergė rajono savivaldybę pasiekė oficialus padėkos laiškas iš Vengrijos Kiskunmajsa savivaldybės. Jos meras Abraham-Furus Andras, vicemerė Ravai Monika ir vicemeras Szekeres Bela dėkoja Ukmergės rajono merui Rolandui Janickui ir visam savivaldybės kolektyvui už parodytą mielą svetingumą Ukmergės miesto šventėje viešėjusiai vengrų delegacijai ir šokių grupei „Mayossa“.

Ypatingai dėkojame Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos direktoriui ponui Adolfui Girdžiūnai, mums vertėjavusiai šios gimnazijos ir Dukstynos pagrindinės mokyklos vokiečių kalbos mokytojai poniai Editai Augustienei ir mokiniams, kurie visur lydėjo mūsų grupę Ukmergėje ir visiems padėdavo.

AKIMIRKOS 


Mokslo metus gimnazijos kolektyvas užbaigė puikia kelione  į Kauną. Smagu buvo praplaukti Nemunu ir Šventąja bei dar kartą išgirsti  miesto istoriją. Dar 1935 m. įrengtu funikulieriumi užsikėlę ant Aleksoto kalno,  grožėjomės  Kauno miesto centro ir senamiesčio panorama. Mūsų šauniosios gidės Loretos Klivienės pasakojimai apie jos vaikystėje praleistas dienas Kauno senamiestyje  leido kitaip pažvelgti į Kauno architektūrinius paminklus. Jos vedami aplankėme vietas, kurių vieni niekada ir nepamatytume.  Mums pasisekė, nes išvykos metu sutikome iš Ukmergės kilusį Kauno kunigų seminarijos prefektą, Kauno arkivyskupijos Jaunimo centro kapelioną Kęstutį Genį ir jis mums surengė labai įdomią ekskursiją po kunigų seminariją. Už kelionę esame dėkingi mokytojoms Justinai ir Rasai. 

 

AKIMIRKOS


 

Paskutinę mokslo metų dieną gimnazijoje vyko X-osios Olimpinės žaidynės. Žaidynių metu buvo apdovanoti konkurso „Lyderių klasė“ nugalėtojai. 2015-2016 mokslo metų „Lyderių klase“ tapo 1a klasė. Gimnazistai ir mokytojai rungėsi ne tik sporto aikštelėse, bet dalyvavo ir savo pačių pagamintų patiekalų pristatyme.

AKIMRKOS


 

Titas Kumetaitis  -  Mokinių prezidentas  2016-2017 m. m.

 

  


Dirbti su gabiais mokiniais  labai įdomu, nes tai asmenybės,  žinančios, ko nori, reikėjo tik  padėti organizuoti veiklas ir patarti ar pasidalinti žiniomis. Kai kur ir pačiai dar reikia pasimokyti, prisiminti, kadangi visų poreikiai skirtingi. Čia labai tinka individualizuotos ir kolektyvinės užduotys. Visada jaučiu pasitempimą, atsakomybę ir gerą jausmą, nes žinau, kad viskas pavyks, bus atlikta iki galo. Šalia projektinės veiklos mokiniai ruošiasi stojamiesiems, tobulina dailės (piešimo, tapybos, grafikos)  įgūdžius, bendrauja, puikiai leidžia laiką. Su jais puikiai leidžiu laiką ir aš.
Susipažinti su veiklomis galima čia -  http://zareckiene.blogspot.lt/2015/08/parodos.html
Mokytoja Roma Zareckienė


 

Kaip ir kasmet, minint Europos dieną, mūsų gimnazijoje istorijos mokytoja Daiva Sinkevičienė organizavo Europos egzaminą. Respublikoje dalyvavo daugiau kaip 20 000 žmonių. Į antrą etapą pateko IVb klasės mokinė Gabrielė Grabauskaitė, kuri įveikė daugiau kaip 700 šalies moksleivių ir pateko  Europos komisijos  atstovybės organizuojamą finalą Vilniuje. Sveikiname Gabrielę.


Ukmergės rajono savivaldybės įsteigtas Gabių vaikų ir jaunimo rėmimo fondas iškilmingai apdovanojo gabiausius rajono vaikus ir jaunimą iki 25 metų už nuopelnus įvairiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose kūrybos, meno, mokslo konkursuose, pasiekimus sporto varžybose, rungtynėse, čempionatuose. Šiemet fondas mokiniams  įteikė  net 62 piniginius prizus, kurių bendra suma – 5624 eurai.

Piniginiais prizais apdovanoti  Antano Smetonos gimnazijos gimnazistai:

Agnė Kavaliauskaitė pelnė trečio laipsnio diplomą respublikinėje lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje;

Miglė Iziumcevaitė tapo respublikinio oratorinio meno konkurso anglų kalba antrosios vietos laimėtoja;

Vita Smailytė apdovanota už pirmą vietą Lietuvos kino centro konkurse „Jaunasis kino kritikas“;

Nojus Kolosovas  iškovojo trečią vietą Lietuvos jaunių bokso čempionate;

Mokinių komanda, kurią sudarė Vaiva Stankevičiūtė, Živilė Valeikaitė, Ainė Paplauskaitė ir Ugnė Čekavičiūtė, pelnė antrą vietą  respublikiniame tautosakos ekranizacijos konkurse „Animuoju lietuvišką pasaką“.

Džiaugiamės gimnazistų pasiekimais.

 

  


Džiaugiamės ir sveikiname:

Eliją Stalnionytę ir Emą Kavaliukaitę.
Gimnazistės tapo laureatėmis respublikiniame fotografijos konkurse "Portretas" ir jų fotografuoti portretai patalpinti į Tatjanos Kuzminos ir Jono Kuzmino kūrybinės fotografijos vadovėlį "Portreto raida".
Mokytoja R. Zareckienė

 


Gimnazijos bendruomenė 2016 m. miesto šventės renginiuose.

AKIMIRKOS


Gegužės 27d. mūsų gimnazijos matematikos ir žurnalistų būrelių nariai, kartu su mokytojomis Rima Peredniene ir Dainora Macijauskiene, aplankė VU matematikos ir informatikos bei filologijos fakultetus.  Matematikos ir informatikos fakultete mus pasitiko buvusi mūsų gimnazijos mokinė, matematikos mokslų daktarė Jurgita Markevičiūtė. Ji skaitė labai įdomią paskaitą apie šiuolaikinės matematikos kryptis, apie statistiką, apie tai, kaip žiniasklaidoje yra iškraipomi statistiniai duomenys, papasakojo apie fakultete siūlomas studijų programas. Antroje kelionės dalyje aplankėme senuosius VU rūmus pačiame Vilniaus centre. Ten lankėmės filologijos fakultete, grožėjomės knygynu, freskų sale, šventų Jonų bažnyčia ir visi pakilome į varpinės bokštą. Iš kelionės grįžome kupini įspūdžių ir geros nuotaikos.
Įspūdžiais pasidalijo Ia klasės gimnazistė Kornelija Valuckaitė


 

Ukmergės Antano smetonos gimnazijos 73-osios laidos Paskutinis skambutis

 


Paskutinės pilietiškumo pagrindų pamokos šiais mokslo metais, vyko netradiciškai: IIb klasė lankėsi kraštotyros muziejuje, kur apžiūrėjo ekspoziciją, skirtą laisvės kovoms, partizanų bunkerį, o kitoms klasėms pamokos vyko prie piliakalnio. Čia vyko žinių turnyrai apie Ukmergės miesto istoriją, grupės inscenizavo Ukmergės miesto įkūrimo legendas, mokiniai skaitė mėgstamą poeziją apie tėvynę.


Temidės būrelio aktyvistai bei mokytoja B.Kuorienė susitiko su  antstole J. Blažiene jos kontoroje. Antstolė supažindino su savo profesija,jos istorija, papasakojo apie antstolio darbo ypatumus, paneigė visuomenėje paplitusius mitus. Būrelio nariai uždavė nemažai klausimų, į kuriuos antstolė mielai atsakė.

Atsisveikinant kiekvienam padovanojo po vardinį rašiklį ir lankstinukus su teisine informacija.


Apsilankymas Ukmergės „Ryto“ specialiojoje mokykloje

Gegužės 27-ąją dieną, penktadienį, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos IB klasės mokinės ir technologijų mokytoja – Aneta Beliauskienė, aplankėme Ukmergės „Ryto“ specialiąją mokyklą. Tačiau viskas prasidėjo nuo mūsų sprendimo padaryti bendrą darbą – didžiulį kilimą – meškiuką. Įpusėjus kilimo gamybai, pagalvojome, kad būtų nuostabu kam nors jį padovanoti ir taip pradžiuginti, tad taip ir kilo mūsų ir mokytojos bendra idėja – padovanoti kilimą – meškiuką Ukmergės „Ryto“ specialiosios mokyklos vaikams. 

Baigusios du mėnesius kruopščiai ir nuoširdžiai gamintą kilimą, penktadienio rytą, nieko nelaukdamos, perrišome dovaną kaspinu ir išskubėjome pas vaikus į mokyklą. Tik įžengusios pro vartelius sutikome labai malonų ūkvedį, o įėjus į mokyklą – mus pasitiko „Ryto“ mokyklos pavaduotoja. Lydimos jos, nuėjome į mažylių grupę, kurioje buvo dvi sesutės ir berniukas. Jiems ir įteikėme dovaną. Buvo labai gera matyti, kad vaikams patiko kilimas – meškiukas. Jie gulėjo ant kilimo, džiaugėsi, o šypsenos neblėso nei jų veiduose, nei mūsų. Palikusios mažylius džiaugtis, aplankėme kitas mokyklos grupes ir klases, kurias geranoriškai pasiūlė aprodyti pavaduotoja. Apėjusios mokyklą ir aplankiusios grupes padėkojome, kad taip maloniai mus priėmė ir atsisveikinusios palikome Ukmergės „Ryto“ specialiąją mokyklą. Na, o grįžusios į savo gimnaziją, visos pasidalinome savomis nuomonėmis, mintimis ir džiaugėmės, kad Ukmergėje yra tokių mokyklų, kurios rūpinasi neįgaliais vaikais ir padeda jiems, kiek galėdamos.

AKIMIRKOS


 Iškyla su tėveliais

Šių metų gegužės 20 dienos vakare „Bugenių“ stovyklavietėje buvo galima išvysti labai linksmai nusiteikusią ir smagiai iškylaujančią grupę žmonių - Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos 1a klasės mokinius su auklėtoja Ramute Sakalauskiene bei tėveliais. Nuostabus oras, įvairūs žaidimai, šiltas bendravimas, skanus maistas ir puiki nuotaika –  turbūt geriausias derinys pavasario vakarui. Šaunu tokiu būdu stiprinti ne tik bendraklasių ryšį, bet ir įtraukti tėvelius į veiklą su vaikais. Galima tik džiaugtis noru dalyvauti išvykoje ir belieka tikėtis, jog tokių gausių susiburimų bus dar ne vienas ir ne du.
Aistė Staškūnaitė Ia klasės mokinė


Pasidžiaukime !
Kovo mėnesį gimnaziją pasiekė džiugi naujiena- 19-tame respublikiniame oratorinio meno konkurse abiturientė Miglė Iziumcevaitė pelnė antrąją vietą ir buvo apdovanota Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos antrojo laipsnio diplomu.
Šių metų gegužės 18 dieną  Jungtinės Karalystės ambasadorės ponios Claire Louise Lawrence kvietimu Miglė kartu su kitais šio konkurso nugalėtojais viešėjo Jungtinės Karalystės ambasadorės rezidencijoje Vilniuje. Bendraudami neoficialioje aplinkoje svečiai klausėsi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos abituriento D. Jokubausko, kuris atstovavo Lietuvai, įspūdžių apie finalinį konkursą Londone, dalinosi ateities planais. 
Džiaugiamės ir didžiuojamės Miglės pasiekimais ir pelnytais apdovanojimais.  Visa bendruomenė dėkojame Miglei ir jos mokytojai A. Ambrulevičienei už kryptingą darbą, didžiules pastangas. Linkime  kūrybinių idėjų ir originalių atradimų kuriant savo sėkmės istoriją. 


 Lietuvos etikos mokytojų asociacija (LEMA) jau 6 metus organizuoja etikos konkursą 9-10 klasių mokiniams. 2016 metų konkurse dalyvavo 253 mokiniai iš 52 šalies mokymo įstaigų. Šiemet Antano Smetonos gimnaziją atstovavo 3 mergaitės, bet du konkurso etapus įveikti ir patekti į geriausiųjų dvidešimtuką pavyko tik Kornelijai Balžekaitei. 

Gegužės 13 dieną Tarptautinės etikos dienos minėjimo proga Lietuvos edukologijos universitete buvo organizuojamos etikų dienos, kurių metu apdovanoti ir pagerbti konkurso nugalėtojai. 
Ačiū Kornelijai, džiaugiamės jos sėkme!


 

Gegužės 12 d. gimnazijoje  vyko kasmetinis Algirdo Janėno tinklinio turnyras. Džiugu, kad kasmet žaidėjų atvyksta pasveikinti turnyro globėjai ir mecenatai A.Janėno sūnūs Linas ir Gintaras. Šiemet turnyre dalyvavo septynios merginų ir vaikinų komandos iš Ukmergės Antano Smetonos ir Jono Basanavičiaus gimnazijų bei Ukmergės verslo ir technologijų mokyklos.  Merginų tarpe pirmą vietą iškovojo Antano Smetonos gimnazijos komanda.  Tarp vaikinų stipriausi buvo ir pirmą vietą iškovojo Antano Smetonos gimnazijos pirma komanda. Antrą vietą užėmė Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos vaikinai. Trečia vietą laimėjo Jono Basanavičiaus antroji komanda.  Dėkojame turnyro dalyviams ir komandų sirgaliams.

AKIMIRKOS


 

Gegužės 12 d. gimnazijoje vyko rajoninis mokinių konkursas „Ką žinai apie Lietuvos laisvės kovų istoriją“, kuriame dalyvavo Ukmergės rajono Taujėnų, Želvos , Siesikų gimnazijų bei Ukmergės  Antano Smetonos ir  Jono Basanavičiaus gimnazijų mokiniai. Konkurso dalyvius sveikino seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dalė Steponavičienė ir kiti svečiai.  Konkurso metu komandos pristatė menines kompozicija, dainavo sutartines ir atsakinėjo į komisijos parengtus sudėtingus klausimus.  Mūsų gimnazijos komandas konkursui ruošė istorijos mokytoja ekspertė Daiva Sinkevičienė.


Respublikinė konferencija „Aš ir kalba“
Gegužės 6 d. LEU vyko jau tapusi tradicinė konferencija „Aš ir kalba“. Antano Smetonos gimnazijai atstovavo antrokės Emilija Arsabaitė ir Emilė Karalevičiūtė (mokytoja J. Reinardaitė), kurios pristatė pranešimą tema "Kalbos gyvastis: naujų žodžių injekcija". Nors plačiai jaunimo kalboje vartojami angliški žodžiai kartais, rodos, nė nepakeičiami, nes pakeitus praranda tam tikrą reikšmę, tačiau vis tiek yra stengiamasi sugalvoti lietuvišką atitikmenį, kad ir kaip juokingai jis galbūt skambėtų. Vieni naujažodžiai prigyja, o kiti – ne, tačiau diskusijai prasidėjus visi pritarė, jog norint išsaugoti kalbą, jos kaita yra neišvengiama. Ketvirtokės Armanda Imbrasaitė ir Živilė Zabulytė (mokytoja Z. Markauskienė) bandė atsigręžti į XVIII a., į didįjį būrų dainių Kristijoną Donelaitį ir analizuodamos "Metuose" atrandamus gamtos palyginimus atskleisti šiuolaikinės kalbos skurdėjimą. Nors teiginys, jog XXI a. yra pastebimas akivaizdus lietuvių kalbos skurdėjimas auditorijos buvo sutiktas gan kontraversiškai, visgi diskutuodami priėjome išvadą, jog K. Donelaičio palyginimuose būdingas daugiasluoksniškumas,  o dabartinėje literatūroje palyginimas dažniausiai susideda vos iš trijų žodžių.


Gegužės 6 dieną mūsų gimnazijos komanda dalyvavo jau trečius metus vykstančiame rajono bendrojo ugdymo mokyklų užsienio kalbų konkurse „Kalbos atveria duris į pasaulį", skirtame Europos dienai. Šiais metais renginys vyko Dukstynos pagrindinėje mokykloje. Konkurso iniciatorius, globėjas bei rėmėjas - Ukmergės rajono Garbės pilietis Vygaudas Ušackas. 
Dalyvavimas konkurse -  viena iš galimybių skatinti užsienio kalbų mokymosi motyvaciją, Europos Sąjungos ir kitų šalių kultūrų,  politikos bei ekonomikos pažinimą, stiprinti mokinių kalbinius įgūdžius. I- II gimnazijos klasių grupėje rungėsi visų penkių rajono gimnazijų komandos. 
Pirmoji užduotis buvo kuo įdomiau pristatyti komandą visomis mokykloje dėstomomis užsienio kalbomis. Vėliau komandoms teko  atlikti užsienio kalbų, dėstomų mokykloje, mokėjimo patikrinimo testus, varžytis „Protų mūšyje" apie Europos kultūrą ir tradicijas,  politiką ir saugumą, ekonomiką, pramonę bei sportą. 
Jau trečią kartą iš eilės šiame konkurse pirmąją vietą laimėjo mūsų gimnazijos komanda. Šiemet komandoje buvo  Ieva  Uselytė (Ia), Gytis Oksas (Ic), Julija Butkutė (IIa), Karolina Nugaraitė (IIa), Dovilė Kulaitytė (IId), Guoda Taraškevičiūtė (IId), Auksė Paškevičiūtė (IId) bei Titas Kumetaitis (IId). Pats V.Ušackas mūsų komandai įteikė prizą: kelialapį savaitei į tarptautinę stovyklą vasarą. 
Labai ačiū visai komandai, kuri labai atsakingai ruošėsi konkursui, bei visoms užsienio kalbų mokytojoms, ruošusioms komandą. 
Mokytoja Ramutė Gilvydienė


 

ANTANO  SMETONOS  GIMNAZIJA  LAIMĖJO

 Gimnazistės  Gustina Kaupaitytė, Smiltė Griciūtė ir istorijos mokytoja Daiva Sinkevičienė dalyvavo Europos Komisijos konkurse kuriant mokymosi apie Europos Sąjungą metodinę priemonę. Užduotis buvo vertinama atsižvelgiant į naudingumą mokymuisi apie ES, inovatyvumą ir patrauklumą jauniems žmonėms. Konkurso komisiją sudarė  Europos Komisijos atstovybės ir Ugdymo plėtotės centro atstovai (60% viso vertinimo), Jaunimo Europos komandos nariai (20%) ir socialinių tinklų vartotojai (20%). Dalyvavo daugiau nei 30 mokyklų iš visos respublikos. Už darbą ,,Ukmergė – Europos Sąjungos dalis“ Antano Smetonos gimnazijos komanda pateko tarp pačių geriausių , pelnė II-ą vietą ir nuostabų prizą ,,Laimėk Europos pamoką su žinomu žmogumi“. Todėl balandžio 29 d. pamoka vyko su Europos Parlamento pirmininko patarėju užsienio klausimais Arnoldu Pranckevičiumi. Tai žmogus, kuris nuo pirmų sakinių prikaustė mūsų dėmesį. Labai džiaugėmės savo ,,prizu” ir išskirtine pamoka. Jau kitą dieną sužinojom, kad diplomatas mūsų mokyklą rekomendavo dalyvauti tarptautiniame debatų projekte.


 

Kino dirbtuvės sužavėjo
Gimnazistų grupė 2016 m. balandžio 20 d.  keliavo į Vilnių dalyvauti projekto „Vaikų kino fabrikas AMII: Kino meistrai – jauniesiems“ kūrybinėse dirbtuvėse. Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriuje (AMII) buvome supažindinti su kino  studijos darbu, technika, kino kūrimo proceso pradmenimis. Turėjome nepaprastą susitikimą ir išskirtinai vertingą patirtį susipažindami su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojais bei techniniais  Lietuvos kino studijos ištekliais. Su mokinių grupe dirbo žinomas kino režisierius Algimantas Puipa, AMII direktorė, kino režisierė Inesa Kurklietytė, vaizdo režisierius Adomas Jablonskis, montažo režisierius, konsultantas Ričardas Matačius, garso režisierius, konsultantas Ramūnas Jablonskis ir kiti AMII komandos nariai. Dirbtuvių metu buvo sukurtas darbas "Stikliniai šachmatai".
https://www.youtube.com/watch?v=EFibU86rsoY&feature=share
Akimirkas iš „ Vaikų kino fabriko galite peržiūrėti čia: http://jolitasl.weebly.com/filmai.html
Iš mokinių atsiliepimų: ,,Kino dirbtuvės sužavėjo. Į galvą įpūtė naujų kinomaniškų idėjų, susiviliojau visa kino industrija. Be galo įdomu prisiliesti tiek prie garso režisūros, tiek prie montažo. Vien tai, kad toks garsus ir gerbiamas žmogus kaip Algimantas Puipa skyrė mums savo laiko yra tiesiog fantastiška.“
Mokytoja Jolita Šlepetienė


 

Gegužės 2 d. trečių klasių gimnazistai klausė įdomią bei naudingą paskaitą „ Socialinių tinklų grėsmės ir perspektyvos “. Dėkojame VŠĮ „ Lyderių karta“ bei lektorėms Agnei Tevelytei - Petronienei , Linai Petravičiūtei.


Projektas „Daugiau žinosi - drąsiau pasirinksi“.
Balandžio 13-14 ir 27-28 dienomis Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos antrų klasių mokiniai dalyvavo profesinio veiklinimo projekte „Daugiau žinosi - drąsiau pasirinksi“. Šio projekto metu gimnazistai turėjo galimybę susipažinti su Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos siūlomomis profesijomis, pamėginti patikusią specialybę. Didžiausio populiarumo sulaukė automobilių mechaniko specialybė, ja susidomėjo ne tik vaikinai, bet ir merginos. Jaunuoliai turėjo galimybę išbandyti savo vairavimo įgūdžius vairuojant ne tik lengvuosius automobilius, bet ir sunkvežimius. Nemažai dėmesio sulaukė elektromontuotojo, kompiuterinio projektavimo operatoriaus, padavėjo ir barmeno, virėjo specialybės. Mokiniai rinkosi tokias specialybės, kurios būtų ir įdomios, ir praktiškos. Jaunieji kompiuteristai galėjo susikurti dalyvavimo veiklinime pažymėjimą. Mokiniai naudingai praleido laiką, „pasimatavo“ profesijas. Tikimės, jog ši patirtis bus naudinga renkantis savo svajonių profesiją.


 „Night to Unite” vėl sugrįžta! 
Tai vienas laukiamiausių ir įdomiausių bei didžiausių VGTU renginių, kuriame laukiami VISI - tiek visų Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai, tiek vyresnių klasių moksleiviai! 
Susitinkam jau šį penktadienį!
Daugiau informacijos: www.naktis.vgtusa.lt


Balandžio 27 d. Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje, lankėsi Tv laidų vedėjas, rašytojas Andrius Tapinas. Susitikimo su mokiniais metu buvo kalbama apie gyvenimą, apie knygas, apie mūsų valstybės ateitį ir mūsų ateitį valstybėje.


 Šiais metais balandžio mėnesį visas pasaulis mini žymiausio anglų poeto ir dramaturgo Viljamo Šekspyro 400-ąsias mirties metines. Ta proga visų Antano Smetonos gimnazijos kabinetų durys pasipuošė spalvingomis Šekspyro kūrinių citatomis, kuriose glūdi šimtmečiais išlikusios žmonijos tiesos. Mokytojos E.Vinickienė ir R.Zareckienė vedė Šekspyro mirties metinėms skirtą integruotą pamoką, o mokytojos J.Šlepetienės iniciatyva vaikai lipdė proginius medalius iš molio, kuriais buvo galima pasigrožėti pirmojo aukšto fojė.
 Visą savaitę su garsiausio anglų poeto gyvenimo faktais, kūryba, jo sugalvotais žodžiais bei frazėmis susipažinti buvo galima tam skirtame stende. Ši informacija buvo itin svarbi klasių komandoms, kurios balandžio 21-ąją rungėsi  anglų ir lietuvių kalbų mokytojų surengtame protų mūšyje „Šekspyro dvasia gyva“, į kurį atvyko ir dvi J.Basanavičiaus gimnazijos komandos. Renginys, kurį vedė Titas Kumetaitis (IId) ir Renata Eigelytė (IVa), prasidėjo garsiuoju Hamleto monologu, kurį senąja anglų kalba padeklamavo Titas Morkūnas (IIIc). Kol komisija skaičiavo kiekvieno turo taškus, klausėmės anglų ir lietuvių kalbomis atliekamų sonetų, o po visų trijų turų gimnazistai suvaidino sceną iš Šekspyro „Romeo ir Džiuljetos“. 
Aplenkusi 10 komandų, pirmąją vietą protų mūšyje iškovojo IIIc klasės komanda, antroje vietoje liko IVb, o trečioje – mūsų svečių, pasivadinusių „Jonais“, aštuonetukas. Visos komandos buvo apdovanotos saldžiais prizais. Ačiū visiems, kurie įrodė, kad Viljamo  Šekspyro dvasia mūsų gimnazijoje tikrai gyva. 
Mokytoja Ramutė Gilvydienė

AKIMIRKOS


Balandžio 22 dieną, Ukmergės Antano Smetonos gimnazija dalyvavo akcijoje „Skaito visa mokykla“. Gimnazistai klausėsi žymių žmonių minčių apie skaitymo malonumą, pamąstymų apie tai, kodėl verta skaityti ir XXI amžiuje.


Balandžio 21 d. 1a klasės mokiniai kartu su mokytoja R. Sakalauskiene lankėsi Ukmergės darželyje-lopšelyje „ Žiogelis “. Gimnazistai dalyvavo iniciatyvoje „ Skaito visa Lietuva“.  Mokiniai kartu su „Katinėlio“ grupės vaikais gamino skirtukus knygoms, žaidė žaidimus, skaitė pasakas. Susitikimo pabaigoje vaišinosi skania arbata su sausainiais. Dėkojame auklėtojai Jolantai už nuoširdų ir šiltą bendravimą.


 

Balandžio 22-23 dienomis Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre susirinko patys stipriausi respublikos 9-10 klasių anglų kalbos žinovai. Šiais metais Ukmergei atstovavo rajoninio konkurso nugalėtojas IIc klasės mokinys Justinas Laurinavičius. Dvi dienas 81 dalyvis rungėsi, kas parodys geriausias žinias, kalbėdami monologu ir dialogu, aprašydami trumpą filmuką ir jį interpretuodami.  Justinas puikiai atliko visas užduotis ir buvo apdovanotas Vilniaus Tarptautinės Amerikos mokyklos įsteigtu prizu „For highly effective argumentation in dialogues“ ir kvietimu praleisti vieną dieną Tarptautinėje Amerikos mokykloje Vilniuje (AISV).


Balandžio 20d. mūsų gimnazistai lankėsi Ukmergės specialiojoje „ Ryto“ mokykloje. Visi kartu minėjome Muzikos dieną. Dainavome dainas, žaidėme žaidimus. Nuoširdus AČIŪ mūsų kūrybingiems gimnazistams, kurie savo pasirodymais bei žaidimais praskaidrino niūrią, lietingą dieną „ Ryto“ mokyklos auklėtiniams.


Balandžio 16-ąją Tarptautinėje Amerikos mokykloje Vilniuje vyko penktoji daugiakalbystės olimpiada ,,Aš kalbu, tu kalbi – mes bendraujame!”. Kiekvienas dalyvis turėjo mokėti bendrauti ne mažiau nei dviem užsienio kalbomis, o kiekviena komanda turėjo atlikti užduotis net trimis skirtingomis kalbomis.
Mūsų gimnazijos komanda olimpiadoje dalyvavo jau trečią kartą. Šiais metais komandą sudarė trys antrųjų klasių gimnazistai: Julija Butkutė (2a), Emil Starodubov (2a) ir Juozas Brasiūnas (2d). Pagal konkurso nuostatus, prisistatymas turi būti parengtas kalba, kuri nėra konkursinė. Taigi, vaidinome ir dainavome ukrainiečių kalba. Ne veltui stengėmės – už prisistatymą laimėjome antrąją vietą ir buvome apdovanoti prizais. 
33 komandų dalyviai tarpusavyje konkuravo atlikdami tiek individualias, tiek komandines užduotis, jiems teko varžytis demonstruojant sukauptas žinias ne tik apie pasaulio kalbas, bet ir apie jomis kalbančių šalių kultūrą, istoriją, meną, žymius žmones, įgarsinti 3 kalbomis filmuką. Nors prizinių vietų ir nelaimėjome, savo rezultatu esame visiškai patenkinti – juk tarp varžovų buvo daugybė prestižinių Lietuvos gimnazijų.


1c klasė sodino mišką
Sakoma, kad pavasarį net akmuo kruta. Tad ir mes, 1c klasės gimnazistai su auklėtoju Laimonu, balandžio 15 d. vykome į Ukmergės miškų urėdijos Šešuolių girininkiją sodinti miško. Iš pradžių dalis mokinių į šią išvyką žiūrėjome skeptiškai, bijojome erkių- darbas  miške mums neatrodė viliojančiai. Tačiau greitai pakeitėme nuomonę. Girininkas Virginijus Šalčiūnas mus pamokė, kaip reikia sodinti medžius, supažindino su įvairiais miško augalais, krūmais, medžiais, papasakojo apie miško gyventojus, parodė jų buveines ir pėdsakus. Plačiau apie medžius, jų gyvenimo trukmę, augimo sąlygas bei kaip atskirti tam tikrus medžius,  aiškino miško apželdinimo inžinierė Asta Strazdienė. Po šių įdomių pasakojimų kibome į darbus. Įsivaizduokite - pasodinome 1300 ąžuolų, eglių ir juodalksnių sodinukų. O po darbų mūsų laukė gardžios vaišės ant stalo: skanavome miške virtos košės, arbatos, raugintos sulos. 
Įspūdžiais dalinosi Simona Šalčiūnaitė 

 


 Konkursas ,,Išmintingi ir sumanūs aplinkosaugininkai 2016“

Kūrybingi, sumanūs ir išradingi Ukmergės rajono gimnazistai balandžio 14-ą dieną  dalyvavo  Antano Smetonos gimnazijos aplinkosauginiame  konkurse ,,Išmintingi ir sumanūs aplinkosaugininkai 2016“. Konkursas organizuojamas  trečius metus.  Rajono merui Rolandui Janickui paskatinus  bendradarbiauti su kaimyninių rajonų mokyklomis, konkursas tapo respublikiniu. Renginio metu aplinkosauginius klausimus sprendė  Širvintų Lauryno Stuokos- Gucevičiaus, Siesikų, Taujėnų , Želvos, Jono Basanavičiaus ir Antano Smetonos gimnazijų mokiniai. Konkurso dalyviai  varžėsi  dėl komandinių ir asmeninių nominacijų.  Seimo nario  Arūno Dudėno įsteigtą nominaciją „Išmintingi aplinkosaugininkai 2016” laimėjo  Antano Smetonos gimnazijos komanda, o asmeninėse rungtyse taurė atiteko  šios komandos 4c klasės  gimnazistei Ramintei Augustėnaitei.  Seimo nario Kazio Grybausko įsteigtą  nominaciją „Sumanūs aplinkosaugininkai  2016” laimėjo Siesikų gimnazija, o asmeninėse rungtyse taurę -  Jono Basanavičiaus gimnazistas Paulius Zvicevičius. Širvintų Lauryno Stuokos- Gucevičiaus gimnazistai apdovanoti  Ukmergės rajono savivaldybės administracijos ir Antano Smetonos gimnazijos direktoriaus  prizais. Visiems  dalyviams  konkursą  primins Seimo narių ir Mero dovanos -  suvenyriniai puodeliai, saldumynai. Konkurso sumanytoja biologijos mokytoja  Elvyra Kriaučiūnienė ir Antano Smetonos gimnazijos direktorius Adolfas Girdžiūna  dėkoja  visiems padėjusiems  įgyvendinti  aplinkosauginio konkurso idėją.

Renginio vedėja  Renata Eigelytė

Nuotraukų autorius Titas Morkūnas. Daugiau nuotraukų


 

Kelionės į Stokholmą akimirkos
Š.m. balandžio 14 d. 1a ir 1b klasės mokiniai, lydimi Ramutės Sakalauskienės, Justinos Darulienės ir Birutės Kuorienės, vyko į Švediją. Kelionė truko tris dienas. Pirmąją dieną mokiniai aplankė Rygos senamiestį ir vakare iš Rygos jūrų uosto su keltu “Isabelle” išplaukė į Baltijos jūrą. Antrosios dienos rytą gimnazistai pasiekė savo kelionės tikslą – Švediją. Šalies sostinėje, Stokholme, jie aplankė Vazos muziejų ir pavaikščiojo po senamiestį, o vakarop vėl išplaukė atgal į Rygą. Rygoje mokiniai aplankė zoologijos sodą, kuris visiems paliko didelį įspūdį. Vakare gimnazistai grįžo namo, į Lietuvą. Visi liko patenkinti, kupini gerų ir smagių akimirkų. Nekantriai laukiame kitos kelionės!


 

Balandžio 15 d. mokiniai dalyvavo pilietiškumo pamokoje, kurią vedė Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas ir Eglė Švabauskienė. Jie papasakojo asmeninius įspūdžius iš ekspedicijos „Karlagas 15“, skirtos 70-osioms lietuvių tremties metinėms  į Kazachstaną paminėti. Mokiniai už teisingus atsakymus į pateiktus klausimus gavo dovanų – leidinių apie ekspediciją. Dėkojame ekspedicijos dalyviams už puikią pilietiškumo pamoką.

AKIMIRKOS

 


Akimirkos iš Ingridos Jakubavičienės knygos "DUETAS: ANTANAS ir SOFIJA SMETONOS" pristatymo Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje.

Nuotraukų autorė Romualda Zareckienė.

Daugiau nuotraukų

 


 

Gimnazijos skaitykloje - Deimantės Aukštuolytės drožybos darbų paroda.

 


 

2016 metų XXVIII Lietuvos mokinių geografijos olimpiados „AFRIKA – GAMTOS ĮVAIROVĖS IR NEGANDŲ ŽEMYNAS“ II etapo rezultatai

I klasių mokiniai:

Aistė Šmigelskaitė (Ib klasė) – I vieta,

Erika Klimanyavičiūtė (Ia klasė) – II vieta,

Otilija Pažėraitė (Ia klasė) – II vieta.

II klasių mokiniai:

Auksė Paškevičiūtė (IId klasė) - I vieta,

Ernestas Jakštas (IId klasė) - III vieta.

III klasių mokiniai:

Domantas Baltrušaitis (IIIc klasė) - III vieta,

Rokas Čechavičius (IIIc klasė) - III vieta,

Justas Jankūnas (IIIa klasė) - III vieta.

IV klasių mokiniai:

Titas Maželis (IVc klasė) - II vieta,

Miglė Iziumcevaitė (IVd klasė) - III vieta.

Dėkojame prizininkų  mokytojai Daliai Vaičiūnienei.

  


 Gimnazistės dirbo LR Seime

Į socialdemokratų vykdomą projektą “ Moksleivių praktikos savaitė: Seimas gyvai“ pateko ir Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos gimnazistės Greta Paškevičiūtė, Emilija Arsabaitė, Agnė Šarmavičiūtė, Gabija Daunoravičiūtė, Dovilė Kulaitytė.

Per atostogas gimnazistės nesiilsėjo, bet prasmingai dirbo LR Seime kartu su bendraamžiais iš visos Lietuvos. Gimnazistės gavo unikalią galimybę susipažinti su seimo nario darbu iš arčiau: stebėjo posėdžius, dalyvavo debatuose, diskusijose. Be to, turėjo galimybę atlikti praktiką su paskirtu LR Seimo nariu. Merginos grįžo pilnos idėjų, naujų potyrių ir noro ateitį sieti su šalies valdymu, jos gerovės kūrimu.

 


 Vilniaus Gedimino technikos universitetas jau septintąjį sezoną kviečia moksleivius į nemokamas temines paskaitas Jaunojo inžinieriaus mokykloje (JIM).

Visą paskaitų tvarkaraštį galite rasti čia : http://www.vgtu.lt/norintiems-studijuoti/moksleiviams/jaunojo-inzinieriaus-mokykla/449 .


PASIDŽIAUKIME!
Šių metų kovo 18 dieną mūsų gimnazijos IV D klasės mokinė Miglė Iziumcevaitė  dalyvavo 19-ame respublikiniame anglų kalbos oratorinio meno konkurse, kurį organizavo  Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija bei LCC tarptautinis universitetas. Pagal tradiciją konkursas vyksta Klaipėdoje, kur šiemet mūsų gimnazistę aplankė sėkmė. Miglė užėmė antrąją vietą!


Malonu pažymėti, kad Lietuvos švietimo ir mokslo ministrės A.Pitrėnienės pasirašytas antrojo laipsnio diplomas - ne vienintelis šiame konkurse pelnytas Miglės apdovanojimas. Jai įteikta ir vienos iš konkurso rėmėjų - Jungtinės Karalystės ambasados prizinė nominacija bei pažymėjimas už geriausią V.Šekspyro citatų panaudojimą oratorinėje kalboje.
Visa bendruomenė sveikina Miglę - džiaugiamės ir didžiuojamės jos puikiais kalbiniais, kūrybiniais ir meniniais pasiekimais. Linkime naujų prasmingų atradimų ir originalių idėjų kuriant savo gyvenimo sėkmės istoriją.

 


TINKLINIO  TURNYRAS    GIMNAZIJOJE
Per pavasario moksleivių atostogas, tylos minute pagerbiant Belgijoje nuo teroristų sprogdinimų žuvusiųjų atminimą, prasidėjo neformalaus vaikų švietimo būrelio „Tinklinis ir iššūkiai“ draugiškas turnyras. Į Antano Smetonos gimnaziją  atvyko Jono Basanavičiaus gimnazijos, Taujėnų gimnazijos ir dvi šeimininkų komandos. Gera nuotaika, ambicinga kova, gražus žaidimas ir įdomiai praleistas laikas – pagrindinis renginio tikslas. Labai gražiai ir profesionaliai žaidusi I-oji Antano Smetonos gimnazijos komanda iškovojo I-ą vietą (vadovė Daiva Sinkevičienė), II-ąja vieta  pelnytai džiaugėsi Taujėnų gimnazijos šešetukas (vadovas Regimantas Verbickas). Po pratęsimo ir atkaklios kovos tarp Jono Basanavičiaus gimnazijos (vadovai Vilma ir Saulius Grigai) ir Antano Smetonos gimnazijos II-osios komandos (vadovė Daiva Sinkevičienė) pergalę šventė šeimininkai. Rungtynėms teisėjavo Eugenijus Simonaitis.  Merginos, vaikinai ir kiekvienos komandos geriausi žaidėjai buvo apdovanoti taurėmis, diplomais, saldžiais prizais. Ačiū komandoms ir jų vadovams  už gražų reginį žiūrovams.
Mūsų gimnazijos komandos:
I-oji komanda: Titas Maželis, Gytis Sakalis, Arnoldas Bakanauskas, Greta Folmer, Arminas Rabašauskas, Daugvydas Palionis.
II-oji komanda: Juozas Kovarskas, Justė Gladkauskaitė, Rusnė Butėnaitė, Šarūnas Čereška, Eligijus Pečiulis, Laurynas Vilutis, Irmantas Vitkauskas, Justas Stankevičius.2015 metų pirmosiomis rugsėjo dienomis, Antano Smetonos gimnazijoje startavo kasmetinis integruotas dailės ir technologijų kūrybinis projektas 2-ųjų klasių mokinėms „Futuristiniai rūbai“. Keletą metų šis projektas buvo orientuotas į baltų mados tradicijas, dabar merginos savo modelius papuošė įdomiais, į ateitį mus nukeliančiais rūbais. Kovo mėnesio pradžioje į aktų salę susirinkę mokyklos bendruomenės nariai grožėjosi merginų sukurtais drabužiais, kuriuos demonstravo klasės draugės. Mokines konsultavo dailės ir technologijų mokytojos R. Šlepetienė, R. Zareckienė, A. Bielickienė ir A. Beliauskienė.


 

Respublikinė moksleivių chorų šventė  „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“

 Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje ir vėl skambėjo nuostabūs choristų  balsai.   Kovo 18-ąją  daina „Lietuva brangi“  prasidėjo  jau vienuoliktasis  moksleivių chorų festivalis,  kuriame dalyvavo Ukmergės  Dukstynos pagrindinės mokyklos jaunių choras (vadovė V. Retienė), Meno mokyklos jaunių choras (vadovė Giedrė Karklelytė), Prienų „Žiburio“, Biržų „Saulės“, Molėtų  gimnazijų mišrūs jaunimo chorai (vadovės R. Ruočkienė, D. Kazakevičienė,  Rūta Vekerotienė) bei  mūsų gimnazijos mišrus jaunimo choras (vadovė J. Martinkutė).  Gimnazijos aktų salė vos talpino dalyvius ir žiūrovus.  Skambėjo lietuvių liaudies, šiuolaikinių autorių kūriniai apie tėvynę, gimtąjį kraštą. Muzikos mokytojos  ekspertės  Jūratės Martinkutės vadovaujami gimnazistai  po šventės visus sukvietė į  smagią popietę.
Dėkojame rėmėjams: UAB „Kretingos maistas“ ir UAB  „GLOBAY“ vadovui Raimondui Navickui už paramą organizuojant  šią prasmingą šventę.

Nuotraukų autorė  mokytoja R.Zareckienė

AKIMIRKOS

 


 

 

Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje 4c klasės mokinė Agnė Kavaliauskaitė užėmė III vietą.

Kovo 3 – 4 dienomis Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje  įvyko lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams.  131 mokiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų sugužėjo į olimpiadą. 23 mokiniai atvyko jėgas išmėginti iš įvairių užsienio lietuviškų mokyklų.  4c klasės mokinė Agnė Kavaliauskaitė (jos  lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Reinardaitė) iš Antano Smetonos gimnazijos atstovavo Ukmergės rajonui. Olimpiados užduotis sudarė  2 dalys: pirmojoje buvo tikrinamos žinios apie lietuvių ir užsienio rašytojus bei jų kūrinius, lietuvių kalbos mokslininkus, tyrinėtojus, taip pat baltų kalbas, tarmes ir t.t., o antrojoje dalyje teko rašyti rašinį tema „Kas man padeda būti savimi“. Olimpiadoje Agnę lydėjo sėkmė – ji  užėmė III vietą. 


Universistetų diena gimnazijoje

 


 

Sferinis kinas

Trečiadienį gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitės renginių metu pirmų klasių gimnazistai žiūrėjo sferinį kiną "Gyvenimo atsiradimas".
Gyvenimo kilmė siejasi su labai svarbiais klausimais gyvybės moksluose. Iki šiol dar niekas tiksliai nežino kaip atsirado gyvybė, todėl ši sferinio šou programa padėjo pasinerti į jos paiešką.
Sferinis šou "Gyvenimo atsiradimas" buvo tikra įkvepianti kelionė laiku. Būtent laiko dėka ir turime daug
atradimų, kurie susiję su gyvosios gamtos mokslais.


 

Robotikos akademijos pristatymas


Susitikimas su žolininku Mariumi Lasinsku


 

π dienos konkursas ir nugalėtojai
Sveikiname !

I vieta – Iveta Lenčiauskaitė 4B, 268 skaičiai
II vieta – Reda Augūnaitė 4C, 222 skaičiai
III vieta -  Titas Maželis 4C, 200 skaičių


 

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną šventėme linksmai

1990 metų kovo 11-ąją atkurta Lietuvos Nepriklausomybė. Tai reikšminga data kiekvienam lietuviui, pačiai šalies istorijai. 

Kasmet gimnazijos bendruomenė stengiasi išradingai paminėti šią dieną. Šįmet visi – mokiniai ir mokytojai- linksmai nusiteikę išėjome į gimnazijos kiemą. Visi sutartinai sugiedojome valstybės himną. Gimnazijos direktorius A. Girdžiūna pasveikino bendruomenę primindamas, kad būti laisvam, reiškia būti atsakingam ne tik už save, bet ir šalį, kurioje gyvename. Istorijos mokytoja D. Sinkevičienė pakvietė švęsti jaunatviškai, linksmai: visi dalyvavome akcijoje - „flašmobe“- smagiai šokome (vadovavo mokytojos L. Nefienės mokinės),  į dangų paleidome Lietuvos vėliavos spalvų balionus. 

Džiaugiamės, kad mūsų šalies nepriklausomybei jau 26 –eri ! 

AKIMIRKOS

 


 

 

 

 

Sveikiname 54-osios Lietuvos mokinių chemijos olimpiados II etapo nugalėtojus

I klasių mokiniai:

Benas Strazevičius (Ib klasė) - II vieta.

II klasių mokiniai:

Justas Laurinavičius (IIc klasė) - I vieta,

Emilė Karalevičiūtė (IIa klasė) - II vieta,

Gabija Sakalauskaitė (IIc klasė) - II vieta.

III klasių mokiniai:

Tautvydas Kabošis (IIIc klasė) - I vieta,

Gabija Balandytė (IIIa klasė) - II vieta.

IV klasių mokiniai:

Marius Jaskunas (IVa klasė) - I vieta,

Agnė Pociutė (IVb klasė) - I vieta,

Justina Mačiulytė (IVc klasė) - III vieta.

Dėkojame prizininkų  mokytojoms  Gražinai Petkevičienei ir Giedrei Paknienei.

Chemijos olimpiados rezultatai      ( I-IV klasės ) 


2016 m. kovo 9 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje lankėsi Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, kurie pristatė pagrindinius Lietuvos kariuomenės uždavinius, tarnybos būdus. Supažindino su privaloma kario tarnyba, kariuomenėje galiojančiomis taisyklėmis bei kariams suteikiamomis socialinėmis garantijomis, paaiškino kodėl verta tapti kariu savanoriu. Papasakojo apie studijų galimybes Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Gimnazistams buvo demonstruojami ginklai, rodomi filmukai apie krašto apsaugos karių rengimą, laisvalaikį.


 

Sveikiname Lietuvos mokinių matematikos olimpiados II etapo nugalėtojus
I klasių mokiniai:
Aistė Šmigelskaitė (Ib klasė) - II vieta,
Kornelija Valuckaitė (Ia klasė) – II vieta;
Matas Nenorta (Ib klasė) - III vieta,
Agnė Karvelytė (Ia klasė) - III vieta.
II klasių mokiniai:
Paškevičiūtė Auksė (IId klasė) - I vieta,
Emil Starodubov (IIa klasė) - II vieta,
Gabija Sakalauskaitė (IIc klasė) - III vieta,
Justas Laurinavičius (IIc klasė) - III vieta,
III klasių mokiniai:
Tautvydas Kabošis (IIIc klasė) - I vieta;
Žygimantas Narbutas (IIIc klasė) - II vieta;
Gabija Valiukevičiūtė (IIIc klasė) - III vieta,
IV klasių mokiniai:
Titas Maželis (IVc klasė) - I vieta,
Gabrielė Grabauskaitė (IV klasė) - III vieta,
Marius Jaskūnas (IVa klasė) - III vieta,
Dėkojame prizininkų  mokytojams  Ritai Baltaragienei,  Rimai Perednienei, Vidai Šimonienei ir Laimonui Latviui.

Matematikos olimpiados rezultatai (1-4 klasės) 


Vasario 26 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje praūžė kasmetinis pramoginių šokių konkursas „Šokio šėlsmas“. Renginio atidarymas nugriaudėjo aistringo tango ritmu.
Į renginį atvyko svečių iš Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos. Nuotaikingas „Lindyhopas“ ir „Salsa“ užtikrino puikią nuotaiką viso renginio metu.
Konkurso dalyvius vertino kompetetingoji žiūri. Komisijos pirmininkė – Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos neformalaus ugdymo pavaduotoja, pagalbos mokiniui skyriaus vedėja, šokių mokytoja Rūta Sodeikienė. Nariai: Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos direktorius Adolfas Girdžiūna, grožio studijos S&G savininkė Sandra Černiauskienė, „Suši baro Greita“ vadovė Gintarė Dūdienė, buvusi šokėjų mokytoja Jolanta Gražulevičienė.
Gimnazijos bendruomenė džiaugiasi, jog į renginį atvyko ir buvę gimnazistai, rėmėjai ir prizų steigėjai, grožio studijos S&G savininkai Gediminas ir Sandra Černiauskai. Padėkos žodžiai skambėjo Gintarui ir Daivai Gladkauskams bei siuvėjai Erikai Valuckienei, kuri papuošė šokėjas. Renginyje svečiavo ir „Suši“ baro Greita vadovė Gintarė Dūdienė, kuri ne tik įsteigė prizus, bet ir prisidėjo prie jaukios renginio atmosferos kūrimo – salės dekoro.
Smagu, kad šokis ne tik gražus reginys žiūrovams, bet ir džiaugsmas patiems dalyviams. Juk jų šiemet – net 13 porų. Šokėjai buvo suskirstyti į grupes pagal gebėjimus ir kvietė leistis į romantišką kelionę lėto valso ritmu, džiugino jaunatvišku čia čia čia ir meilės šokiu – rumba. Renginio metu vyko ir džaivo konkursas, o geriausiai pasirodę buvo apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais. Renginį vainikavo vertinimo komisijos išrinktų geriausių šokėjų apdovanojimų ceremonija. Neapdovanotų neliko, nes visi, ilgai plušėję salėje repeticijų metu, šokių vakarą ant parketo parodė aukščiausią lygį ir profesionalumą, todėl jiems buvo įteikti prizai – garbės raštai ir šokėjų statulėlės.
Tradiciniu tapusį „Šokio šėlsmą“ organizavo naujoji, tačiau mokinių jau spėta pamilti šokių mokytoja Lina Nefienė. Renginį vedė ketvirtokai gimnazistai Domantas Zubrickis ir Renata Eigelytė.


Sveikiname 2016 metų XXVI Lietuvos mokinių olimpiados „MAŽOJI LIETUVA – ISTORINIS LIETUVOS REGIONAS XVI–XX A.“ II etapo nugalėtojus
I klasių mokiniai:
Augustė Kapočiūtė  (Ic klasė) - I vieta,
Aistė Šmigelskaitė (Ib klasė) – II vieta;
Augustė Strumilaitė (Ib klasė) - II vieta,
Simona Šalčiūtė (Ic klasė) - III vieta.
II klasių mokiniai:
Karolis Mimas (IId klasė) - I vieta,
Gabija Daunoravičiūtė (IId klasė) - II vieta,
Ernestas Jakštas (IId klasė) - III vieta,
Elita Drobužaitė (IId klasė) - III vieta,
III klasių mokiniai:
Iveta Valeišaitė (IIId klasė) - I vieta;
Rugilė Domeikaitė (IIIc klasė) - II vieta;
IV klasių mokiniai:
Tautvydas Dirsė (IVb klasė) - I vieta,
Elzė Vadopaalaitė (IVb klasė) - II vieta,
Dovilė Oganauskaitė (IVb klasė) - II vieta,
Tomas Daujotas (IVc klasė) - III vieta,
Iveta Lenčiauskaitė (IVb klasė) - III vieta,
Dėkojame prizininkų  mokytojams  Daivai Sinkevičienei ir Vytautui Čiuladai.

 

Istorijos olimpiados rezultatai  ( 1-4  klasės )


Trečių ir ketvirtų klasių biologijos išplėstinio kurso bei gamtamokslio būrelio ir gabūs  gimnazistai dalyvavo edukacinėje išvykoje ,,Organizmų bei žmogaus kūno pažinimas“.
Žingeidūs gimnazistai, vadovaujami biologijos mokytojų Elvyros Kriaučiūnienės ir Raimondo Platūkio,  pasinaudojo edukacinėmis erdvėmis už mokyklos ribų  ir gamtamokslines kompetencijas pagilino Lietuvos Sveikatos mokslų universitete  bei gamtininko T. Ivanausko zoologijos muziejuje. Mokiniai  žmogaus kūno anatomijos  teoriją susiejo su praktika  Sveikatos Mokslų  universiteto anatomijos muziejuje, kuriame   stebėjo  natūralius organų preparatus, organų sistemų išsidėstymą žmogaus kūno pjūviuose,  lygino sveikus ir sergančius organus bei įvairaus amžiaus žmonių skeletus ir mumijas. Gimnazistai patyrė emocinį iššūkį – muziejaus vedėja leido stebėti  studentų koliokviumą, kuris  vyko  prozektoriume. Gimnazistai  patyrė  studentų  atsakomybės jausmą, atsiskaitinėjimo  pas daugelį dėstytojų emocijas ir  išgyvenimus. Universiteto slaugos ir medicinos fakultetuose  mokiniai susipažino su studijų programomis bei studijų aplinka. Gimnazistai bioįvairovės modulio teorines žinias susiejo su praktika T. Ivanausko zoologijos muziejuje.  Edukacinės išvykos rezultatas  puikus: mokytojų aiškinimai, vadovėlio medžiaga, atliktos užduotys tapo įtikinančiomis, aiškesnėmis ir suprantamesnėmis. Įsivertinom ir patys save  - kuriuo keliu ketiname eiti.
Marija Jakiševaitė, 3c klasės gimnazistė
Elvyra Kriaučiūnienė, biologijos mokytoja


 

Per Šimtadienį Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos abiturientai, mokytojai, svečiai, tėveliai rinkosi į televizijos filmavimo aikštelę. SmeTV režisierius Titas, prodiuserė Gustina, garso operatorius Domantas, visažistė Divija, būrys padėjėjų, laidų vedėjai  pasistengė, kad šventės pradžia užimtų kvapą, priblokštų ir neleistų atsikvėpti  iki pabaigos... 

Laidos „Tūkstantmečio vaikai“ kūrėjai tikrino abiturientų žinias, susijusias su mokykliniu gyvenimu. (O jūs žinote, koks žymiausias gimnazijos ragas?) Laidos „Dainų dainelė“ kūrėjai iš abiturientų tikėjosi skambių dainų- buvo nelengva iš karto improvizuoti... Laimei,  į filmavimo aikštelę įsiveržė tiesiai iš Šančių pogrindinės spaustuvės agentas (mokytojas Audrius), prekiaujantis ką tik pagamintais pusatestačiais. Tačiau budrieji „Farai“ laiku užkirto kelią nusikaltimui...   Pasirodo, per 100 dienų  dar galima susirasti ir vaikiną- gaila, kad laidos „Kitas“  dalyvės ketvirtokės taip ir nesusižavėjo  kietuoliu Žygimantu. O kur dar „Ekstrasensų mūšis“ ! Ši laida atskleidė per ketverius metus gimnazijoje įgytus neįtikėtinus sugebėjimus. Ir pagaliau 73 laidos  kino filmų „Antanų“  apdovanojimų ceremonijos filmavimas. Ketvirtokai sukūrė keturis nepakartojamus veiksmo, siaubo, romantinius, komiškus filmus. Ir visi jie pelnė apdovanojimus, kuriuos teikė garsiausios Lietuvos žvaigždės... Ketvirtokų auklėtojos taip pat pateikė video medžiagą, kaip jos lankėsi pas Ukmergės raganą, kad sužinotų savo auklėtinių ateitį, kuri ne visai džiugi, bet dar yra 100 dienų, kad padėtis pagerėtų. O kur dar šokiai, dainos, sveikinimo kalbos... Ir fotografavimasis prie SmeTV sienos. 

Smagaus žiūrėjimo!

 


2016 metų sausio 29 diena mūsų kalendoriuje buvo išryškinta kaip ypatinga diena, dalyvavome rajoniniam skaitovų konkurse, kuris vyko Ukmergės Senamiesčio pagrindinėje mokykloje. Labai džiaugėmės šia galimybe, nes visus 4 metus atkakliai, su didžiuliu noru dalyvaudavom skaitovų konkurse savo gimnazijoje. Kaip sakoma - niekada nepasiduok ir pasieksi ko nori. Rajoniniam konkurse ėjom kartu koja kojon ir abu užėmėm garbingą 2-ąją vietą. Mūsų mokytoja Loreta Kliviene išlydėdama mus palinkėjo atsipalaiduoti ir pasidžiaugti akimirkomis, todėl mėgavomės kitų dalyvių kompanija ir jų skaitomais tekstais. Visiems skaitovams norėtume palinkėti nenustoti dalyvauti jeigu nelaimėjote pirmos vietos. Pamėginkite mokintis tekstus, kurie yra jums patys gražiausi ir dalyvauti savo malonumui.
Guoda Sinkevičiūtė ir Domantas Zubrickis 4D


Ketvirtadienį, 2016 m. vasario 18 d., Ukmergės Antano  Smetonos  gimnazijos antrų klasių gimnazistai lankėsi konferencijoje „Tavo sėkmės kelias“, kuri vyko Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos sporto komplekse. Mokiniai susipažino su atvykusių į konferenciją universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų studijų programomis, stojimo sąlygomis. Lietuvos kariuomenės delegacija bei Jungtinių Amerikos Valstijų kariai mokiniams demonstravo ginklus ir karinę techniką. Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinio direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Levickis supažindino su padėtimi darbo rinkoje. Buvo teikiamos karjeros konsultantų paslaugos.  Tikimės, kad mokiniai gavo atsakymus į visus rūpimus klausimus ir linkime teisingai pasirinkti savo gyvenimo kelią.


 Dėkingumo gėlės – Nepriklausomybės Akto signatarų atminimui

Vasario 15 d. (Vilnius). Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vasario 16-osios Akto signatarų artimiesiems ir mokyklų atstovams perdavė gėlių kompozicijas, kurios bus padėtos ant Lietuvos Valstybės atkūrimo aktą pasirašiusių signatarų kapų ir prie jiems atminti skirtų paminklų. Vasario 16 d. šias  gėles gimnazistai padėjo  Prezidento Antano Smetonos tėviškėje.  


 Rajono bendrojo ugdymo mokyklų  lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados nugalėtojos

Agnė Kavaliauskaitė – I vieta 11-12 kl. grupėje,

Auksė Paškevičiūtė – II vieta 9-10 kl. grupėje.

 

Dėkojame prizininkių  mokytojoms Zitai Markauskienei ir Jūratei Reinardaitei.


 Rajono bendrojo ugdymo mokyklų 9 – 10 (gimnazijų 1 – 2) klasių mokinių anglų kalbos konkurso nugalėtojai

Justas Laurinavičius (IIc klasė) - I vieta,

Augustė Strumilaitė (Ib klasė) - II vieta.

Dėkojame prizininkų  mokytojoms Audronei Mockienei ir Ramutei Gilvydienei.

Anglų kalbos konkurso rezultatai  ( I-II klasės )


 

64-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados II etapo nugalėtojai

Matas Nenorta (Ib klasė) - III vieta,

Paškevičiūtė Auksė (IId klasė) - III vieta,

Rugilė Domeikaitė (IIIc klasė) - I vieta,

Marius Balandis (IIIc klasė) - II vieta.

Karolis Sakalauskas (IVb klasė) - II vieta,

Marius Jaskunas (IVa klasė) - III vieta.

Dėkojame prizininkų  mokytojai  Rasai Mogenienei.

Fizikos olimpiados rezultatai      ( 1-4 klasės ) 


 Vasario 5 d. gimnazijoje patriotizmo pamoką skirtą Vasario 16-jai apie Misija Sibiras vedė Europos Sąjungos atstovybės Rusijos Federacijoje vadovas Vygaudas Ušackas ir Misija Sibiras 2015 dalyvis  Tomas Martinaitis.


 Sveikiname 49-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados II etapo nugalėtojus

I klasių mokiniai:

Aistė Šmigelskaitė (Ib klasė) - I vieta,

Matas Nenorta (Ib klasė) - I vieta,

Erika Klimantavičiūtė (Ia klasė) - III vieta.

II klasių mokiniai:

Justė Gladkauskaitė (IId klasė) - I vieta,

Gabija Sakalauskaitė (IIc klasė) - I vieta,

Džiugilė Valiukevičiūtė (IIa klasė) - II vieta,

Justas Laurinavičius (IIc klasė) - III vieta,

Guoda Taraškevičiutė (IId klasė) - III vieta,

Laura Žižytė (IIc klasė) - III vieta.

III klasių mokiniai:

Valiukevičiūtė Gabija (IIIc klasė) - I vieta,

Jakiševaitė Marija (IIIc klasė) - II vieta.

IV klasių mokiniai:

Eigelyte Renata (IVb klasė) - I vieta,

Pociūte Agne (IVb klasė) - II vieta,

Augustėnaite Raminta (IVc klasė) - III vieta,

Paunovaite Gabija (IVb klasė) - III vieta.

 

Dėkojame prizininkų  mokytojams  Elvyrai Kriaučiūnienei ir Raimondui Platūkiui.

Biologijos olimpiados rezultatai (I-IV klasės) 


Auksė Paškevičiūtė (IId klasė) dalyvavo Lietuvos radijo ir televizijos projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ dešimtokų finale. Smagu, kad mūsų gimnazistai sėkmingai rungiasi su stipriausiais šalies bendraamžiais.


Sausio 29 d. II d klasės mokiniai  dalyvavo muzikinių apdovanojimų  M.A.M.A 2015 ceremonijoje Kauno Žalgirio arenoje. Ši klasė tapo 2015 m. „M.A.M.A klasės“ nugalėtojais Lietuvoje. Jiems  atiteko VIP privilegijų paketas: apsilankymas M.A.M.A 2015 apdovanojimų ceremonijoje kviestinių svečių statusu. Gimnazistai žengė raudonuoju kilimu, prieš renginį mėgavosi pašnekesiais VIP svečių zonoje. Taip pat jiems buvo surengta speciali ekskursija po renginio užkulisius. T.Vinicko nuotr.


 Sveikiname rajono bendrojo ugdymo mokyklų 10 – 11 (gimnazijų II – III) klasių mokinių anglų kalbos olimpiados nugalėtojus:

Julių Kraliką (IIIa klasė) - I vieta,

Emilę Šikšnytę  (IIIc klasė) - II vieta,

Vitą Smailytę (IIIc klasė) - III vieta.

 

Dėkojame prizininkų  mokytojoms  Audrai  Ambrulevičienei ir  Genovaitei Pavasarienei. 

Anglų kalbos olimpiados rezultatai  (  III klasės ) , (  I-II klasės )


„Krepšinis sovietų lageriuose ir tremtyje“
Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos kvietimu aplankyti  parodą ,,Krepšinis sovietų lageriuose ir tremtyje‘‘ pasinaudojo visos 3 pirmosios klasės. Sausio 20 dieną  ją aplankė ir 1a bei 1c klasių gimnazistai. Paroda pirmokams suteikė  ne tik daug įdomių žinių, bet ir sukėlė patriotiškumo ir pasididžiavimo savo tauta jausmą. Pasak mokinių, dabar žvelgiant į to laiko nuotraukas belieka žavėtis lietuvių politinių kalinių ir tremtinių ryžtu ir užsidegimu.
Gimnazistai dėkoja Dukstynos pagrindinės mokyklos istorijos mokytojai Vidai Pulkauninkienei už pasakojimą, informatyvius lankstinukus.


 Europos Sąjungos parama jaunam verslui

Trečiokams ir ketvirtokams vyko netradicinė verslo ir vadybos pamoka, kurią vedė antros klasės gimnazistas Titas Kumetaitis – Jaunimo Europos komandos narys, vienintelis atstovas Ukmergėje.  Jaunimo Europos komandos nariai – jauni žmonės, moksleiviai, kurie pasakoja apie ES plėtrą, sąlygas ir lengvatas verslui. Pamokos tikslas – supažindinti mokinius su galimybėmis Europoje steigti verslą, gauti paramą ir dalyvauti Erasmus mainų programoje. Gimnazistai, dirbdami grupėse, pateikė savo idėjas verslui Lietuvoje ir apibrėžė, kokių priemonių reikia verslui įkurti. Buvo pateikti tinklalapiai, teikiantys informaciją apie verslo įkūrimo sąlygas Europoje, supažindinta su Erasmus mainų programa jauniems verslininkams įgyti darbo patirties ir grįžus panaudoti tobulinant savo verslą. Mokinių įgytos žinios ateityje gali padėti ieškant idėjų ir kuriant verslą ES ir Lietuvoje.


TARP MŪSŲ... 

Šiais mokslo metais jau trečią kartą vyko mokinių tarybos narių inicijuotas pokalbių renginys „Tarp mūsų“. Šio renginio tikslas- į gimnaziją kviesti jaunus, motyvuotus, kūrybingus, aktyvius žmones, kurie asmeninės lyderystės pavyzdžiu gali paskatinti gimnazistus siekti aukštesnių tikslų. Daug įspūdžių paliko susitikimai su Kasparu Ramonu, Jonu Dragūnu. Šįsyk gimnazijos šaulė Judita pasiūlė pasikviesti Lietuvos kariuomenės kapitoną, buvusį Ukmergės šaulių kuopos vadovą, aktyvų ateitininkų organizacijos veikėją Alminą Sinevičių. Svečias su jumoru ir rimtai  atsakinėjo į gimnazistų Tomo ir Juditos pateiktus klausimus apie karininko gyvenimo  kasdienybę, apie sėkmes ir sunkumus mokantis Karo akademijoje, apie jo dalyvavimą misijoje „Sibiras 2008“, ateities planus. Gimnazistus pakerėjo Almino betarpiškas bendravimas, pozityvus nusiteikimas, galbūt paskatino susidomėti karininko profesija.


 Ukmergės Dukstynos pagrindinėje mokykloje, sausio 11-21 dienomis, veikia paroda "Krepšinis sovietų lageryje ir tremtyje". Joje apsilankėme ir mes-pirmokai. Dėkojame istorijos mokytojai Vidai Pulkauninkienei už parodos pristatymą.


 Atmintis gyva...
Šiandien gimnazijos bendruomenė prisiminė 1991 m. sausio 13-osios įvykius. Ankstų rytą dalyvavome akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija..“, ant palangių uždegėme žvakes, išklausėme istorijos mokytojos Daivos Sinkevičienės parengtą radijo laidą, pagerbėme žuvusius tylos minute. Mokinių tarybos iniciatyva gimnazijos fojė iš žvakelių buvo sudėliotas žodis LAISVĖ , gimnazistai ir mokytojai pasipuošė „neužmirštuolėmis“. Skaitykloje ir fojė per televizorius buvo rodomi dokumentiniai filmai,  archyvinė medžiaga.
Pavakare paminėsime Laisvės gynėjų dieną prie paminklo „Lituania Restituta“ ir kartu su miesto bendruomene pagerbsime žuvusius už tėvynės laisvę.


Rajoninis dailės, fotografijos konkursas - paroda "Žiemos miniatiūros".
2015 metų lapkričio - gruodžio mėnesiais visas Ukmergės miesto ir rajono mokyklas ir gimnazijas, mokytojus ir tėvelius  pakvietėme dalyvauti konkurse - parodoje „Žiemos miniatiūros“. Kone visos mokyklos atsiliepė į šį kvietimą. J. Basanavičiaus ir Taujėnų gimnazijų, "Dūkstynos", Želvos, "Užupio", "Šilo" pagrindinių mokyklų mokiniai nustebino kūrinių gausa (130 kūrinėlių), atlikimo technikų įvairove ir jų išmanymu, meniškais vaizdais. Šalia mokinių savo kūrinius pristatė ir dailės mokytojos - Zita Dikienė ir Romualda Zareckienė  ir netgi  Gustinos Kaupaitytės mama Ilona. Dvi savaites Radvilė, Aistė, Dominyka, Akvilė, Gabrielė, Samanta po pamokų, namuose ir vakarais maketavo plakatus, diplomus, klijavo balsavimo dėžutes, kūrė parodos - konkurso uždarymo, apdovanojimų, reklamos ir tolimesnės sklaidos scenarijus. Visą savaitę vyko balsavimo procesas, o po to vertinimo komisijos laukė dar vienas atsakingas etapas - balsų skaičiavimas ir kūrinių vertinimas. Gruodžio 22 dieną įvyko rajoninės parodos - konkurso "Žiemos miniatiūros" šventinis uždarymas, kurio metu 30 kūrybingiausių, įdomiausių, meniškiausių miniatiūrų kūrėjų buvo apdovanoti diplomais, padėkomis,  albumais eskizams.
Mes labai džiaugėmės nepaprastu parodos dalyvių ir gimnazijos bendruomenės entuziazmu, kūrybingumu ir tikimės, kad ateityje šis renginys taps tradiciniu.
Radvilė Tijūnėlytė.
Tikiuosi, kad parodos - konkurso "Žiemos miniatiūros" organizatorės  įgijo meno renginių dizaino, organizavimo  patirtis, pajuto įdėto darbo kiekį ir svarbą įgyvendinant idėjas. Taip pat suprato, kad konstruktyviai bendradarbiaujant,  siekiant bendro tikslo, gerbiant kitų nuomonę, valdant situacijas, palaikant draugiškus santykius,  padedant vieni kitiems, galima pasiekti puikių rezultatų. Veiklose atsiskleidė ir grupės lyderiai.  Jauniesiems organizatoriams teko didžiulis iššūkis - objektyviai įvertinti moksleivių, mokytojų ir jų tėvelių kūrinius, suskaičiuoti visos gimnazijos bendruomenės balsus ir taip išrinkti geriausius ir gimnazistų mylimiausius  kūrinius bei juos apdovanoti. Mano galva įgyta patirtis mokinėms  padės formuotis sėkmingos karjeros, puoselėjančios ir prisidedančios kuriant pozityvius kultūros reiškinius asmenybei.
Dailės mokytoja Romualda Zareckienė PAULINOS TIJŪNELYTĖS KERAMIKOS DARBŲ PARODA „ARTĖJANTI MITINĖ ŽIEMA“

Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto II –ojo kurso studentė Paulina Tijūnelytė pradžiugino parodydama savo darbus dar vienoje parodoje Antano Smetonos gimnazijos skaitykloje. Šią nedidelę, bet įdomią darbų kolekciją pradėjo lipdyti dar čia besimokydama. Būdama abituriente ji sukūrė terakotos indų, kuriuose žadėjo įkurdinti augalus. Kelis metus brendusi mintis išsipildė. Studentės auginti augalėliai dailiai stiebėsi, primindami nesutelpančias galvoje mintis ar fontano čiurkšles. Delnuose jaukiai apkabinti kankorėžiai leido pajusti Paulinos jautrumą ir meilę gamtai. Ekspoziciją parengė jauniausioji sesė Radvilė, kuri ir pati mėgsta kurti mažosios plastikos kūrinius. Pristatydama parodą ji pasakojo apie naujus sesės darbus „Hadas“, „Namų židinio Deivė Boba“, liudijančius Paulinos norą gilintis į Europos kultūros paveldo ir baltiškojo identiteto temas. 

Džiaugiuosi seserų Paulinos ir Radvilės bendru darbu ir ištesėtu pažadu, drąsa kalbinti formą. Linkiu kūrybinio įkvėpimo ir sėkmės. 

Darbus galite matyti http://jolitasl.weebly.com/keramika.html

Dailės mokytoja Jolita Šlepetienė

 


Tautinė vakaronė

Lapkričio 27-ąją gimnazijoje praūžė didžiausias renginys dešimtokams, kasmetinė „Tautinė Vakaronė“. Tiesa, šiais metais švenčianti  12-tąįį gimtadienį. Šią eilę metų besitęsianti graži tradicija jau tapo neatsiejama gimnazistų gyvenimo dalis,  liksianti jiems visą likusį gyvenimą, kaip ypatinga tautos paveldą puoselėjanti duoklė. Daugiau skaityti čia.

AKIMIRKOS


TINKLINIS IR IŠŠŪKIAI
Gera nuotaika, puiki atmosfera, begalo greitai prabėgantis laikas, teigiamos emocijos ir tinklinis.
Nuo spalio 1d. tinklinio treniruotes  du kartus per savaitę su skirtingais vaikais iš įvairių klasių,  veda istorijos mokytoja Daiva. Kad išmoktum žaisti , reikia norėti dirbti. Kad norėtum dirbti, reikia , kad būtų įdomu. Todėl pusę laiko treniruotėse skiriama įvairioms užduotims su kamuoliu, technikos tobulinimui, žaidybinių elementų deriniams . Kiekviename   užsiėmime  vis nauji, dar nebandyti pratimai.   Smagu, kad norinčių lankyti vis daugėja, kad po trijų mėnesių matoma pažanga. Tinklinis jaunimo tarpe populiarus, todėl visai nekeista, kad tiek berniukai, tiek mergaitės tinklinio aikštelėse vasara nori atrodyti mokantys ir suprantantys. Ir mokytoja , ir mokiniai tikisi, kad po naujų metų šis projektas bus tęsiamas.

 


Gruodžio 18 dieną vyko tradicinis Kalėdinis tinklinio turnyras "vaikai-mokytojai-tėvai", kuriame pralaimėtojų nebuvo, nes visos komandos surinko vienodai taškų. Geriausiais žaidėjais pripažinti Titas Maželis (vaikų komandos), Artūras Sakas (tėvų komandos), Rasa Ragelytė ir Stasys Baltaragis (mokytojų komandos).

 


Medijų ir informacinis raštingumas (MIR)

Nuo 2014 m. birželio mėn.  iki 2015 m.  rugpjūčio mėn. gimnazija įsitraukė į respublikinį  projektą  ,,Medijų ir informacinio raštingumo ugdymas“.  Projektą tikslas – suteikti mokytojams kompetencijų, reikalingų ugdyti mokinių gebėjimus kritiškai vertinti, naudoti ir analizuoti įvairias medijas. Projektą  įgyvendino Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras ir Šiaurės šalių ministrų tarybos biuras Lietuvoje. 

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos komandą  sudarė direktorius A. Girdžiūna, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja  Z. Markauskienė, bibliotekininkė L. Gričinaitė, etikos mokytoja, J. Darulienė, istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja B.Kuorienė 

 

Skaityti daugiau čia.


Integruota biologijos ir dailės pamoka
"Žmogaus kūno proporcijos".
Nuo senų senovės ne  tik anatomai, biologai, gydytojai tyrinėjo žmogaus kūną, bet ir žymieji menininkai aiškinosi jo kaulų, raumenų sandarą. Jiems tai buvo svarbu tam, kad galėtų labai tiksliai nupiešti ar nutapyti portretus. Dar iki šiol  dailės akademijose mokoma plastinės anatomijos ir įgytos žinios pritaikomos realistinio stiliaus dailės kūriniuose. Todėl mielai priėmėme dailės mokytojos Romualdos Zareckienės  iššūkį - panagrinėti žmogaus kūną  dailės kontekste. Tokiam sumanymui pritarė ir mokytoja Jolita Šlepetienė. Su 1a klase dailės pamokoje, stabtelėjo ties Leonardo da Vinčio piešiniais ir piešė žmogaus rankas. Per biologijos pamokas mokiniai  susipažino su Hipokrato, Klaudijaus Galeno, Avicenos, anatomijos pradininko Andrejo Vezalijaus žmogaus kūno tyrinėjimo darbais, išnagrinėjo atramos - judėjimo sistemą. 1b ir 1c klasių mokiniai dailės pamokų metu įvairiomis priemonėmis grupėse ir individualiai kūrė daugiafigūres, dinamiškas kompozicijas. Lipdydami iš plastilino ir piešdami figūras,  stengėsi išlaikyti kūno proporcijas, kuo tiksliau pavaizduoti judesius. Pristatymo metu  mokytoja Roma pasidalijo savo patirtimi piešiant žmogaus portretus, mokytoja Elvyra priminė, kodėl svarbu žinoti viską apie savo kūną, o mokiniai atskleidė anatominių žinių pritaikymą savo kūryboje, džiaugėsi sukurtais kūriniais ir įgytomis žiniomis biologijos pamokų metu, o per pertrauką  dėkojo mokytojoms už įdomią, kitokią pamoką.
E. Kriaučiūnienė R. Zareckienė J. Šlepetienė


Gruodžio 18 dieną 1b klasės bendruomenė rinkosi į vaikų paruoštą renginį tėveliams. Tikslas-susitikti, pabendrauti, pasidžiaugti vaikų gabumais-išpildytas su kaupu. Mokinių pasirodymai džiugino širdis, akis ir ausis. Buvo jauku, gražu ir šilta.
Dėkoju vaikų tėveliams ir kitiems šeimos nariams prieššventiniame laikotarpyje radusiems laiko ir atvykusiems pabūti kartu.

 


Gruodžio 11 d.  LR Seime vyko Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Pokalbiai apie emigraciją“ baigiamasis renginys − moksleivių debatai „Emigracija − ką manai?“ Projekto partneriai Ukmergės Antano Smetonos gimnazija, Ukmergės rajono savivaldybės V. Šlaito viešoji biblioteka ir NVO „Global Lithuanian Leaders“
Debatų dalyvius pasveikino renginio globėja Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius Renaldas Gudauskas, šios bibliotekos Lituanikos skyriaus ir projekto vadovė Jolanta Budriūnienė ir NVO „Global Lithuanian Leaders“ atstovai. Parlamento vadovė padėkos raštais apdovanojo aktyviausiai projekte „Edukacinių renginių ciklas „Pokalbiai apie emigraciją“ dalyvavusius mokinius.  Seimo Pirmininkė su projekte dalyvavusiais Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos moksleiviais kalbėjo apie emigracijos istorinius ir šiuolaikinius procesus.

 

Daugiau informacijos:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.977103639029316.1073741829.936151873124493&type=3

 


 Ukmergėje vykusio sveikiausios organizacijos konkurse „Sveikata visiems – 2015“, kuris buvo skirtas veikiančių organizacijų sveikatos saugojimo ir stiprinimo sąmoningumui ugdyti, nugalėtojais tapo Ukmergės Antano Smetonos gimnazija. Gimnazija taip pat buvos nominuota už „Inovacijas ir lyderystę mokyklos bendruomenė sveikatingumo srityje“

Daugiau informacijos rasite čia: http://www.ukmergesmedija.lt/2015/12/10/sveikata-visiems-2015-apdovanotos-sveikiausios-ukmerges-organizacijos

 

 


Gruodžio 10 d. 1a klasės gimnazistai dalyvavo rajoniniame renginyje „Saulelė švysteli trumpai, ilgi advento vakarai“, kuris vyko Ukmergės Petro ir Povilo bažnyčioje. Renginį organizavo vaikų lopšelis – darželis  „Žiogelis“.  Mūsų gimnazistai atliko Advento vaidinimą kartu su Ukmergės miesto ikimokyklinių įstaigų vaikais. Valandėlė praleista bažnyčioje buvo šilta, jauki, įspūdinga. Dėkojame dalyviams ir rengėjams.


Gruodžio 9 dieną nemažas būrys gimnazistų, atstovaujančių mūsų gausų chorą, dalyvavo  mokyklos partnerės – Kėdainių Šviesiosios gimnazijos organizuotame respublikiniame muzikos festivalyje „Žiemos mozaika“. Renginyje dalyvavo daug dainininkų iš Kėdainių rajono mokyklų bei svečiai iš Aleksandro Stulginskio Universiteto. Kalėdinės nuotaikos koncerte skambėjo šviesios ir lyriškos dainos, perpildytos žiemos stebuklų laukimu, sušildytos atlikėjų nuoširdumu. Į tą būrį įsiliejome ir mes, atlikdami dvi kalėdines dainas. Kėdainių Šviesiojoje gimnazijoje besilankantys mūsų gimnazistai buvo labai draugiškai sutikti, pavaišinti arbata ir saldumynais, jiems surengta ekskursija po mokyklą. Atsisveikindami, pakvietėme jų choristus atvykti pas mus, į mūsų rengiamą tradicinę chorų šventę „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“ kovo mėnesį.


Gruodžio 3d. gimnazija sulaukė svečių iš LEU- Lietuvos Edukologijos universiteto. Dėstytoja N. Toleikytė bendravo su lietuvių kalbos mokytojomis, o tuo metu trečiokai dalyvavo Lituanistikos fakulteto Studentų atstovybės organizuotame Protų mūšyje.  Smagų renginį vedė mūsų gimnazijos absolventė, dabar   jau trečio kurso studentė Kotryna Kinertaitė kartu su savo bendrakursėmis.
Protų mūšį laimėjo patys kiečiausi trečiokai -komanda „Pirma vieta". Sveikiname !


Gruodžio 2 dieną 1b klasės gimnazistė Aistė Šmigelskaitė dalyvavo laidos "Lietuvos Tūkstantmečio vaikai" antrajame etape - finale. Deja, varžovai šįkart buvo stipresni - pavyko nugalėti tik du iš jų ir iškovoti 4 vietą. Bet juk svarbiausia dalyvauti, o ne laimėti! Linkime bandyti laimę kitąmet!


Gruodžio 1-mąją paminėjome pasaulinę AIDS dieną. Antrų, trečių klasių gimnazistams paskaitą skaitė Ukmergės visuomenės sveikatos biuro darbuotoja Svetlana Markevičiėnė. Paskaitos klausė ir J. Basanavičiaus  gimnazijos moksleiviai. Paskaita buvo naudinga ir įdomi. Likome dėkingi lektorei.


Mūsų gimnaziją garsina dar viena moksleivė. Gruodžio 1-ąją, Lietuvos radijo ir televizijos projekte „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ dalyvavo 2d klasės mokinė Auksė Paškevičiūtė. Nors ir pradėjusi ne visai užtikrintai, ji po pirmojo etapo sugebėjo likti viena tarp trijų vaikinų. Paskutiniuose etapuose užtikrintai išsiveržė į antąją vietą, atsiplėšusi nuo priešininkų solidžia persvara. Nuo pirmosios vietos nugalėtojo atsiliko tik dviem taškais ir iškovojo galimybę savo jėgas išbandyti finale. Kupini įspūdžių, su gera nuotaika klasė kelionę baigė prie Kalėdinės eglutės, su karštu šokoladu rankose.

 


Lapkričio 30 d. prie Ukmergės kultūros rūmų vyko renginys draugo dienai paminėti. Jo metu iš plastikinių kamštelių buvo suverta įspūdinga apyrankė.  Dėkojame visiems, kurie  prisidėjo prie akcijos, rinko kamštelius, dalyvavo renginyje, šoko, dainavo, vėrė draugystės apyrankę.


Lapkričio 27 dieną Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyko projekto „2015 Europos metai vystymuisi: Dalyvauk ir įsitrauk į vystomojo bendradarbiavimo veiklą“, skirto Europos vystymosi metams paminėti, „Protų kovų“ finalinis renginys. Jame dalyvavo ketvirtokų komanda: Agnė Pociūtė 4b kl., Gabrielė Grabauskaitė 4b kl., Živilė Zabulytė 4b kl., Iveta Lenčiauskaitė 4b kl., Tautvydas Dirsė 4b kl., Gabija Paunovaitė 4b kl., Kristina Gluščiukaitė 4a kl. Mokiniai buvo apdovanoti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo bei užsienio reikalų ministrų, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktoriaus pasirašyta padėka. Gimnazija dėkoja antrokės Eglės Polkaitės tėveliui už suteiktas transporto paslaugas.

Padėka


Ukmergės rajono jaunimo apdovanojimai 2015

Lapkričio 27 d. mūsų gimnazijoje vyko Ukmergės rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos inicijuotas renginys „Ukmergės rajono jaunimo apdovanojimai 2015“. Mūsų bendruomenė aktyviai teikė paraiškas įvairioms nominacijoms gauti: Metų seniūnas, Metų mokyklos prezidentas, Metų atlikėjas, Metų sportininkas, Metų sveikuolis, Metų menininkas, Metų savanoris...  Penktadienio vakarą šventiškai pasipuošę rinkosi į aktų salę aktyvūs Ukmergės rajono jaunuoliai. Džiugu, kad apdovanojimus pelnė būrys smetoniškių: Metų menininkas – Radvilė Tijūnėlytė (už papuoštas  miesto autobusų stoteles), Metų atlikėjas- Lukas Petrovas (už muzikinius pasiekimus ir aktyvų dalyvavimą miesto renginiuose), Metų seniūnas- Tomas Daujotas ( už atsakingumą, aktyvų, gebėjimą burti kolektyvą). Smagu, kad turime daug gražaus jaunimo, ir nors ne visi siūlyti kandidatai buvo nominuoti, neverta nusiminti. 

Didžiuojamės visais aktyviais, iniciatyviais, kūrybingais, sumaniais gimnazistais ir linkime būti ryžtingiems ir drąsiems. 

 


Netradicinio ugdymo dieną, grupė 1 – 4 klasių gamtamokslių gimnazistų išvyko į edukacinę kelionę. Gimnazistai Kauto technologijų universitete gilino fizikos, matematikos  kompetencijas, domėjosi karjeros klausimais. Edukacinės išvykos programą sudarė teorinė ir trys praktinės dalys.  Paskaitos apie elektromagnetinę ir radioaktyviąją spinduliuotę  metu gimnazistai ne tik vaizdžiai ekrane, bet ir praktiškai apžiūrėjo kai kuriuos prietaisus, stebėjo jų pritaikymą gyvenime. Trijose laboratorijose  gimnazistai susipažino su darbo laboratorijose metodika, studentiška veikla,  atliko praktikos darbus patys. Laboratorijoje, kurioje vyresnių kursų studentai praveda praktinius užsiėmimus moksleiviams, sutikome gimnazijos absolventą Luką Kazlauską.  Lukas  smagiai, su nostalgija savai gimnazijai,  demonstravo praktikos darbus.  Lukas priminė iliuzionistą, nes  šaldėm obuolį ir  juo kalėm vinis, valgėm šaldytus ,,Selgos“ sausainius ir zefyrus  taip, kad šaltis rūko pro nosį, burną, gaudėm ledo gabalėlius,  pigiai  drambliui valėm dantis, išbandėm elektros galias savam kūne  ir dar daug visko.  Solidžiai jautėmės paskutinio užsiėmimo metu KTU santakos slėnyje. Tai modernus balta – juoda pastatas, kuriame teoriniai darbai virsta technologijomis.  Supratom, kad studijos Kauno technologijų universitete yra solidžios, o  darbai  vertinami ne tik Lietuvoje. Tokią akademišką išvyką suorganizavo fizikos  mokytoja Rasai Mogenienė. Todėl tariame AČIŪ mokytojoms -  Rasai Mogenienei ir Elvyrai Kriaučiūnienei.


Lietuvos iniciatyvių mokyklų klubui 20 metų

Ukmergės Antano Smetonos gimnazija priklauso Lietuvos iniciatyvių mokyklų klubui (LIMK). Į  klubą susivieniję keliasdešimt mokyklų, mokytojų, vadovų. Klubo tikslas – siūlyti naujas švietimo idėjas, diegti naujoves, inicijuoti pažangius projektus, remti mokyklas, kurios jos įgyvendina, dalytis patirtimi.  2015 metų lapkričio 12-13 dienomis gimnazijos vadovai dalyvavo  Lietuvos iniciatyvių mokyklų klubo konferencijoje „Gabių ir talentingų vaikų atpažinimas ir ugdymas“.  Dviejų dienų konferencija vyko Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazijoje ir gimnazijoje. Jos metu LIMK prezidentas V. Brazdeikis apžvelgė klubo 20 metų veiklą ir ateities perspektyvas, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro psichologė dr. A. Šimelionienė skaitė paskaitą, kaip atpažinti gabius vaikus ir juos ugdyti. Konferencijos dalyviai lankėsi Kauno rajono ugdymo įstaigose, diskutavo apie gabių vaikų ugdymo galimybes mokslo slėniuose. Veiklos 20-metį švenčiantis klubas sulaukė švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės sveikinimų ir padėkos žodžių.

 


Ukmergės rajono policijos komisariatas kasmet organizuoja gerumo akciją Ukmergės rajono sunkiai besiverčiančių šeimų vaikams. Pareigūnai prieš Kalėdas pradžiugina vaikus saldainiais. Šiais metais jie pakvietė ir mūsų gimnazijos bendruomenę nelikti abejingiems, paaukoti vaikams saldainių.  Tariame nuoširdų AČIŪ visiems, kurie prisidėjo prie šios gražios akcijos. Surinkome didelę dėžę saldumynų!


Lapkričio 21 d. 3a klasės gimnazistės dalyvavo sveiko maisto šventėje – konkurse  „Gardžiausi advento patiekalai“. Šventę organizavo Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.  Šventė vyksta kiekvienais metais minint Europos sveikos mitybos dieną. Merginos puikiai pasirodė šventėje, buvo pastebėtos ir įvertintos.


Lapkričio 16 d. pirmųjų klasių gimnazistai klausėsi paskaitos apie narkotinių medžiagų neigiamą poveikį jaunam organizmui. Paskaitą skaitė buvęs policijos pareigūnas, mūsų gimnazistės  tėvelis Georgijus Smoliakas. Renginys buvo įdomus ir naudingas, nes G.Smoliakas pateikė daug paties išgyventų įvykių. Esame dėkingi!


 Lapkričio 17d. Antano Smetonos gimnazijoje vyko Rotary klubo „Dipolis“ organizuotas renginys savižudybių prevencijai „Atpažink ir Pakalbėk“.

 Rotary klubas "Dipolis" siekia išreikšti dviejų Lietuvos kultūrinių, dvasinių bei ekonominių centrų – Vilniaus ir Kauno – bendrus siekius. Klubas stengiasi suvienyti RK “Dipolio” narių ir jaunosios, perspektyviosios kartos energiją bendram tikslui, kuris iš esmės yra apjungti savo turimus žmogiškuosius resursus, dalintis sukaupta tiek verslo patirtimi, tiek gyvenimiškomis žiniomis ir galimybėmis kartu kelti Lietuvos gerbūvį. „Dipolio“ organizuotą renginį Antano Smetonos gimnazijoje vedė rotarietis Edmundas Žižys, „Jaunimo linijos“ psichologės, rotarietis Remigijus Savickis ir kt.  Renginyje dalyvavo ir Ukmergės Rotary klubo pirmininkas Vilius Petrauskas, sekretorius Paulius Šemeta. Šio klubo veikloje dalyvauja ir Antano Smetonos  gimnazijos direktorius Adolfas Girdžiūna.

Į aktų salę susirinko gausus būrys antrų-ketvirtų klasių gimnazistų. Daugelis iš jų lanko pasirenkamas psichologijos  pamokas, todėl buvo aktyvūs ir žingeidūs renginio dalyviai. Rotariečius jaudina didelis savižudybių skaičius Lietuvoje (apie 1000 per metus) ir jie siekia prisidėti prie šios problemos sprendimo. Profesionalios psichologės pristatė savižudybių problemą. Kita mokymų dalis buvo apie gyvybingumą. Kas žmones sulaiko nuo džiaugsmo? Kaip svarbu įsiklausyti į save, savo tikruosius poreikius, atidžiai pažvelgti draugui į akis, pajausti jį. Kaip padėti sau išlieti neigiamas emocijas? Kaip save pakrauti energija? Gimnazistai buvo sužavėti nuoširdžiu lektoriaus Remigijaus Savickio bendravimu, jo organizuotomis nuotaikingomis pratybomis. Dvi mokymų valandos prabėgo nepastebimai. Renginys pasibaigė bendra nuotrauka, ilgai trukusiu įspūdžių dalinimusi, suvokimu, kad bet kokiu sudėtingu mūsų gyvenimo periodu, greta gali surasti žmonių, galinčių ir norinčių tau padėti, kad gyvenime yra daugybė kelių savęs realizavimui, kad greta savo pasirinktos profesijos gali dalyvauti įdomioje socialinėje veikloje. 

 


Normal 0 19 false false false LT X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Įprastoji lentelė"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;} Antano Smetonos gimnazijoje ketvirtų klasių mokiniams vyko integruotos chemijos ir biologijos pamokos, kurių metu gavome labai įdomią ir naudingą praktiką ateičiai. Pamokose lankėsi gydytoja endokrinologė, kuri papasakojo apie cukrinį diabetą, jo atsiradimo priežastis, ligos stadijas ir gydymą. Ukmergės rajone cukralige serga apie 800 žmonių. Deja, bet panašus skaičius yra ir žmonių, kurie serga, bet to dar patys nežino. Gydant šią ligą labai svarbu anksti ją diagnozuoti, todėl turėjome praktiką, per kurią mokėmės, kaip tai padaryti. Naudodami specialias priemones savarankiškai patikrinome savo, mokytojų ir klasės draugų cukraus kiekį kraujyje. Džiugu, kad visi klasėje buvo sveiki. Vėliau tyrėme saldaus maisto poveikį cukraus kiekiui kraujyje, praktiškai išbandėme vadovėlių medžiagą, todėl padėjome tvirtus šios temos pagrindus egzaminui. Išmokome bendradarbiauti ir praktiškai taikyti teorines žinias.2015-11-16 Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje vyko Tolerancijos dienos paminėjimas. Jame, mūsų gimnazijos mokiniai, „Ryto“ mokyklos vaikams paruošė keletą muzikinių pasirodymų ir suorganizavo žaidimus. Mūsų gimnazijos fojė koliažas buvo papuoštas kaip tolerancijos simbolis.

  


Gamtamokslių gimnazistų aplinkosauginė veikla

Gamtamokslinio būrelio ir ,,Gabių vaikų sambūrio“  gimnazistai  UAB  Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centre įgyvendino dar vieną Gamtosauginių mokyklų programos veiklą.  Plėtros  skyriaus vadovė Rasa  Pajarskienė  ir  gamybos tarnybos vadovas Osvaldas Markevičius pravedė seminarą – praktikumą ,,Atliekos šalia mūsų ir jų likimas“. UAB ,,Ecoservice“  vadovė Jurga Mekaitė  papasakojo ir parodė  atliekų, išvežtų iš Ukmergės, tolimesnį  tvarkymą ir  jų likimą. Pamatėme  ne itin malonų žmonių darbą ir didžiulius kubus  surūšiuotų atliekų.  Lankydamiesi  Kazokiškių sąvartyne supratome, kad atliekos tvarkomos pagal griežtus reikalavimus, kruopščiai, nedarant žalos gamtai. O. Markevičius  paaiškino apie  sąvartyno dujų, kaip atsinaujinančio energijos šaltinio, surinkimą ir panaudojimą elektros  energijos išgavimui, kuri naudojama  Vievio gyventojų namų bei šiltnamių šildymui. Sutemus,  pakilome į uždaryto Kariotiškių sąvartyno kalną.  Negalėjom patikėti, kad stovime ant  didžiulės atliekų krūvos, kuri po 50 ar 100 metų bus vertybė  stiklo, metalo  gamintojams, o gal archeologams, nes iš atliekų galima spręsti apie žmonių gyvenimą, kultūrą. Po kelionės, kurią suorganizavo biologijos mokytoja Elvyra Kriaučiūnienė ir mokytojas  Laimonas Latvys, supratom, kad šiukšlių nėra, o atliekos – tai pinigai.  Edukacinė pamoka buvo pamokanti. Tad visus kviečiame atliekas rūšiuoti ne bet kaip, o pagal reikalavimus!  

Kornelija Valuckaitė 1a

AKIMIRKOS


Nebūtina daryti žygdarbių, visai pakanka mažų dalykėlių, atliktų su didele meile.

                                                                                           Motina Teresė
MIELI GIMNAZIJOS BENDRUOMENĖS NARIAI, 
DĖKOJAME VISIEMS: GIMNAZISTAMS, MOKYTOJAMS, TĖVELIAMS, SVEČIAMS IŠ MIESTO SENIŪNIJOS, VLADO ŠLAITO BIBLIOTEKOS, UAB „UKMERGĖS ŠILUMA“-   UŽ DALYVAVIMĄ TRADICINIAME IŠSIPILDYMO AKCIJOS RENGINYJE. 
AČIŪ TARIAME VISIEMS, KURIE KEPĖ PYRAGUS IR PIRKO, AUKOJO PINIGĖLIUS YPATINGAM MŪSŲ BENDRUOMENĖS NARIUI, 
KAD JIS GALĖTŲ SVEIKAS IR LAIMINGAS MOKYTIS, KURTI SAVO ATEITĮ.
SURINKTA 430,00 EUR.
AČIŪ VISIEMS UŽ JAUTRUMĄ IR SUPRATIMĄ.
AČIŪ UŽ JŪSŲ MEILĘ.
 


PROTŲ KOVA
Gimnazijos mokiniai dalyvavo projekto „2015 Europos metai vystymuisi: dalyvauk ir įsitrauk į vystomojo bendradarbiavimo veiklą“, skirto Europos metams vystymuisi paminėti, protų kovoje.
Protų kovos – intelektualus žaidimas, kuriame tarpusavyje varžėsi septynios  gimnazistų komandos, kuri tiksliau atsakys į pateiktus klausimus vystomojo bendradarbiavimo tema. Žaidimą sudarė 5 turai po 10 klausimų. Vienas turas buvo muzikinis.
Konkursą laimėjo komanda „Viktoro paslaptis“, kurią sudarė ketvirtų klasių mokiniai: Agnė Pociūtė, Gabrielė Grabauskaitė, Živilė Zabulytė, Iveta Lenčiauskaitė, Tautvydas Dirsė, Gabija Paunovaitė, Kristina Gluščiukaitė. Ši komanda pakviesta dalyvauti Protų kovų finale, kuris vyks 2015 lapkričio 27 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25, Vilnius). Finale laimėjusi komanda varžysis dėl pagrindinio prizo, kurį įsteigė kelionių organizatorius UAB INLT - kelionės į Tartu mokslo centrą „AHHAA“ (Estija)


Istorija + kūno kultūra + tikyba = integruota pamoka

Įdomu, netikėta, kitaip , labai patiko – taip sakė trečiokai  pasibaigus istorijos-kūno kultūros ir istorijos – tikybos integruotoms pamokoms. Istorijos mokytoja Daiva ir kūno kultūros mokytoja Vilija vedė pamoką tema,,Senovės Graikijos olimpinės žaidynės“ gimnazijos stadione. O kartu su tikybos mokytoja Ramute šv. Petro ir Povilo bažnyčioje vyko pamoka tema,, Monoteistinės  religijos atsiradimas Senovės Romoje“.


Kostiumo dizaino projektas “Ateities miestas“

Jau kelis metus technologijų pamokų metu mokinės kuria netradicinius kostiumus. Baltų ženklų semantika atsispindėjo 2013, 2014 ir 2015 m. sausio mėnesį pristatytose kolekcijose. Sukurti drabužį ne skirtą nešioti kasdien, o tik meninei idėjos  pusei atskleisti 2 –ųjų klasių gimnazistėms būna kiek netikėta ir nelengva. Galimybė integruoti dalykus leidžia sutaupyti šiek tiek brangaus laiko ir įsigilinti į meninę kostiumo pusę. 

Šiemet buvo  pasirinkta futuristinio miesto idėja, kurią vystė 20-ojo amžiaus pradžios  menininkai  vietoj portretų ir natiurmortų vaizdavusieji lekiančius traukinius ir automobilius. Dailės programos tema „Dekoras ir stilizacija“ leidžia atitrūkti nuo realistinių sprendimų ir ieškoti apibendrintų formų, ritmiško detalių atsikartojimo. Džiakomo Balos tapybos darbai ir Umberto Bočonio skulptūros leido suvokti vaizdo kompozicijos geometriškumą ir dinamizmą kartu priversdamos žvilgtelėti ir į priešistorinio meno formų stilizacijas. Vaikinai neįsipareigoję siūti drabužius savo kompozicijose perteikė modernistines žmogaus vizijas. Kostiumų eskizus ir piešinius galite pamatyti adresu    čia   

Su mokytoja Asta Bielickiene antrokai jau darbuojasi realizuodami savo projektus. Labai smalsu bus pamatyti galutinį projekto rezultatą. Dailės mokytoja Jolita Šlepetienė 


PASIDŽIAUKIME!

Mūsų gimnazijos IV D klasės mokinė Miglė Iziumcevaitė  šių metų gegužės 15 dieną dalyvavo Jungtinės Karalystės ambasados atstovų Vilniuje organizuotame konkurse "My Magna Carta"  ir užėmė pirmąją vietą respublikoje. Finalinis atrankos konkursas vyko  Londone ir čia Miglę lydėjo sėkmė- ji  gavo sertifikatą, kuris patvirtina aukštą įvertinimą bei pagyrimą už labai gerai parašytą rašinį.
Visa bendruomenė sveikina Miglę -  džiaugiamės ir didžiuojamės jos puikiais  rezultatais.  Linkime optimizmo ir ryžto kuriant savo gyvenimo sėkmės istoriją.


RESPUBLIKINIS MOKSLEIVIŲ KINO FILMŲ FESTIVALIS  „2BLIS 2015“ 
Spalio 21 d. gimnazijos amfiteatrinėje muzikos auditorijoje susirinko kino mylėtojų ir filmų kūrėjų būrelis. Susitikimas su Ukmergės kultūros centro Kultūrinės veiklos vadybininke ir festivalio administratore Gražvyda Tušiene ir Kęstučiu Zabiela buvo labai lauktas ir ilgai planuotas. Operatorius, kino puoselėtojas ir moksleivių kino festivalio sumanytojas bei organizatorius Kęstutis Zabiela gimnazijoje dirbo keletą metų, o kaip vėliau prisipažino, čia ir mokėsi. Nemažas būrys jaunuolių jo dėka įgijo kino žinių pagrindus, rinkosi tolimesnes šios srities studijas. Susitikimo metu Kęstutis pristatė geriausius kino festivalio filmus, pasakojo apie įvairių kino žanrų specifiką, pasitaikančias pradedančiųjų kurti filmus klaidas, drąsino dalyvauti kitame „2blis“ kino festivalyje 2017 metais. Prieš kino festivalio filmų programos peržiūrą nugalėtojams buvo įteikti diplomai, o gimnazijos direktorius Adolfas Girdžiūna įteikė padėkas svečiams. 
Festivalyje buvo puikiai įvertinti  Ukmergės meno mokyklos mokinių  Gabija Valiukevičiūtės, Erikos Klimantavičiūtės, Tito Kumetaičio, Ugnės Čekavičiūtės, Živilės Valeikaitės, Vaivos Stankevičiūtės, Ainės Paplauskaitės   filmai. Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokinys Titas Morkūnas apdovanotas net už trijų žanrų darbus, Emil Starodubov tapo nugalėtoju animacijos žanre.  
Mokytoja Jolita Šlepetienė


2015-10-23d. Ukmergėje  atidarytas  Jaunimo darbo centras. Jaunimo darbo centro veikloje didelis dėmesys bus skiriamas socialinei partnerystei – bendradarbiavimui su darbdaviais, jaunimo organizacijomis, rajono savivaldybe, švietimo įstaigomis ir kitais socialiniais partneriais, siekiant didinti jaunimo užimtumą. Gimnazijos vardų Jaunimo darbo centro  darbuotojus pasveikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Žiupkienė, Mokinių prezidentė Elija Stalionytė ir buvęs prezidentas Tautvydas Kabošis.

AKIMIRKOS 


Spalio 13 d. LR seimo II rūmuose buvo atidaryta respublikinė dailės mokytojų ir jų mokinių darbų paroda „Gimtasis miestas miniatiūrose".
Parodą atidarė parodos globėja Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Vilniaus miesto dailės mokytojų metodinis būrelis pakvietė Lietuvos miestų ir rajonų dailės mokytojus su savo mokiniais dalyvauti respublikinėje parodoje – konkurse ,,Gimtasis miestas miniatiūrose" ir mažo formato kūrinėliuose išreikšti savo meilę gimtajam miestui ar miesteliui. „Gimtasis miestas miniatiūrose" eksponuojama 171 miniatiūra, dalyviai - moksleiviai iš 55 Lietuvos mokyklų bei 40 dailės mokytojų. Šioje parodoje dalyvavo ir mūsų 6 gimnazistai kartu su dailės mokytoja Romualda Zareckiene.
Sveikiname mūsų gimnazijos mokinius:
parodos laureatę:
Gabiją Valiukevičiūtę,
parodos dalyvius:
Akvilę Bartkevičiūtę, Emil Starodubov, Rugilę Domeikaitę, Gabiją Mikelytę, Samantą Šeženytę, Romualdą Zareckienę

Parodą - konkursą remia: Vilniaus ,,Saulės" privati gimnazija, Lietuvos dailės ugdytojų draugija, Vilniaus Piešinių paroda — konkursas „GIMTASIS MIESTAS MINIATIŪROSE“Spalio 21 d. Ib klasės mokinė Aistė Šmigelskaitė dalyvavo "Tūkstantmečio vaikai" laidos pusfinalyje. Aistę lydėjo sėkmė - ji varžysis ir finale. 

Sveikiname gimnazistę ir tikime jos pergale kitame etape.


Projektas „pokalbiai apie emigraciją“ tęsiasi 
2015 m. spalio 20 d. mūsų gimnazijos moksleiviai, lydimi gimtosios kalbos mokytojų D. Macijauskienės ir L. Matakanskienės,  išvyko į Vilnių , kur susipažino su Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka .Gimnazistai  apžiūrėjo bibliotekoje saugomus archyvus, pamatė, kaip restauruojamos ir sutvarkomos knygos. Vėliau projekto vadovė Jolanta Budriūnienė pakvietė  vykti į išeivijos atstovo žymaus dailininko Vytauto Kasiulio darbų parodą. Apžiūrėję šio dailininko nutapytus paveikslus,  ir patys gimnazistai turėjo galimybę pasijusti menininkais ir nupiešti kažką gražaus. Labai dėkojame Martyno Mažvydo bibliotekos darbuotojoms už šią puikią ir informatyvią ekskursiją.


Matematikos komandinis konkursas 
„Aš labai gerbiu matematiką, nes tik ją žinantis gali suprasti visa, kas egzistuoja.“ (Baskara)

Jau trečius metus Širvintų - Gucevičiaus Lauryno Stuokos gimnazijoje vyksta Širvintų krašto jaunųjų matematikų komandinis konkursas mokytojo Antano Kuliešiaus taurei laimėti. Konkurso tikslas – ugdyti mokinių kūrybinius gebėjimus, skatinti domėjimąsi matematikos mokslu.
Konkurse dalyvavo gimnazistų komandos iš Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos, Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos, Molėtų gimnazijos, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos, Kaišiadorių r. Žiežmarių gimnazijos, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos, Vilniaus r. Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos. III vietą tarp III-IV kl. laimėjo Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos komanda. Tarp I-II kl. surinkusios vienodai taškų IV-VII vietas dalijasi Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus, Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT, Kaišiadorių Algirdo Brazausko, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijų komandos. Apdovanojimus įteikė Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė.

 


Šeštadienį spalio 10 dieną mūsų moksleiviai dalyvavo aklųjų ir silpnaregių organizacijos sporto  renginyje "stalo tenisas užrištomis akimis.


SUSITIKIMAI
Spalio 8 dieną  gimnazijos mokiniai dalyvavo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos dienos „SUSITIKIMAI UKMERGĖJE“ renginiuose.  Antrų klasių mokiniams skaitykloje buvo pristatytos technologinės priemonės akliesiems,   vėliau gimnazistai mokėsi rašyti Brailio raštu, klausėsi Aklųjų ir silpnaregių mokyklos mokinio Hermio skaitomo teksto, stebėjo, kaip jis dirba su kompiuteriu. 
Ko gero, didžiausią įspūdį gimnazistams paliko dalyvavimas pojūčių teatro kūrybinėse dirbtuvėse, kurias vedė Pojūčių teatro įkūrėja ir režisierė Kristina Žernytė. Gimnazistams teko pasijusti aklaisiais ir aplinką suvokti  kitais pojūčiais.  Kai kuriems gimnazistams  teko laimė pabuvoti  ir Pojūčių teatro spektaklyje „Akmuo, vanduo, geluonis“ (rež. K. Žernytė) kultūros centre. 


Spalio 9 diena tikybos pamoka  2c klasei vyko Ukmergės dekanato dekanate. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su dekanate esančiomis institucijomis ir jų veikla. Dekanato referentė Monika papasakojo apie jaunimo veiklą dekanate, ką duoda jaunam žmogui tikėjimas. Be to, Monika pasidalino savo patirtimi, kaip  ji atrado tikėjimą. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su pasaulio jaunimo dienų, kurios šiemet vyks Krokuvoje, tikslais ir veikla. 
Įspūdžiais pasidalino Gabrielė Mackelaitė


Fizinis aktyvumas- sveikos gyvensenos veiksnys
Spalio 7 d.  miesto stadione įvyko antrasis Ukmergės rajono švietimo partnerių klubo „Erdvė augti“ projekto  „Fizinis aktyvumas – sveikos gyvensenos veiksnys“ renginys, kuriame dalyvavo  dešimt rajono mokyklų komandų. Mūsų gimnazijos gimnazistai dalyvavo bėgime „Mokykla į stadioną“, net 2 komandos žaidė tinklinį, 1 komanda dalyvavo  virvės traukimo varžybose.  Džiaugiamės ir didžiuojamės šiais gimnazistais:  Matu Želviu, Mariumi Balandžiu,  Rusne  Butėnaite, Greta Folmer,  iškovojusiais tinklinio varžybose 1 vietą; Pauliumi  Valioniu, Aurimu Banulevičiumi, Šarūnu Akstinavičiumi, Tadu Namikiu, Ieva Pažiūraite ir Monika Takarevičiūte, iškovojusiais 2 vietą   virvės traukimo varžybose.


Kitokia fizikos pamoka
Šiuolaikinius mokinius sunku kuo nors nustebinti- jie gerai įvaldę įvairias technologijas, yra žingeidūs. Tad mokytojų darbas darosi sunkesnis, juk nelengva sudominti dėstomu dalyku, rasti būdų, kad mes, mokiniai, noriai mokytumės, žinios būtų gilesnės. 
Spalio 9 dieną   mūsų Antano Smetonos  gimnazijos  2 klasės mokiniams fizikos mokytoja Rasa Mogenienė pamokas vedė Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje  ir Kauno hidroelektrinėje. Pamokų tema -  „Elektros energijos gamyba ir  perdavimas“, tad stebėjome, kaip veikia elektrinės, pamatėme įspūdingas turbinas, kurios besisukdamos gamina elektrą. Be to, paneigėme hipotezę, kad vanduo, kuris naudojamas elektrai gauti, grąžinamas atgal į vandens telkinį nešvarus. Likome  sužavėti išgirsta ir pamatyta įdomia informacija, kraštovaizdžiu, kuris beveik nepaveiktas elektrinių veiklos. Mes  turėjome unikalią galimybę pavaikščioti  Nemuno dugnu. Šios fizikos pamokos, organizuotos ne mokykloje, paliko neišdildomą įspūdį net ir tiems, kuriems fizika yra sunkus dalykas.                          
Sakalauskaitė Gabija


Antano Smetonos gimnazijoje - „Pokalbiai apie emigraciją“

Nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos Lituanikos skyrius kartu su partneriais Ukmergės A. Smetonos gimnazija, Ukmergės rajono savivaldybės V. Šlaito viešąja biblioteka ir NVO „Global Lithuanian Leaders“ pradėjo  vykdyti Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotą projektą „Edukacinių renginių ciklas „Pokalbiai apie emigraciją“. Rugsėjo mėn. gimnazijoje įvyko partnerių projekto pradžios susitikimas, kurio metu aptarta penkis mėnesius numatytų vykdyti priemonių eiga, partnerių atsakomybės, pristatyti siektini rezultatai.
Vykdomu projektu numatoma išplėsti ir pagilinti pasirinktos tikslinės grupės – Ukmergės A. Smetonos gimnazijos moksleivių žinias apie Lietuvos piliečių (e)migracijos istorinius bei šiuolaikinius procesus. Pirmojo susitikimo metu mokslo darbuotojos dr. Giedrė Milerytė-Japertienė ir dr. Dalia Cidzikaitė gimnazistams pristatė interaktyvias paskaitas apie istorinį Lietuvos piliečių  emigracijos procesą, jo ypatumus skirtingomis epochomis. Antrojo susitikimo metu vyko aktyvus renginys −  kūrybinės dirbtuvės, kurių metu gimnazistai pasirengė vykdyti pašnekesius su emigraciją patyrusiais  Ukmergės krašto žmonėmis, kūrė ir apmąstė klausimus, kurie bus įtraukti į klausimyną, pagal kurį gimnazistai kalbins emigracijoje gyvenusius ar tebegyvenančius kraštiečius.
Tai bandomasis (pilotinis) projektas, kuris, sėkmės atveju, galėtų būti vykdomas ir kitose šalies regionų švietimo įstaigose.
Malonu pažymėti, kad projekto rezultatų mokslinę analizę ir apibendrinimą sutiko atlikti  Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių išeivijos instituto tyrėjai. Tyrimo rezultatai bus paskelbti lietuvių migracijos ir diasporos studijų mokslo darbų žurnale „Oikos“.
Projekto koordinatorė v. Žiupkienė


Mokytojų dienos proga pasveikinti trys  geriausi 2015 m.  Ukmergės rajono mokytojai. Jais šiais metais išrinkti: Jolita Šlepetienė – Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos dailės mokytoja,  Jūratė Gimbutienė – Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos informacinių technologijų mokytoja ir Ona Valeišienė – Ukmergės meno mokyklos solfedžio ir fortepijono mokytoja. Jas ant scenos pasveikino Ukmegės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir administracijos direktorius Stasys Jackūnas.

Švietimo ir mokslo ministrės padėka įteikta istorijos mokytojai ekspertei Daivai Sinkevičienei.  Mero padėkos raštu apdovanota chemijos mokytoja metodininkė Gražina Petkevičienė.


Sveikiname mokyklos kroso čempionus Gerdą Sadauskaitę, Mantą Petronį, Justę Gladkauskaitę ir Ernestą Jakštą.


2015 rugsėjo 16 dieną, 1c klasė per technologijų pamoką lankėsi įmonėje "Likmerė", kuri yra vienos žinomiausių Latvijos įmonių grupių, „Latvijas Finieris“ padalinys Lietuvoje. Ši įmonė gamina fanerą tik iš beržo medienos. Gamyklos atstovas supažindino mus su faneros gaminimo procesu ir įmonės veikla. Gamykloje stebėjome kaip didelis beržo rąstas perpjaunamas per pusę, tada pamažu išlukštenamas į ploną lakštą ir galiausiai atrenkami geriausi lakštai ir suklijuojami į faneros lapus, šis tolimesnis procesas vykdomas Latvijos gamyklose.

 

AKIMIRKOS


,,(...) tik saulėleidžio saulėje dega raudonos aguonos (...)“, - rašė Vladas Šlaitas, žymus mūsų krašto poetas išeivis, kuris pirmuosius eilėraščius sukūrė čia, mūsų gimnazijoje. Jam skirta ir tradicinė, šiemet jau 15-oji, originaliosios kūrybos skaitymų popietė. Praeitą penktadienį paskaityti savo kūrybos, prisiminti Vladą Šlaitą į 55-tąjį lietuvių kabinetą, kur mokėsi poetas, susirinko didelis būrys jaunųjų literatų iš ,,Šilo“, Senamiesčio pagrindinių mokyklų, Želvos, Jono Basanavičiaus ir mūsų , Antano Smetonos, gimnazijos. Savo įžvalgomis apie poetą pasidalino mūsų gerbiama direktorė Liucija Dzigienė, savo kūrybą skaitė Ukmergės literatų draugijos pirmininkė mokytoja Rita Gelūnienė. Kviečiame pasižiūrėti renginio akimirkų: https://www.facebook.com/smetona.ukmerge

 


Vien meile sotūs nebūsim
Rugsėjo 22d. Ia klasės mokiniai kartu su technologijų mokytojais Artūru Žilinsku ir Asta Bielickiene apsilankė „Sodroje“. Gimnazistus pasitiko Ukmergės skyriaus vedėjas Šarūnas Prušinskas. Mokiniams buvo pristatyta „Sodros“ veikla, teikiamos paslaugos ir trumpai papasakota šios įmonės istoriją. Apie tai kaip, dėl ko ir kada galima kreiptis į „Sodrą“ pasakojo Utenos išmokų skyriaus vyriausioji vedėja Vincenta Kabošienė. 
Kornelija Valuckaitė, Toma Troškaitė


Kaip ir kasmet, Antano Smetonos gimnazijoje buvo paminėta Europos kalbų diena. Šiais metais užsienio kalbų mokytojoms kilo mintis pažymėti šią dieną netradiciškai. Gimnazijos pavaduotojos ugdymui  G.Paknienės  dėka buvo pakviesti studentai iš VDU,  dalyvaujantys ,,Erazmus “ mainų programoje.  Sulaukėme  svečių iš Korėjos, Brazilijos, Italijos  bei Suomijos. Užsieniečius lydėjo du  VDU studentai, dirbantys universiteto tarptautinių ryšių tarnyboje. Į susitikimą buvo pakviesti gimnazijos ketvirtokai, kuriems studentai pravedė 2 netradicines pamokas.  Renginys vyko anglų kalba, todėl mokiniai džiaugėsi galėdami  tiesiogiai pabendrauti su jaunais žmonėmis užsienio kalba. Svečiai pristatė savo šalis ir mokė gimnazistus pagrindinių savo gimtosios kalbos frazių. Laikas tikrai neprailgo, nes užsimezgė pokalbiai ne tik apie kitas šalis, bet ir apie toleranciją, galimybę studijuoti užsienyje bei tolesnį bendravimą. Galbūt geriausiai susitikimo prasmę bei nuotaiką perteikia pačių gimnazistų mintys:
„Sudalyvavusi  tokiame renginyje,  įsitikinau, jog verta dalyvauti mainų projektuose.“ ( Toma)
„Renginys buvo naudingas, nes galėjome girdėti gyvą anglų kalbą ir pramokti pagrindines frazes korėjiečių, portugalų, suomių  ir vokiečių kalbomis.“ ( Titas )
„Tokio pobūdžio renginiai skatina toleranciją. Bendraujant su žmonėmis išryškėja ne tik skirtumai, bet ir panašumai.“ (Rusnė)
„Šis susitikimas įkvepia susimąstyti, kaip mums patiems tektų pristatyti Lietuvą visiškai svetimiems žmonėms“ (Agnė)
Atsisveikinome su viltimi, kad ši prasminga idėja taps gražia ateities tradicija.


Diena be automobilio Ukmergėje švenčia dešimtmetį!!!  Šventėm ir MES!!!


SVEIKINAME KROSO ESTAFEČIŲ II-OS VIETOS LAIMĖTOJUS -  MANTĄ PETRONĮ (1A), GYTĮ VAIVADĄ (2A), MATĄ VAITKŪNĄ (3A), KLAIDĄ KILIJONĄ (1B), RŪTĄ GIRNYTĘ (4C), ELITĄ DROBUŽAITĘ (2D), GABIJA MALECKAITĘ (1C) IR GERDĄ SADAUSKAITĘ (1C)


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė už Lietuvos vardo garsinimą ir nuopelnus sportui, už parodytą valią ir ryžtą siekiant pergalių apdovanojo Europos ir pasaulio čempionatuose, neįgaliųjų čempionatuose ir kitose tarptautinėse sporto varžybose prizines vietas iškovojusius šalies sportininkus.
Tarp apdovanotųjų ir mūsų gimnazijos 3c klasės mokinys Titas Morkūnas.


Pradedamas vykdyti edukacinis projektas „Pokalbiai apie emigraciją“

Nacionalinės bibliotekos Lituanikos skyrius kartu su partneriais Ukmergės Antano Smetonos gimnazija, Ukmergės rajono savivaldybės V. Šlaito viešąja biblioteka ir NVO „Global Lithuanian Leaders“ pradėjo  vykdyti Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotą projektą „Edukacinių renginių ciklas „Pokalbiai apie emigraciją“. Š.m. rugsėjo 17 d. Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje įvyko partnerių projekto pradžios susitikimas, kurio metu aptarta penkis mėnesius numatytų vykdyti priemonių eiga, partnerių atsakomybės, pristatyti siektini rezultatai.

(E)migracijai – kaip istoriniam reiškiniui pristatyti visuomenėje trūksta aiškiai suformuluotos informacijos, ji nepakankamai susisteminta, pateikiama fragmentiškai. Tai trukdo suvokti ir tinkamai įvertinti šiandieninius jos procesus, todėl dažnai formuluojama vienpusiška, dažnai negatyvi nuomonė. 
Išanalizavus šalies švietimo sistemos moksleivių pagrindinio ir vidurinio ugdymo dokumentus, nustatyta, jog mokiniams pateikiamos žinios apie (e)migracijos procesus yra labai minimalios ir fragmentuotos. Vykdomu projektu numatoma išplėsti ir pagilinti pasirinktos tikslinės grupės – Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos moksleivių žinias apie Lietuvos piliečių (e)migracijos istorinius bei šiuolaikinius procesus. Projekto metu, taikant skirtingus mokymo ir žinių gilinimo metodus – interaktyvias paskaitas, savarankišką moksleivių darbą bei gautų žinių apibendrinimui skirtą debatų renginį, numatoma šias žinias išplėsti.

Projekto mokomajam turiniui rengti bus naudojamasi Nacionalinės bibliotekos Lituanikos skyriuje saugomu dokumentiniu lietuvių diasporos paveldu, bibliotekos mokslo darbuotojų - tyrėjų ir projekto partnerių kompetencijomis.
Tai bandomasis (pilotinis) projektas, kuris, sėkmės atveju, galėtų būti vykdomas ir kitose šalies regionų švietimo įstaigose. 

Malonu pažymėti, kad projekto rezultatų mokslinę analizę ir apibendrinimą sutiko atlikti  Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių išeivijos instituto tyrėjai. Tyrimo rezultatai bus paskelbti lietuvių migracijos ir diasporos studijų mokslo darbų žurnale „Oikos“.


Puikiai praleidom rugsėjo 13 -osios sekmadienį, sudalyvavę XII -ame Vilniaus maratone.


Paskutinis Fabrikų kroso taurės etapas


Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos vaikinai iškovojo 1 vietą Ukmergės rajono mokinių 2015-2016 m.m. sporto žaidynių futbolo 7x7 varžybose. Sveikiname nugalėtojus.


2B klasė surinkusi 406 „Like“ paspaudimus tapo lyderė ir laimėjo nemokamą ekskursiją į Anykščių labirintų parką. Sveikiname nugalėtojus.


VARPE RUGSĖJO,
ŠAUK SIEKIŲ AUKŠTŲ
NUO PIRMOSIOS ŽVAIGŽDĖS
LIG BEGALYBĖS-
VISATOS TRIUKŠME
IR KURČIAUSIOJ TYLOJ
BŪKI SKAMBUS...
Mokslo ir žinių dienos šventės akimirkos. (Nuotr. ukmergėsmedija.lt) 

Kaip ir kiekvienais metais mūsų gimnazistai sudalyvavo tarptautiniame estafetiniame bėgime "Baltijos kelias"


Rugpjūčio 26 d. Lietuvos edukologijos universitete vyko savivaldybių švietimo padalinių vadovų, mokinių ir jų tėvų konferencija „Mokinių pasiekimai. Ką turime daryti kitaip?“. Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pristatė pagrindinius švietimo uždavinius artėjančiais mokslo metais.   Konferencijoje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) analitikė dr. Claire Shewbridge pristatė Lietuvos švietimo sistemos pasiekimus ir trūkumus lyginant su kitomis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai priklausančiomis pasaulio šalimis. Vėliau konferencijos dalyviai dirbo grupėse. Mokinių, tėvų, savivaldybių švietimo padalinių vadovų, savivaldybių politikų ir kitų konferencijos dalyvių grupės sprendė kelis klausimus. Jie turėjo išsakyti pagrindines švietimo sistemos problemas, įvardyti, kas turėtų pasikeisti, kad mokyklose visiems būtų geriau ir pasiūlyti, kaip jų bendruomenė galėtų prie to prisidėti. Šioje konferencijoje ir diskusijose dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Klavdija Stepanova, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dalė Steponavičienė, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos direktorius Adolfas Girdžiūna ir trečios klasės gimnazistė Gabija Valiukevičiūtė.


Rugpjūčio 8 d. gimnazistai dalyvavo prezidento Antano Smetonos vasaros rezidencijoje vykusioje  šventėje  – Smetoninėse. Šis renginys skirtas prezidento A. Smetonos gimimo dienos progai paminėti. Šiais metais šventėje buvo pažymėtas 141-asis jo gimtadienis.

AKIMIRKOS 

Pamokų laikas

Pamoku laikas

Pamokų tvarkaraštis

        

Socialinis tinklas

 

Partneriai

sveikatostinklas.lt

Prisijungimas